Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До къде стигнахме с имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: До къде стигнахме с имотния балон
06-03-2011 - 20:27:16
kakto e trugnala inflaciata i kakto se obezcenqva leva ......
dosta hora mai 6te poglednat pak kum imotite
po dobre skup imot ,otkolkoto ka6kaval po 16 lv ...i posle v toaletnata
PHD
Re: До къде стигнахме с имотния балон
06-03-2011 - 20:28:25
Quote
bah
Quote
dival
ako dnes se kupi imot na cena naprimer ot 60k evro i sled 10god se prodade na 30k evro na zaguba li e ili na pe4alba ?

Ти купи сега 80 кв.м. тухла в кв.Лозенец за 60К евро, да видим дали след 10 години ще струва 30К.
Ако купиш имот за 60К в Разград или Търговище - спор няма, там е ясно, вътре си отвсякъде.

Може да ви изглежда невероятно, но мой познат си купи лятото на 2008 стара тухла 72 кв.м. застроена площ във Варна до Спортна зала за 55.000 евро (покупка на върха на цените), като цената на имота му не е паднала нито стотинка за тези повече от две години.


Ти купи за 60К в в Лозенец, след 10 години може да е и 100К (ако продаваш) и пак ще си вътре отвсякъде.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-06 20:30 от PHD.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
06-03-2011 - 20:54:46
avatar
Quote
bah
Не сме превъртяли бе човек. Млади семейства от глухия прованс преместили се в по-голям град са с доходи около 1000лв. Мъжа взима 650 лв, жената 350 лв. - тва е майна реалитито. Тъй като пътят назад е отрязан, а квартирите са несигурен начин на живот, то точно такива семейства предприемат стъпки за закупуване на двустайни панелки в крайните квартали за цени 25 - 30.000. Дърпат кредити от банките

Какво му е несигурното на квартирите? Вариантът с кредит е - хем имаш "собствено жилище", хем плащаш на банката двойно наема. Масовия кредит (80-90% и 20-30 години) при сегашните лихвени равнища и нива на наеми може да взима само някоя откачалка или пълен неграмотник, който не може да сметне 2+2.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
06-03-2011 - 21:22:48
avatar
Quote
dodo2
Quote
bah
Не сме превъртяли бе човек. Млади семейства от глухия прованс преместили се в по-голям град са с доходи около 1000лв. Мъжа взима 650 лв, жената 350 лв. - тва е майна реалитито. Тъй като пътят назад е отрязан, а квартирите са несигурен начин на живот, то точно такива семейства предприемат стъпки за закупуване на двустайни панелки в крайните квартали за цени 25 - 30.000. Дърпат кредити от банките

Какво му е несигурното на квартирите? Вариантът с кредит е - хем имаш "собствено жилище", хем плащаш на банката двойно наема. Масовия кредит (80-90% и 20-30 години) при сегашните лихвени равнища и нива на наеми може да взима само някоя откачалка или пълен неграмотник, който не може да сметне 2+2.

или мъж под чехъл smiling smiley
Re: До къде стигнахме с имотния балон
06-03-2011 - 21:32:19
Quote
bah
Quote
greenbul
bah ! baaaaaaaaaah !!! Съвсем превъртяхте хора, ей съвсем превъртяхте. Семейство с 1000 лева доход е на границата на мизерията и нищетата вие тръгнахте да смятате, че половината ще отива за кредит. Аз като ви говоря, че имотите са прекалено скъпи, имам предвид, че са скъпи за домакинствата с 4000-5000 лева доход, което е горе долу средната класа.

Не сме превъртяли бе човек. Млади семейства от глухия прованс преместили се в по-голям град са с доходи около 1000лв. Мъжа взима 650 лв, жената 350 лв. - тва е майна реалитито. Тъй като пътят назад е отрязан, а квартирите са несигурен начин на живот, то точно такива семейства предприемат стъпки за закупуване на двустайни панелки в крайните квартали за цени 25 - 30.000. Дърпат кредити от банките (ако им дадат), защото целта им е да си имат собствен дом в големия град. Повече от ясно е, че са на ръба на оцеляването, но тогава помагат и родителите от село ( бухчите с манджа фърчат по влака с колети, защото бензина е скъп).
В София 4 - 5.000 лева доход може да е нещо нормално, но в прованса живота е друг.

Не знам с коя ръка да се кръстя. Спред мен екзистенц минимумът е около 1500 лева. Само нормалното хранене на човек от домакинство е минимум, ама минимум 400 лева. Егати и просперитета. Да се завреш в на баба си рушащата се панелка, банката ти диша във врата, да чакаш колета от село да се наядеш. Трябва да си голям комплексар за да понесеш всичко това. В такова положение аз щях да ида да живея на село. А иначе 4-5000 лева не казвам, че е нормален доход за София. Нищо подобно и тук е пълно с голтаци турили на гол тумбак чифте пищови (или ако не пищови то поне някоя 8-10 годишна таратайка). 4-5000 лева е доход, с който се поддържа нормално съществуване. Това е доходът на хората със среден интелект (около 5% от поселението по тези земи). Тези хора са непретенциозни. Нито искат да се доказват някому, нито искат да забогатяват. Просто искат да живеят нормално и това са болшинството от познатите ми. Единственото нещо, което им липсва най-често е едно нормално жилище, а такова в момента струва минимум 130 000 лева. От една страна средно интелигентните хора търсят жилища от друга никой със среден интелект няма да плати двойно, когато става дума за толкова голяма сума. Пазарът замира в мъртва хватка. Или цените трябва да вървят надолу или отново някой трябва да набута пари в ръцете на простите селяни, което не го виждам следващите 10-15 години.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
bah
Re: До къде стигнахме с имотния балон
07-03-2011 - 09:32:39
avatar
Quote
greenbul
Quote
bah
Млади семейства от глухия прованс преместили се в по-голям град са с доходи около 1000лв.

Не знам с коя ръка да се кръстя. Спред мен екзистенц минимумът е около 1500 лева.

Написаното от мен се базира на пряк поглед върху отпуснатите кредити чрез една кредитна фирма (от 10-тина банки).
Дали е логично или не, това е реалността. Младите от прованса дърпат кредит, ако им дадат.
Не са всички кухи лейки, има хора със добра позиция, като ценз, демек интелигенция (но със заплата 700лв.)
Дори има кредитополучатели, които са кредитни инспектори в банка.
Те все пак могат да смятат, но дърпат кредит и купуват жилище.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
07-03-2011 - 09:49:59
Quote
bah
Дори има кредитополучатели, които са кредитни инспектори в банка.
Те все пак могат да смятат, но дърпат кредит и купуват жилище.

Нещо не познаваш добре банковата система в България. Аз съм работил по банките доста години и смея да твърдя, че 50% от кредитните инспектори са хора доста ограничени и с липса на елементарна финансова култура. Някои от тях даже имат доста голям проблем с аритметиката, колкото и да ти звучи невероятно това. Аз познавам поне 3-ма кредитни инспектори, които купиха панелки на 900 Евро/м2 през 2008-а. Няма що, много компетентно решение.
Анонимен потребител
Re: До къде стигнахме с имотния балон
07-03-2011 - 09:52:38
Quote
bah
Бг семействата на 80% са със семеен доход около 1000 лв.
Те могат да погасяват вноски до 500 лв., което е = 20 - 25.000 евро кредит.

Могат да погасяват най-много до 350-400 лева.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
07-03-2011 - 09:53:09
Quote
greenbul
Quote
bah
Quote
greenbul
bah ! baaaaaaaaaah !!! Съвсем превъртяхте хора, ей съвсем превъртяхте. Семейство с 1000 лева доход е на границата на мизерията и нищетата вие тръгнахте да смятате, че половината ще отива за кредит. Аз като ви говоря, че имотите са прекалено скъпи, имам предвид, че са скъпи за домакинствата с 4000-5000 лева доход, което е горе долу средната класа.

Не сме превъртяли бе човек. Млади семейства от глухия прованс преместили се в по-голям град са с доходи около 1000лв. Мъжа взима 650 лв, жената 350 лв. - тва е майна реалитито. Тъй като пътят назад е отрязан, а квартирите са несигурен начин на живот, то точно такива семейства предприемат стъпки за закупуване на двустайни панелки в крайните квартали за цени 25 - 30.000. Дърпат кредити от банките (ако им дадат), защото целта им е да си имат собствен дом в големия град. Повече от ясно е, че са на ръба на оцеляването, но тогава помагат и родителите от село ( бухчите с манджа фърчат по влака с колети, защото бензина е скъп).
В София 4 - 5.000 лева доход може да е нещо нормално, но в прованса живота е друг.

Не знам с коя ръка да се кръстя. Спред мен екзистенц минимумът е около 1500 лева. Само нормалното хранене на човек от домакинство е минимум, ама минимум 400 лева. Егати и просперитета. Да се завреш в на баба си рушащата се панелка, банката ти диша във врата, да чакаш колета от село да се наядеш. Трябва да си голям комплексар за да понесеш всичко това. В такова положение аз щях да ида да живея на село. А иначе 4-5000 лева не казвам, че е нормален доход за София. Нищо подобно и тук е пълно с голтаци турили на гол тумбак чифте пищови (или ако не пищови то поне някоя 8-10 годишна таратайка). 4-5000 лева е доход, с който се поддържа нормално съществуване. Това е доходът на хората със среден интелект (около 5% от поселението по тези земи). Тези хора са непретенциозни. Нито искат да се доказват някому, нито искат да забогатяват. Просто искат да живеят нормално и това са болшинството от познатите ми. Единственото нещо, което им липсва най-често е едно нормално жилище, а такова в момента струва минимум 130 000 лева. От една страна средно интелигентните хора търсят жилища от друга никой със среден интелект няма да плати двойно, когато става дума за толкова голяма сума. Пазарът замира в мъртва хватка. Или цените трябва да вървят надолу или отново някой трябва да набута пари в ръцете на простите селяни, което не го виждам следващите 10-15 години.

Егати "голямата сума". Нещо не си в час, що не се опитате с интелигентните ти познати да произведете нормално жилище за жълтите стотинки, които предлагаш, и после ще поговорим по въпроса с цените.
Нормалните жилища ще липсват винаги на хората без достатъчно средства. Затова по света и у нас има наеми.
Анонимен потребител
Re: До къде стигнахме с имотния балон
07-03-2011 - 09:55:34
Quote
dodo2
Ако инфлацията се повишава, то цените на имотите трябва да падат още по-бързо, защото всичките им пари ще отиват за ток, парно и папане и последната идея, която би им хрумнала е кредит или "собствен имот", ако нямат (освен ако не са пациенти на 4ти километър).

Предлагам ти това да идеш да го обясниш на шефовете на Мерцедес примерно smiling smiley

Резултата от това, което описваш е, че просто все повече продавачи ще изтеглят офертите си от пазара и ще чакат по-добри времена.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход