Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изтегли кредит - детето ти ще го върне smiling smiley

Публикувано от okorosent 
Re: Изтегли кредит - детето ти ще го върне smiling smiley
12-02-2011 - 11:32:55
Quote
hunterA
"P.S. и за това, че лева ще се срине е много малка вероятноста. Все пак сме във валутен борд към еврото. "


Проблема не е в валутния борд, който си е стабилен, а в самите световни валути - долар, евро, оттам идва нестабилността. Все едно градиш кули на пясъчна основа. Долара не е това, което беше, при най-малката вълничка и петрола тръгва нагоре. Сега е $100, а доскоро се въртеше около $80. ФЕД приеха програма за ускорено наливане на ликвидност в системата, разбирай печатане на пари, но това няма да стане наведнъж, а ликвидността ще се налива до лятото. Ако няма резултат, ще продължат да наливат и след това. Храните поскъпнаха в световен мащаб, а гладен не се стои, Египет, Йемен, и други бедни страни от арабския свят започнаха да скачат точно заради това. Мубарак беше на власт от 30г, защо това се случва точно сега? Глад и глад, това променя света. Колкото и да е стабилен лева, разклати ли се основата, всичко заминава......
Re: Изтегли кредит - детето ти ще го върне smiling smiley
12-02-2011 - 11:52:05
Quote
PER0
Quote
hunterA
"P.S. и за това, че лева ще се срине е много малка вероятноста. Все пак сме във валутен борд към еврото. "


Проблема не е в валутния борд, който си е стабилен, а в самите световни валути - долар, евро, оттам идва нестабилността. Все едно градиш кули на пясъчна основа. Долара не е това, което беше, при най-малката вълничка и петрола тръгва нагоре. Сега е $100, а доскоро се въртеше около $80. ФЕД приеха програма за ускорено наливане на ликвидност в системата, разбирай печатане на пари, но това няма да стане наведнъж, а ликвидността ще се налива до лятото. Ако няма резултат, ще продължат да наливат и след това. Храните поскъпнаха в световен мащаб, а гладен не се стои, Египет, Йемен, и други бедни страни от арабския свят започнаха да скачат точно заради това. Мубарак беше на власт от 30г, защо това се случва точно сега? Глад и глад, това променя света. Колкото и да е стабилен лева, разклати ли се основата, всичко заминава......
Напълно съм съгласен с постоянното вълнообразно движение на фиксингите, аз съм го решил като парите са ми в няколко различни основни валути и то в чужди банки. Така колкото и да играе цената между различните валути при мен няма големи промени в абсолютна стойност. Най интересно е че подценения примерно канадски долар и швейцарския франк са почти непроменяеми (искам да кажа не спадат/покачват в абсолютна стойност).
Въпреки всичко за мен валутите и петрола са от няколко години спекулативни стоки, за това и играят толкова силно (като цена). За съжаление сега вкараха и храните в спекулациите и това няма да се отрази никак добре на целия свят. За Египед и др. страни си мисля, че стоят и политически фактори, но за това не мога да твърдя с факти.
Re: Изтегли кредит - детето ти ще го върне smiling smiley
12-02-2011 - 12:17:40
Quote
hunterA


Напълно съм съгласен с постоянното вълнообразно движение на фиксингите, аз съм го решил като парите са ми в няколко различни основни валути и то в чужди банки. Така колкото и да играе цената между различните валути при мен няма големи промени в абсолютна стойност. Най интересно е че подценения примерно канадски долар и швейцарския франк са почти непроменяеми (искам да кажа не спадат/покачват в абсолютна стойност).
Въпреки всичко за мен валутите и петрола са от няколко години спекулативни стоки, за това и играят толкова силно (като цена). За съжаление сега вкараха и храните в спекулациите и това няма да се отрази никак добре на целия свят. За Египед и др. страни си мисля, че стоят и политически фактори, но за това не мога да твърдя с факти.

Правилно си диверсифицирал в различни валути, така при срив в едната другите компенсират. Но аз имам друго предвид. 2 валути може да запазват съотношението си (като евро-лев), и въпреки това те да се обезценяват, т.е липсва основата на която да се стъпи. Мога да ти дам пример за долара, бившия символ на стабилността. Например таксата за преминаване на Lincoln tunnel ( за влизане в Манхатън) беше преди няколко години $4, после стана $6, а след това стана $9. Разбираш ли? Няма я основата. А и какво разбираш точно под спекулация? Няма световно регламентиран % на печалбата, която може да варира от загуба, през някакъв минимална печалба, до хиляди %-ти от печалба. Едно време се считаше, че е нормално да се слага търговска надценка от 10-30%, в реално този % може да варира много повече, и за това няма правила. Ако все пак бъде направен опит да бъдат наложени такива правила, то нещата стават дебели и е в полза на едни и в ущърб на други, да не споменаваме ембарга, инвазии и други методи. Така, че няма едно единствено правилно решение, всеки е прав за себе си....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-12 12:18 от PER0.
Re: Изтегли кредит - детето ти ще го върне smiling smiley
12-02-2011 - 12:20:26
Quote
PER0
Quote
hunterA
"P.S. и за това, че лева ще се срине е много малка вероятноста. Все пак сме във валутен борд към еврото. "


Проблема не е в валутния борд, който си е стабилен, а в самите световни валути - долар, евро, оттам идва нестабилността. Все едно градиш кули на пясъчна основа. Долара не е това, което беше, при най-малката вълничка и петрола тръгва нагоре. Сега е $100, а доскоро се въртеше около $80. ФЕД приеха програма за ускорено наливане на ликвидност в системата, разбирай печатане на пари, но това няма да стане наведнъж, а ликвидността ще се налива до лятото. Ако няма резултат, ще продължат да наливат и след това. Храните поскъпнаха в световен мащаб, а гладен не се стои, Египет, Йемен, и други бедни страни от арабския свят започнаха да скачат точно заради това. Мубарак беше на власт от 30г, защо това се случва точно сега? Глад и глад, това променя света. Колкото и да е стабилен лева, разклати ли се основата, всичко заминава......
За другото съм съгласен, но защо смяташ, че борда е стабилен? Той е искуствено ограничение, което може да бъде свалено (плаващ курс на лева), променено (друг фиксиран курс) или да остане но с драстично орязване на доходите в бюджетния сектор, сиреч на всички които не създават БВП, което направиха повечето държави. Лошото е че и в трите варианта народа плаща сметката. А безветрието в момента и изчакването са много по-вредни отколкото изглежда. Кеша стои в банките(?) , инфлация+дефлация, растяща безработица и спад на доходите+ нередовното им изплащане, парите в обръщение намаляват. Какъв край може да има това? Коментирай ако имаш виждане по въпроса.
Re: Изтегли кредит - детето ти ще го върне smiling smiley
12-02-2011 - 12:29:43
Quote
darkside
Quote
PER0
Quote
hunterA
"P.S. и за това, че лева ще се срине е много малка вероятноста. Все пак сме във валутен борд към еврото. "


Проблема не е в валутния борд, който си е стабилен, а в самите световни валути - долар, евро, оттам идва нестабилността. Все едно градиш кули на пясъчна основа. Долара не е това, което беше, при най-малката вълничка и петрола тръгва нагоре. Сега е $100, а доскоро се въртеше около $80. ФЕД приеха програма за ускорено наливане на ликвидност в системата, разбирай печатане на пари, но това няма да стане наведнъж, а ликвидността ще се налива до лятото. Ако няма резултат, ще продължат да наливат и след това. Храните поскъпнаха в световен мащаб, а гладен не се стои, Египет, Йемен, и други бедни страни от арабския свят започнаха да скачат точно заради това. Мубарак беше на власт от 30г, защо това се случва точно сега? Глад и глад, това променя света. Колкото и да е стабилен лева, разклати ли се основата, всичко заминава......
За другото съм съгласен, но защо смяташ, че борда е стабилен? Той е искуствено ограничение, което може да бъде свалено (плаващ курс на лева), променено (друг фиксиран курс) или да остане но с драстично орязване на доходите в бюджетния сектор, сиреч на всички които не създават БВП, което направиха повечето държави. Лошото е че и в трите варианта народа плаща сметката. А безветрието в момента и изчакването са много по-вредни отколкото изглежда. Кеша стои в банките(?) , инфлация+дефлация, растяща безработица и спад на доходите+ нередовното им изплащане, парите в обръщение намаляват. Какъв край може да има това? Коментирай ако имаш виждане по въпроса.

Този въпрос трябва да го зададеш към HunterA, според него борда е стабилен. Аз просто искам да му покажа, че тази стабилност е много измамна. Това, че могат да променят параметрите на самия борд тук в БГ -разбира се, че е възможно, но е явно за всички. Поддържането на един и същи коефициент между лева и еврото наистина води до някакво чувство за сигурност, но внимавайте. Аз говоря за другата, скритата страна на въпроса, която не е толкова явна..., но е много важна
Re: Изтегли кредит - детето ти ще го върне smiling smiley
12-02-2011 - 12:54:05
Разбирам, не бях прочел поста на Хънтъра. Обаче виждаш ли как неусетно стигаме до извода, че пак имотите и земята ще са остров на стабилност. Валути-несигурни, масово печатане пада напоследък. (Точно затова мисля, че борда е под въпрос, ние сме на същата планета). Злато- новия балон, има риск. Ценни книжа-риск. Мисля, че това е причината да има раздвижване на пазара, а такова наистина има и поради по-ниските цени. Но ако ни изиграят сценария от 97-ма всичко отива по дяволите. А на мене много ми прилича ситуацията на "декември 96-та", мисля,че ме разбираш за какво намеквам.
Re: Изтегли кредит - детето ти ще го върне smiling smiley
12-02-2011 - 13:27:39
Quote
darkside
Разбирам, не бях прочел поста на Хънтъра. Обаче виждаш ли как неусетно стигаме до извода, че пак имотите и земята ще са остров на стабилност. Валути-несигурни, масово печатане пада напоследък. (Точно затова мисля, че борда е под въпрос, ние сме на същата планета). Злато- новия балон, има риск. Ценни книжа-риск. Мисля, че това е причината да има раздвижване на пазара, а такова наистина има и поради по-ниските цени. Но ако ни изиграят сценария от 97-ма всичко отива по дяволите. А на мене много ми прилича ситуацията на "декември 96-та", мисля,че ме разбираш за какво намеквам.

Не знам, взел съм си поука да не си точа зъбите за това или онова още когато Костов дойде на власт. Тогава бяхме "млади и зелени" и очаквахме, че най после тази България ще излезе от батака, и всеки разправяше само как да тръгне икономиката, защото имахме много потенциал - и кадри, и база, и всичко необходимо това да стане тогава. И кво стана, Вълчев, тогавашен шеф на БНБ, ни гръмна изведнъж с 300% годишна лихва(после стана и повече) и Е*А майката на цялата икономика, колкото я имаше тогава, в името на някаква финансова стабилност. Е, стабилността я постигнахме, като си умрял от това по стабилно положение няма. И сега така - толкова е стабилно, че повече от това не може да бъде. Изпопродадоха печелившите предприятия, които повече или по малко носеха приходи в хазната, а сега гонят михалята да съберат приходи, че да платят пенсиите и заплатите си, ако хванат някой кокошкар за неплатени акцизи на цигари и алкохол пак добре. И за какво скачахме на времето като ненормални по площадите и викахме "кой не скача е червен"? Ний скачахме на студа, но други като Костов скочиха направо в министерския съвет и си останаха там. Спирам дотук, че ей сега ще наскачат костовисти и подобни, ама файда йок.....Та така, кво ще стане, божа работа....
Re: Изтегли кредит - детето ти ще го върне smiling smiley
12-02-2011 - 13:36:04
avatar
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Камелия написала:

Ти си в специална графа- на тия, дето все се канят да купят!
Отърва генерално влака- сега трябва да дигнеш мечтата си " на трупчета" и да чакаш неограничено време.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ето и кога е писано това 23-07-2008 - 22:24:56

И така да направим анализ на написаното защото тетка ви Камелия по гръб не пада. Значи 2008 Камелия още се изживяваше като брокер на коптори, и си имала тя спецялна графа за тези които имат по високи изисквания от стадото към предлаганите душегубки и не правят компромиси от рода на : Я вземи ти сега тези пари пък Аз ще му мисля когато почнат стените да мухлясват и някой построи блок на 3 метра от прозореца ми, или че панелката е тотално за ремонт, тръби за смяна, общи части разпадащи се с инфра структора на Бейрут. Браво Камелче това говори колко ниско си се целила в сегмента на купувачите. Най не претециозните най не ориентираните само да намериш балъка да му набуташ коптора и твоето е готово комисионката взета, балъка набутан ко ти пука. Ми така де и ти душа носиш и ти искаш сега да живееш и къща на балкана да строиш. Ден година храни нали така! Кога бе драга, кога ще разбереш че има хора с по високи критерии от твоите и след като неможеш да им предложиш стока на тяхните изисквания трябва да си подвиеш опашката и да мълчиш в ъгъла!

"Отърва генерално влака- сега трябва да дигнеш мечтата си " на трупчета" и да чакаш неограничено време."

Те това изречение е класика в "Езоитско" изказване на брокер! Но е елементарно да го разшифроваме.
Средата на 2008 година започнаха първите сериозни предупреждения за балона и тогава се пусна в пълен ход пропагандната машина на брокери, строители дори правителството излезе и каза "видите ли България не е засяга кво става по света и тука нещата стоят по друго яче." Имотите няма да падат и само нагоре! И следва да заключим че Камелия е имала предвид изпуснал си влака с по нормалните цени ("ефтинията"winking smiley и ще трябва да плащаш повече от 1000–1200 Евро на квадрат. За трупчетата и мечтите си се изложила напълно тетке! Виж само колко "брокери" сложиха професията на лесните пари на трупчета завинаги! Твоят влак е заминал окончателно и няма гара на която да го чакаш! А ние с пуканките дочакахме 30% спад до сега. Да видим кога ще почне да се предлагат жилища отговаряще на 21 век.

Та такива ти ми работи драга. Ако не ти харесва анализа ми да си се изразила по ясно, точно и конкретно без да оставяш място за тълкуване на писанията ти.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Изтегли кредит - детето ти ще го върне smiling smiley
12-02-2011 - 13:48:02
Quote
PER0
Quote
darkside
Разбирам, не бях прочел поста на Хънтъра. Обаче виждаш ли как неусетно стигаме до извода, че пак имотите и земята ще са остров на стабилност. Валути-несигурни, масово печатане пада напоследък. (Точно затова мисля, че борда е под въпрос, ние сме на същата планета). Злато- новия балон, има риск. Ценни книжа-риск. Мисля, че това е причината да има раздвижване на пазара, а такова наистина има и поради по-ниските цени. Но ако ни изиграят сценария от 97-ма всичко отива по дяволите. А на мене много ми прилича ситуацията на "декември 96-та", мисля,че ме разбираш за какво намеквам.

Не знам, взел съм си поука да не си точа зъбите за това или онова още когато Костов дойде на власт. Тогава бяхме "млади и зелени" и очаквахме, че най после тази България ще излезе от батака, и всеки разправяше само как да тръгне икономиката, защото имахме много потенциал - и кадри, и база, и всичко необходимо това да стане тогава. И кво стана, Вълчев, тогавашен шеф на БНБ, ни гръмна изведнъж с 300% годишна лихва(после стана и повече) и Е*А майката на цялата икономика, колкото я имаше тогава, в името на някаква финансова стабилност. Е, стабилността я постигнахме, като си умрял от това по стабилно положение няма. И сега така - толкова е стабилно, че повече от това не може да бъде. Изпопродадоха печелившите предприятия, които повече или по малко носеха приходи в хазната, а сега гонят михалята да съберат приходи, че да платят пенсиите и заплатите си, ако хванат някой кокошкар за неплатени акцизи на цигари и алкохол пак добре. И за какво скачахме на времето като ненормални по площадите и викахме "кой не скача е червен"? Ний скачахме на студа, но други като Костов скочиха направо в министерския съвет и си останаха там. Спирам дотук, че ей сега ще наскачат костовисти и подобни, ама файда йок.....Та така, кво ще стане, божа работа....
Изцяло съм съгласен с тебе, точно това визирах и се опасявам, че някой пак се опитва да ни използва, но тоя път няма да мине. Поне така се надявам!
Re: Изтегли кредит - детето ти ще го върне smiling smiley
12-02-2011 - 13:48:53
Quote
darkside
Разбирам, не бях прочел поста на Хънтъра. Обаче виждаш ли как неусетно стигаме до извода, че пак имотите и земята ще са остров на стабилност. Валути-несигурни, масово печатане пада напоследък. (Точно затова мисля, че борда е под въпрос, ние сме на същата планета). Злато- новия балон, има риск. Ценни книжа-риск. Мисля, че това е причината да има раздвижване на пазара, а такова наистина има и поради по-ниските цени. Но ако ни изиграят сценария от 97-ма всичко отива по дяволите. А на мене много ми прилича ситуацията на "декември 96-та", мисля,че ме разбираш за какво намеквам.
Добре нека спомена, защо сценария 1996-1997 е труден да се случи. Тогава бяхме самостоятелна икономика без възможност за външно финансиране, а сега сме част от глобалната икономика и в частност ЕС. Ние сме малка икономика и сме под погледа на МВФ заради валутния борд. Ако има някакви рискове, първо те ще индикират за това и ще ни приложат респектиращи мерки (кредити, орязване на държавни разходи, намаляване на заплати, както е в Румъния примерно), едва ако това не помогне би се пристъпило до развързване на кърса лев - евро (по точно германска марка). Тук играят и политическите взаимоотношения, а и ако ние паднем, може да рефлектираме на ЕС. Ние сме много малка икономика и сме лесни за помощ (т.е. не са необходими големи финансирания), а не като Гърция стотици милярди евро. Ще поживеем ще видим, кой ще е прав, но инфлацията която има е на световно ниво и аз виждам доста спекулации в тази инфлация. За петрола примерно се казва, че има намаление в държавния резерв на САЩ и веднага се изтрелва цена на петрола на горе, после някъде станало нещо и веднага пак на горе, или на долу, въпреки че човечеството продължава да потребява приблизително едно и също количество нефт, предлагането е еднакво (тук и ОПЕК спекулират, като падне цената намаляват предлагането). Какво значи според мене спекулацията в борсите, търсене на някакъв проблем за да има промяна във фиксовете, а от там и евентуални печалби за инвеститорите (дали петрол, валути, храни или злато, май няма значение). Ако цената е еднаква за дълъг период за тях няма да има движение, а от там и печалба. Аз лично така гледам на борсите, не съм брокер на борса и не мисля да се занимавам там, защото не харесвам спекулации.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход