Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Инфлация и имоти?
30-01-2011 - 11:06:39
[dnes.dir.bg]

Макар че статистическите данни за цените на недвижимите имоти са доста относителни, средно има спад на цените с около 10% през миналата година. За 2010г. официалната инфлация в България е 4.5%, за 2011г. се предвижда 5%. В САЩ и Европа печатат пари като за последно. Дават се огромни заеми на закъсали европейски страни... Поскъпват храните по света... Вече наблюдаваме размирици в арабския свят. В тази връзка какво мислите за имотните сделки и правилната позиция на продавачи и купувачи?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-30 11:11 от borimar.
Re: Инфлация и имоти?
30-01-2011 - 11:41:29
avatar
Ако направим връзка с инфлацията и якото печатане на пари, не ми остава нищо друго освен да прогнозирам:
н а г о р Еspinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-30 11:41 от СТОПАНИН ... ..
Re: Инфлация и имоти?
30-01-2011 - 13:53:59
Quote
СТОПАНИН ... .
Ако направим връзка с инфлацията и якото печатане на пари, не ми остава нищо друго освен да прогнозирам:
н а г о р Еspinning smiley sticking its tongue out

Вярно ...нагоре, още по-нагоре, най-нагоре и.... "горе, горе, горе на черешата" :
обаче ... човек от круша пада пък кво остава от череша ...
*beer*
bah
Re: Инфлация и имоти?
30-01-2011 - 14:07:16
avatar
Каквото и да си говорим, отдолу се задава една огромна инфлация, която, ще обезцени кеша.
Манджа, горива, енергия, лекарства, данъци, ....... никой не спори - те са само нагоре.
Имотите, може би, ще падат още малко, но в определен момент и те, ще тръгнат нагоре.
Няма как месечната издръжка на едно четиричленно семейство да стане 4000 лв. до две-три години, а цената на апартамент да бъде 20.000 лв. Оттук нататък, някой, ще изгори, ама кой, ще е .............
Аз лично залагам на тухли и кереч, кинти само за джобни, пък квото, ще да става.
Re: Инфлация и имоти?
30-01-2011 - 14:29:34
Quote
bah
Каквото и да си говорим, отдолу се задава една огромна инфлация, която, ще обезцени кеша.
Манджа, горива, енергия, лекарства, данъци, ....... никой не спори - те са само нагоре.
Имотите, може би, ще падат още малко, но в определен момент и те, ще тръгнат нагоре.
Няма как месечната издръжка на едно четиричленно семейство да стане 4000 лв. до две-три години, а цената на апартамент да бъде 20.000 лв. Оттук нататък, някой, ще изгори, ама кой, ще е .............
Аз лично залагам на тухли и кереч, кинти само за джобни, пък квото, ще да става.

Ами...не ми е работа да те съветвам обаче "на тухли и кереч" може и да изгориш .
Инфлация няма и няма да има скоро за нищо освен за храните и горивата. Храните ги вдигат спекулативно местните тарикати -монополисти по политически причини /щото даже в Германия и Щатите са по-евтини/ ,горивата се влияят не толкова от котировките на петрола, колкото от алчността на "Лукоил" и глупостта на финасовия министър ,същото е с енергията .
И не се връзвай на лафовете на т.нар.профсъюзи и "изчисленията за месечната издръжка". Само "слънчасали канарчета" не разбират, че с тази песен, искаща увеличение на минималната заплата, се цели не подобряване на заплащането а повишаване ставката на данъчното облагане и осигуряване. Значи профсъюзите за пореден път правят услуга на фиска и правителството за да събира повече пари за чиновниците.
За "горенето" правилно отбелязваш...ще горим всички но това няма да вдигне цените на НИ.
А апартаментите ще струват толкова, колкото струват всички останали стоки при нормално ценообразуване и печалба. Ще печели повече този, който строи по-качествено и по-ефективно от останалите - нали сме "пазар" и строим развит капитализъм.
*beer*
Re: Инфлация и имоти?
30-01-2011 - 16:15:28
В САЩ ,там където се напечатаха най-много пари не могат да предизвикат покачване на цените на жилищата , Вие сте седнали да разсъждавате за имотите в България .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-30 16:16 от razbivach2.
Re: Инфлация и имоти?
30-01-2011 - 16:23:31
avatar
Е как инфлация само за храни и горива, а за другото до няма? Получава се домино ефект. Когато започнат цените да пълзат нагоре народа свива кисията и харчи за основни неща. Паричния поток драстично намалява, а държавата се задушава поради липса на финансии. Данъци и такси и те тръгват нагоре но немогат да запушат дупката идва ред на държавните писарушки (подобно на Гърция). И може да се случи следното притежател на 3 имота неможе да ги подържа финансово и продава така че да спаси поне 1 от тях за да не е при мене под моста. А колко са такива 1 господ знае.
Друго на което трябва да обърнете внимание е какво става из арабския свят. Молете се да не се запалят че тогава едно буре петрол ще стане $200 и нагоре и логичният въпрос е защо се прави това?
Притискат Китай да си оправи валутата. Така че уважаеми съфорумци това е увертюрата, дано главното деиствие не е по разтърсващо от това което се представя в момента.
Някой ще каже "тоз пък какви конспирации навърза" това са реални възможности. Аз само си размишлявам и се опитвам да видя как да отнеса най безболезнено тоягата.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Инфлация и имоти?
30-01-2011 - 16:45:37
avatar
Quote
razbivach2
В САЩ ,там където се напечатаха най-много пари не могат да предизвикат покачване на цените на жилищата , Вие сте седнали да разсъждавате за имотите в България .

Че печатаха-печатаха, но в чии ръце отидоха тези пари? На онези които докараха това положение. Не на онези които ги изритваха от къщите им. Та такива ти ми работи, магарето е впрегнато, моркова изяден, каруцата в калта и остана само камшик за ентусиазъм.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Инфлация и имоти?
30-01-2011 - 16:48:05
avatar
Quote
ТОРТКО
Аз само си размишлявам и се опитвам да видя как да отнеса най безболезнено тоягата.

.................................................
Ако зависи от мен, бих ти ударил не една, а двадесет тояги на голо, за да спреш с катастрофичните ти прогнози :g:
Re: Инфлация и имоти?
30-01-2011 - 17:02:14
avatar
Страх те е от реалноста? Недей да си сваляш розовите очила и всичко ще е наред. И би ли се обосновал защо ще са нагоре цените, но не като първолак "ами така нагоре така ми отърва".

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход