Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Диаграма на цените в сайта imoti.net

Публикувано от hunterA 
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 21:17:55
avatar
Quote
hunterA

Май наистина не им е завидно финансовото положение. Все пак тези имоти трябва да се продават (поне продавача се е доверил на агенцията да се продава), а не да стоят скрити. Ако знаят, че няма да се продадът да се обясни на клиента, че това е невъзможна цена за момента и да не се набутват излишно. Така и клиента ще разбере, че панелка в Люлин не струва 1200 Евро/кв. м. и агенцията няма да губи (а и ако сложи нормална цена след продажба ще си вземат комисиона *drunk*)

Нека ти обясня. Продавачите знаят, че цената им е висока. Казано им е, но тъй като нищо не плащат на агенцията, държат офертата и не само там, а в още колкото АНИ са им попаднали пред погледа. Така че, те не са в позиция да изискват ежедневно рекламиране, но ако се яви клиент, търсещ нещо по- свястно и даващ повече пари, може и да им проработи късмета.
Обяснението на админа обаче, може да подкрепи едно твърдение, упорито оспорвано от вечните наематели- че хората, готови да продават на всяка цена, притиснати от кредити, не са болшинство.smiling smiley
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 22:07:37
Quote
камелия
Обяснението на админа обаче, може да подкрепи едно твърдение, упорито оспорвано от вечните наематели- че хората, готови да продават на всяка цена, притиснати от кредити, не са болшинство.smiling smiley
Така е всеки сам избира как да управлява активите си. *pardon*
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 22:51:45
Quote
камелия
Quote
hunterA

Май наистина не им е завидно финансовото положение. Все пак тези имоти трябва да се продават (поне продавача се е доверил на агенцията да се продава), а не да стоят скрити. Ако знаят, че няма да се продадът да се обясни на клиента, че това е невъзможна цена за момента и да не се набутват излишно. Така и клиента ще разбере, че панелка в Люлин не струва 1200 Евро/кв. м. и агенцията няма да губи (а и ако сложи нормална цена след продажба ще си вземат комисиона *drunk*)

Нека ти обясня. Продавачите знаят, че цената им е висока. Казано им е, но тъй като нищо не плащат на агенцията, държат офертата и не само там, а в още колкото АНИ са им попаднали пред погледа. Така че, те не са в позиция да изискват ежедневно рекламиране, но ако се яви клиент, търсещ нещо по- свястно и даващ повече пари, може и да им проработи късмета.
Обяснението на админа обаче, може да подкрепи едно твърдение, упорито оспорвано от вечните наематели- че хората, готови да продават на всяка цена, притиснати от кредити, не са болшинство.smiling smiley

Е кво сега, купувача трябва да се моли на АНИ да му извади от скритите оферти, все едно са дефицит ???? смеееехххххх

А и ти в състояние ли си да си ги дернеш и купувача и продавача с комисион ако му продадеш имота,а ?

и то в размер поне няколко хилядарки, а ?

защо се скръндзите за 50 ст на ден ???? бляк, смеееееехххххххххххх

при положение, че човек си мисли че му продавате имота а вие го криете смеееееххххххххххххх

Гледайте да не разберат и продавачите че ще има линч и скърцане със зъби *ok*

До сега купвувачите не бяха в позиция да искат, сега и продавачите не били.......

Абе ками фани осмисли какво пишеш
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 23:08:12
avatar
Quote
crazy_pesho

Е кво сега, купувача трябва да се моли на АНИ да му извади от скритите оферти, все едно са дефицит ???? смеееехххххх

А и ти в състояние ли си да си ги дернеш и купувача и продавача с комисион ако му продадеш имота,а ?

и то в размер поне няколко хилядарки, а ?

защо се скръндзите за 50 ст на ден ???? бляк, смеееееехххххххххххх

при положение, че човек си мисли че му продавате имота а вие го криете смеееееххххххххххххх

Гледайте да не разберат и продавачите че ще има линч и скърцане със зъби *ok*

До сега купвувачите не бяха в позиция да искат, сега и продавачите не били.......

Абе ками фани осмисли какво пишеш

Аз знам какво пиша- за съжаление, ти отново не разбираш.
Само че, нямам намерение, при всяка смяна на ника ти, да почвам обясненията си отначало.
Така че, пиши каквато простотия ти дойде на ума- всеки сам определя колко да се изложи.
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 23:12:11
avatar
Като не искат да си пускат обявите тук, ами да не ги пускат - прав им път!
В конкурентният сайт, по същите критерии изборът е 4-5 пъти по-голям. Добавяме и сайтовете на ЧСИ-тата, които също не са малко вече на брой и с чиста съвест можем да кажем на брокерчетата тарикати - Духайте го! winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
02-02-2011 - 00:12:55
Quote
crazy_pesho


защо се скръндзите за 50 ст на ден ???? бляк, смеееееехххххххххххх

50 ст. на седмица, не на ден smiling smiley
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
02-02-2011 - 01:19:02
Трагично е но ще става още по лошо! Скоро всички ще си върнат доверието в хартията, това е целта на кри3ата winking smiley
bah
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
02-02-2011 - 10:31:58
avatar
crazy_pesho, струва ми се, че не сте пряк участник на пазара.
Някак си стоите извън тъч линията и коментирате играта на терена.
Вътре е едно - работа, огледи, нерви, на трибуните - семки, клюки, псувни.
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
02-02-2011 - 11:18:53
Quote
bah
crazy_pesho, струва ми се, че не сте пряк участник на пазара.
Някак си стоите извън тъч линията и коментирате играта на терена.
Вътре е едно - работа, огледи, нерви, на трибуните - семки, клюки, псувни.

Здравей bah, срещах мненията ти, харесвам начина ти на мислене и според мен си интелигентен човек, затова ще ти отговоря малко по детайлно, защото не искам да си мислиш, че съм някакъв спамър заяждащ се с местните брокери.

Действително все още не съм пряк участник. Споменах, че се оглеждам за читава къща, което не е спешно и поради тази причина намерих и се регистрирах в този форум с цел малко да навляза в атмосферата, тъй като искам поне малко да съм подготвен преди да взема решение, където и малка грешка води до огромни финансови а от там семейни че и психически проблеми след това.

Намерих доста стойностни и полезни за мен съвети и коментари, които за съжаление на общия обем са много малко. Поне малко разбрах от какво да се пазя при евентуалната употреба на брокер или АНИ. Също така пък за неща за които не съм се замислял намерих отговори тук. За да не съм съвсем голословен за пример ще дам, че до скоро не отдавах голямо значение на локацията ( мислех си : строя или купувам хубава голяма къща с двор, какво значение има дали е точно в центъра по близо или малко по далеч), но разбрах, че това наистина е важно. Нов строеж на пример струва Y лева, при лоша локация в последствие ще струва Y/3 а при добра може да е Y*3.....

Както и да е, не съм специалист по имоти и затова исках да участвам в нормални интелигенти дискусии просто като ученик. За съжаление тук присъстват 4-5 лица, които съсипват всяка тема, макар и започната с най-добри намерения.

Всеки има опит в определено направление и форума, дори и за имоти е добро място хората да дискутират и да научат нещо ново. Аз съм готов за градивни дискусии дори спорове, макар и за момента да не се получава. *drunk*
bah
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
02-02-2011 - 19:00:15
avatar
Quote
crazy_pesho
Всеки има опит в определено направление и форума, дори и за имоти е добро място хората да дискутират и да научат нещо ново. Аз съм готов за градивни дискусии дори спорове, макар и за момента да не се получава. *drunk*
*drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход