Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

предизвестеният край на сривлогарите!:]

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
Re: предизвестеният край на сривлогарите!:]
05-02-2011 - 11:05:00
Quote
kuku987


пак потретвам:
влязоха кредити без покритие, раздуха се цените 4-5 пъти, икономика няма, има рекордна задлъжнялост, всеки има жилище, по няколко, марсианци няма, лихвите по 10-12 процента...



в момента в който масата се осъзнае каква е реалността и покупката на жилище стане най-нежеланото нещо оттам нататък е само стръмно надолу. за доста дълго време.

купилите в началото с цел инвестиция и продали на върха са направили далаверата на живота си. теоретично и сега може да се изкара някаква прилична печалба ако си купил в началото и продадеш сега (ако си лъки) обаче никой от 'разбирачите в този форум' няма да го направи че е твърдоглав и си въобразява че пазарите се движат от желанията му за печалба...

умните хора от категорията на инвеститорите продадоха отдавна.


В МОМЕНТА В КОЙТО МАСАТА СЕ ОСЪЗНАЕ.........................(цитирам Куку, мили деца)

Този момент никога няма да настъпи, мили деца, защото масата затова е маса, защото има масово мислене, а осъзнаването е строго индивидуален процес, който изисква задължителен минимум интелектуални заложби, залягане над дебелите книги, определено количество шамари до седмата година на индивида, за да му се обясни че Великия смисъл на живота не е да крещи по форумите за колко е купил и за колко е продал, а всеки ден да научава нещо ново и интересно-другото идва от самосебе си. Т.е масата никога няма да се осъзнае , но това не пречи на цените да падат- от 2008 средно около 30%, в някои райони 50% (Лозенец) а в Сънито и Банско над 60% . Или казано на друг език-осъзната или не, маста не може да влияе на цените независимо от други фактори-икономика, земеделие,кредитиране, парични потоци от чужбина. Ако сега започнат да раздават леките пари от 2008 , обзалагам се че неосъзнатите маси (те не могат да бъдат други) пак ще напомпат балона, но това най-вероятно няма да стане дори в държава където Мартина Вачкова е интелектуалното лице на жената, Глория е символ на чаровността, а Азис на мъжествеността, защото за да съществува нещо (в случая въпросната държава) е необходим екзистенц минимум разум, който да се намеси в критичния момент , за да предпази масите и държавата от самоунищожение.... и струва ми се в момента нещата са под контрол на този екзистенц минимум разум

Това е всичко за днес , мили деца

Довиждане
1.9
Re: предизвестеният край на сривлогарите!:]
05-02-2011 - 11:07:23
Стопанино, доколкото те разбирам ти продължаваш да развяваш тезата, че трябва да не се държат пари на депозит, а да се инвестира в недвижим имот.
1. Ако си Стопанин наистина - стопанисвай си имотите и си живей живота. Що ти трябва да просветляваш околните, в смисъл интерес ли имаш от това или е просто милосърдие.
2. Ако си брокер - не се хаби. Просто няма смисъл.
3. Ако си закъсал инвеститор с доста непродадени апартаменти - сваляй цените, че лошо те чака и за всеки случай виж т. 2.
И престани с черно-бялото си мислене. Реалният живот е цветен.
Не всеки е влогар.
Не всеки влогар има нужда от жилище или се занимава с инвестиции. Само факта, че има някакви пари, значи, че ги заработва по някакъв начин.
Re: предизвестеният край на сривлогарите!:]
05-02-2011 - 11:49:38
avatar
Quote
1.9
Стопанино, доколкото те разбирам ти продължаваш да развяваш тезата, че трябва да не се държат пари на депозит, а да се инвестира в недвижим имот.
1. Ако си Стопанин наистина - стопанисвай си имотите и си живей живота. Що ти трябва да просветляваш околните, в смисъл интерес ли имаш от това или е просто милосърдие.
2. Ако си брокер - не се хаби. Просто няма смисъл.
3. Ако си закъсал инвеститор с доста непродадени апартаменти - сваляй цените, че лошо те чака и за всеки случай виж т. 2.
И престани с черно-бялото си мислене. Реалният живот е цветен.
Не всеки е влогар.
Не всеки влогар има нужда от жилище или се занимава с инвестиции. Само факта, че има някакви пари, значи, че ги заработва по някакъв начин.
..............
Мисленето ми не е черно-бяло, но отговорите ми са такива поради простата причина, че всички влогари може да нямат нужда от жилище и за де занимават с инвестиции, но тези в този форум /за имоти/ със сигурност си приличат като две капки ракия. Все апокалиптици, катастрофици, псевдодемографи българомразци са се завъдили. Няма един читав. Точно си помислиш, че е умерен в някои мнения, както твоите горни три, и изстреля някоя страшна простотия или мазохистична логика за държавата в която живее и се преброява.
1.9
Re: предизвестеният край на сривлогарите!:]
05-02-2011 - 12:07:55
Е добре, де. а на теб какво ти пука. Хора всякакви.
Re: предизвестеният край на сривлогарите!:]
05-02-2011 - 12:55:21
avatar
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
1.9
Стопанино, доколкото те разбирам ти продължаваш да развяваш тезата, че трябва да не се държат пари на депозит, а да се инвестира в недвижим имот.
1. Ако си Стопанин наистина - стопанисвай си имотите и си живей живота. Що ти трябва да просветляваш околните, в смисъл интерес ли имаш от това или е просто милосърдие.
2. Ако си брокер - не се хаби. Просто няма смисъл.
3. Ако си закъсал инвеститор с доста непродадени апартаменти - сваляй цените, че лошо те чака и за всеки случай виж т. 2.
И престани с черно-бялото си мислене. Реалният живот е цветен.
Не всеки е влогар.
Не всеки влогар има нужда от жилище или се занимава с инвестиции. Само факта, че има някакви пари, значи, че ги заработва по някакъв начин.
..............
Мисленето ми не е черно-бяло, но отговорите ми са такива поради простата причина, че всички влогари може да нямат нужда от жилище и за де занимават с инвестиции, но тези в този форум /за имоти/ със сигурност си приличат като две капки ракия. Все апокалиптици, катастрофици, псевдодемографи българомразци са се завъдили. Няма един читав. Точно си помислиш, че е умерен в някои мнения, както твоите горни три, и изстреля някоя страшна простотия или мазохистична логика за държавата в която живее и се преброява.

В основата на плурализма е свободното изразяване на мнения и идеи- изглежда много хора с мисленето си останаха в " златните " години на социализЪма от времето на Бай ТодАр smiling smiley.
Погледнах аватара ти , снимката и надписа : " You be the landlord ." И в един момент си помислих, че той не е избран случайно , а отразява (по мое лично мнение smiling smiley )виждането ти - закупуване на имоти и отдаването им под наем. Като идея не е лошо ,макар ,че е в този бързо променящ се живот, това би могло да доведе до сериозни загуби ( нека да бъдем откровенни- този балон ,който се наду и естетвено се спука в БГ, скоро няма да се повтори ,но не поради липса на свободни налични пари , а най-вече поради липса на доверие в лицето на потенциялните купувачи в определен пазар на НИ.Втози все по-глобализиращ се свят, "робуването" на определени догми и шаблони ,би ти изиграло една лоша шега.*book*
Re: предизвестеният край на сривлогарите!:]
05-02-2011 - 13:06:52
avatar
Quote
budala
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
1.9
Стопанино, доколкото те разбирам ти продължаваш да развяваш тезата, че трябва да не се държат пари на депозит, а да се инвестира в недвижим имот.
1. Ако си Стопанин наистина - стопанисвай си имотите и си живей живота. Що ти трябва да просветляваш околните, в смисъл интерес ли имаш от това или е просто милосърдие.
2. Ако си брокер - не се хаби. Просто няма смисъл.
3. Ако си закъсал инвеститор с доста непродадени апартаменти - сваляй цените, че лошо те чака и за всеки случай виж т. 2.
И престани с черно-бялото си мислене. Реалният живот е цветен.
Не всеки е влогар.
Не всеки влогар има нужда от жилище или се занимава с инвестиции. Само факта, че има някакви пари, значи, че ги заработва по някакъв начин.
..............
Мисленето ми не е черно-бяло, но отговорите ми са такива поради простата причина, че всички влогари може да нямат нужда от жилище и за де занимават с инвестиции, но тези в този форум /за имоти/ със сигурност си приличат като две капки ракия. Все апокалиптици, катастрофици, псевдодемографи българомразци са се завъдили. Няма един читав. Точно си помислиш, че е умерен в някои мнения, както твоите горни три, и изстреля някоя страшна простотия или мазохистична логика за държавата в която живее и се преброява.

В основата на плурализма е свободното изразяване на мнения и идеи- изглежда много хора с мисленето си останаха в " златните " години на социализЪма от времето на Бай ТодАр smiling smiley.
Погледнах аватара ти , снимката и надписа : " You be the landlord ." И в един момент си помислих, че той не е избран случайно , а отразява (по мое лично мнение smiling smiley )виждането ти - закупуване на имоти и отдаването им под наем. Като идея не е лошо ,макар ,че е в този бързо променящ се живот, това би могло да доведе до сериозни загуби ( нека да бъдем откровенни- този балон ,който се наду и естетвено се спука в БГ, скоро няма да се повтори ,но не поради липса на свободни налични пари , а най-вече поради липса на доверие в лицето на потенциялните купувачи в определен пазар на НИ.Втози все по-глобализиращ се свят, "робуването" на определени догми и шаблони ,би ти изиграло една лоша шега.*book*
..........................
Точно това ми е идеята и благодаря за признанието, че не е лоша! Посочи ми друга инвестиция която да ти носи такъв сигурен текущ доход? А разните приказки за изоставащите и назадничави догми и шаблони в един глобализиращ се свят ще те помоля да конкретизираш как се отразяват на инвесторите? В едната от магистратурите ми половината предмети са етноложки. Прочети малко етнология за да видиш колко просто рационално са живяли дедите ни. И са били по-мъдри от сегашните човеци. Така, че тези бля бля за глобализация, не само, че не одобрявам, но и не желая да се случват. То още Карл V е искал да глобализира цяла Европа. Само, че както той така и синедриона и всички други ташаци ще загубят тази битка.
1.9
Re: предизвестеният край на сривлогарите!:]
05-02-2011 - 13:28:56
Quote
СТОПАНИН ... .
... Посочи ми друга инвестиция която да ти носи такъв сигурен текущ доход? ...

Ами да ти е честита инвестицията и със здраве да си харчиш текущия доход (след като платиш данъците и издръжката, защото аз като наемател викам Хазяина, когато изгори крушка или се повреди брава).

Нещо не разбирам логиката ти и това нервозно поведение.
Ако аз и другите наематели станем собственици (първо жилище) или дори ленд-лордове (поне още едно), кой ще ти бъде наемател?
Постовете ти са против твоя собствен интерес. Да не би да пропускам нещо?
Re: предизвестеният край на сривлогарите!:]
06-02-2011 - 00:05:00
Quote
СТОПАНИН ... .
Нервозно е на невярващите на очите си влогари, четейки прогнозите за ръст.
:}

1.9, той е инвеститор #1 в имоти. За 4 години - едно магазинче и един апартамент, на далавера и двете, под пазарната цена clap:

Сега ако каже, че на някой от имотите си и ремонт е направил - да звъннем на шефа на Явлена да му вземат интервю, доказателство, че хората инвестират активно в имоти smoking smiley

Едностайни, до 50к евро *sos*
bah
Re: предизвестеният край на сривлогарите!:]
06-02-2011 - 09:23:54
avatar
Quote
1.9
Quote
СТОПАНИН ... .
... Посочи ми друга инвестиция която да ти носи такъв сигурен текущ доход? ...
Ами да ти е честита инвестицията и със здраве да си харчиш текущия доход (след като платиш данъците и издръжката, защото аз като наемател викам Хазяина, когато изгори крушка или се повреди брава).

1.9, и аз мисля, че си под наем зад океана. Там хазяина сменя крушки.
Повярвай ми, двама роднини имам там и в разговорите за живота, най-много им тежи, че годините летят, а те само гушат хазяи и нямат собствен дом, нямат една собствена керемидка над главата си. На единия децата му са студенти (в Сиатъл), нали разбираш, таткото и майката на колко години са.
Но, крушките му ги сменят - това е 100% вярно.
Re: предизвестеният край на сривлогарите!:]
06-02-2011 - 09:33:41
avatar
Quote
1.9
Ясно... Купил за 60, защото мислел, че ще стане 200. Сега дори офертните цени са 30...40 и намаляват. Така от инвеститор се превърнал в лузър и намира успокоение по форумите. Пунди №2.
..................
Нищо не ти е ясно. Купил съм за 60 това което струваше 200. Сега струва 140. Кяра ми е пак повече от двоен. А ти с крушка в устата.:] Лундьо №13:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход