Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инфлация и имоти?

Публикувано от borimar 
Re: Инфлация и имоти?
31-01-2011 - 13:32:20
Да не стане накрая САЩ да завземат Кувейт.
Re: Инфлация и имоти?
31-01-2011 - 13:39:15
Quote
bah
Quote
moskvi4
Все си мисля, че няма как да има инфлация, без да има повишаване на доходите. Докато заплатите са замразени, или както е в тукашния случай - намаляват, не е инфлация, а чисто спекулативно поскъпване. Просто производители и търговци реагират на спада на оборотите по най-лесният начин - с вдигане на цената. И всичко отива по дяволите...

Дали е спекулативно или не, но гледам, че с моите кинти купувам все по-малко стока.
За мен има инфлация и не виждам предпоставки за нулиране.
ТОРТКО, добре отбеляза: САЩ и Европа са в страшна криза и ..... драснаха клечката в Африка.
Кво ша става, един Господ знае.
Наближава 2012г.Така че ядене пиене на тия три неща требе се набляга.Който иска екстри има и сръбска музика
Re: Инфлация и имоти?
31-01-2011 - 14:30:10
avatar
Ами смятах ги сам - София-град / население 1 250 000 жители - жилища 540 000 броя /

Quote
bah
Quote
valsodar
Quote
Aceton
Някой да има данни, колко жилищна площ се пада на глава от населението в БГ?
На сто телета се падат по 94-95 обора
Оборите са много, но са в Прованса. Много телета са под наем в чужди обори (у градо).
Требе да се пресмятат градските обори.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Инфлация и имоти?
31-01-2011 - 16:18:09
Quote
bah
Quote
moskvi4
Все си мисля, че няма как да има инфлация, без да има повишаване на доходите. Докато заплатите са замразени, или както е в тукашния случай - намаляват, не е инфлация, а чисто спекулативно поскъпване. Просто производители и търговци реагират на спада на оборотите по най-лесният начин - с вдигане на цената. И всичко отива по дяволите...

Дали е спекулативно или не, но гледам, че с моите кинти купувам все по-малко стока.
За мен има инфлация и не виждам предпоставки за нулиране.
ТОРТКО, добре отбеляза: САЩ и Европа са в страшна криза и ..... драснаха клечката в Африка.
Кво ша става, един Господ знае.

Какво ще рече: "за мен има инфлация"?
Това да не е някакво персонално състояние, дет' го има за едни, а за други не? Да не е по избор?
Има си ясно определение за инфлация.

Ами че ако в кварталната бакалия решат и направят бирата 10 кинта/литър? И ако купуваш от там ще си кажеш: егати инфлацията. Не става така. Трябва и пари да се поналеят(попечатат за който може), а като гледам как секнаха ПЧИ-тата, нещо ме съмнява така да стане.

В момента, според мен, тече спекулативно дърпане на юргана - кой ще успее да заграби повече. Парите изтичат от някой браншове и се наливат в други. Тоест - преливане на пусто в празно.
Re: Инфлация и имоти?
31-01-2011 - 16:35:58
Quote
moskvi4
В момента, според мен, тече спекулативно дърпане на юргана - кой ще успее да заграби повече. Парите изтичат от някой браншове и се наливат в други. Тоест - преливане на пусто в празно.
И аз имам същите виждания, хората занимаващи се преди спекулативно с имоти, сега започват с търговия на храни и със спекулациите се вдигат цените. Няма как да се наговарят, че след няколко дена се качват цените на нещо и веднага тръгват на горе цената (това е като картелно споразумение а в БГ това е подсъдно). За олиото се говори, че цените в Италия са по-ниски в магазините, от колкото тук по борсите, е не може да се внесе ли (нали сме общ пазар няма мита няма ново ДДС), ама я да се нацоцаме хубаво (т.е. да доограбим народа). Всичко е спекулация, за допълнително обогатяване на дадени хора.
Re: Инфлация и имоти?
31-01-2011 - 16:51:24
Ех, какви мечти за тази инфлацийка има.
Ама де да беше инфлация, а то от година горе долу върлува нещо много по-опасно - казва се стагфлация.
То затова доста хора се чудят как така на някои неща се вдигат цените, пък имотите падат.
Шибаната стагфлация е много по-неприятна отколкото инфлацията- особенно във валутен борд
Накратко - ще продължават да се вдигат цените на основните хр. продукти, данъци , всевъзможни такси, акцизи, горива, ток, вода.
Чисти доходи ще падат, наеми, имоти, и т.н. (един дълъг списък).
Можеше и по-иначе да е , ама за съжаление се върви по пътя на по-малкото съпротивление.
Re: Инфлация и имоти?
31-01-2011 - 17:01:16
Quote
дами и господа
Ех, какви мечти за тази инфлацийка има.
Ама де да беше инфлация, а то от година горе долу върлува нещо много по-опасно - казва се стагфлация.
То затова доста хора се чудят как така на някои неща се вдигат цените, пък имотите падат.
Шибаната стагфлация е много по-неприятна отколкото инфлацията- особенно във валутен борд
Накратко - ще продължават да се вдигат цените на основните хр. продукти, данъци , всевъзможни такси, акцизи, горива, ток, вода.
Чисти доходи ще падат, наеми, имоти, и т.н. (един дълъг списък).
Можеше и по-иначе да е , ама за съжаление се върви по пътя на по-малкото съпротивление.

Точно така, храните, енергоносителите, преки и косвените данъци ( незнам дали е правилно) акцизи осигуровки и т.н скачат зверски.

Услугите, автомобилите и всичко друго не от първа необходимост яко надолу, явно и имотките са в тази част.

Ако искате да почваме да правим 2 списъка, единия с ъп а другия с даун
Re: Инфлация и имоти?
31-01-2011 - 17:31:50
avatar
Quote
дами и господа
Шибаната стагфлация е много по-неприятна отколкото инфлацията- особенно във валутен борд
Накратко - ще продължават да се вдигат цените на основните хр. продукти, данъци , всевъзможни такси, акцизи, горива, ток, вода.
.
- И ще четем все повече новини, от вида на тази До 500% скачат услугите в община Марица

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Инфлация и имоти?
31-01-2011 - 17:38:54
Хех *pardon* "услугите" на държавната администрация да се броят към непреките данъци..

п.с. Само за инфо, на застраховка на голям имот, тази година ни начислиха 2% данък и цифрата не е малка :cry:

в сметката е описана " Данък 2% по ЗДЗП"......

не е по закона за движение по пътищата smiling smiley а по този



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-01-31 17:42 от crazy_pesho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход