Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-01-2011 - 15:17:56
Ами те нашите пра-баби са раждали по 5-6 деца, защото държавата им е давала по 500 лева на месец за всяко дете...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-01-2011 - 15:28:14
Смешнико прост, ти наистина ли смяташ, че не сме наясно как си пишеш простотии, после сам си отговаряш с друг ник ? Ако не знаеш, да те светна - не всички са тъпаци като теб.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-01-2011 - 15:32:16
Quote
dicho
Смешнико прост, ти наистина ли смяташ, че не сме наясно как си пишеш простотии, после сам си отговаряш с друг ник ? Ако не знаеш, да те светна - не всички са тъпаци като теб.

За теб простотии са всички неща, които те изкарват извън свинския ти комфорт.
Страх ли те е, че може да се срещнеш с бивши клиенти имотекари?
Очаквай следващия стадии - параноидна шизофрения.
Jim
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-01-2011 - 16:19:42
Quote
misho33
...
Какво трябва да се направи? Трябва да се мотивират майките да раждат. Майките искат да раждат. Периода преди кризата го показа - видя се светлина в тунела и веднага раждаемостта се повиши. Начинът е само един - финансов. .....
Имам известни резерви към описания начин. Така ще се стимулират повече турците, те все пак ходят на училище. Една част от приятелите ми, нямащи никакви финансови проблеми имат по едно дете и с 500 лв няма да ги съблазниш изобщо.
Мислил съм за друг начин - ако нямаш 2 деца, българско име и не владееш перфектно български да не можеш да заемаш държавна работа. Или при кандидатстване това да са основните критерии, заедно с образованието. Това да се отнася и за жените и за мъжете, и да няма заварено положение - по всяко време човекът с 1 дете може да бъде сменен от друг с 2 деца. Ако работата и кариерата много зависят от броя на децата, хората ще си променят приоритетите. То и сега има зависимост, но тя е обратнопропорционална - ако искаш работа и кариера, 1 (или 0) дете.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-01-2011 - 16:43:05
хуба буба, тъпако, толкова ли е трудно да схванеш, че тук не си мод и не можеш да баннеш всички, които имат глави на раменете, че тук администраторите са мислещи хора и на тях няма как да станеш безплатен счетоводител, за да те държат като мод, да изредя ли всички толкова верни ти хора, които написаха , че докато ти си там, никой от тях няма да пише в този клуб ? Защо ли в оня клуб никой нищо не пише от много време насам, защо ли и там и тук всички те ругаят ? Ти си едно недоразумение на природата, това е ясно, ама никой от нас не е виновен за това.Освен, че си патологичен лъжец, ти даже нямаш памет да запомниш какво и къде си излъгал. Тук преди време ни заболяха главите да ни обясняваш колко изгодно си намерил наемче в Пазарджик, после уж купуваше нещо на Руски паметник, после ти се роди дете /да ти е живо и здраво и дано не прилича на теб/, обяви в сълзливо писмо в дир-а, че немотията те принуждава да отидеш да си търсиш щастието в Холандия, сега пък даваш по 700 евро на месец за да издържаш студент, кое е вярно, ти смяташ ли се за нормален ? За мен лично е обидно някакъв толкова прост, озлобен и несполучил индивид да се опитва да ми спретва тема след тема, ник след ник, вулгаризми, редувани с тъпотии,за да задържа вниманието върху себе си, спри се, опитваш се да съсипеш и този клуб, ама нали си имаш сбъдната мечта - стана модератор , тук няма да можеш, разбери го най - после. Апропо, предлагам на всички останали да влязат в дир, в клуб "Недв. имоти" и да видят за какво говоря.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-01-2011 - 16:44:08
avatar
Quote
Jim

Мислил съм за друг начин - ако нямаш 2 деца, българско име и не владееш перфектно български да не можеш да заемаш държавна работа. Или при кандидатстване това да са основните критерии, заедно с образованието. Това да се отнася и за жените и за мъжете, и да няма заварено положение - по всяко време човекът с 1 дете може да бъде сменен от друг с 2 деца. Ако работата и кариерата много зависят от броя на децата, хората ще си променят приоритетите. То и сега има зависимост, но тя е обратнопропорционална - ако искаш работа и кариера, 1 (или 0) дете.

Това и в Китай го няма, нищо че не разрешаваха повече от две деца.
Как си представяш да те задължат да имаш две деца? Ами, ако си стерилен, ако си болен?
По времето на соца одържаха ергенски данък, та някои още се смятат за репресирани............
Трябва да има финансов стимул, гъвкаво работно време, повече фирми да дават възможност да се работи от вкъщи. Да се пенсионират по- рано хората с повече от 3 деца..........
Французите са го измислили...........smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-01-2011 - 16:49:40
Quote
Jim
Quote
misho33
...
Какво трябва да се направи? Трябва да се мотивират майките да раждат. Майките искат да раждат. Периода преди кризата го показа - видя се светлина в тунела и веднага раждаемостта се повиши. Начинът е само един - финансов. .....
Имам известни резерви към описания начин. Така ще се стимулират повече турците, те все пак ходят на училище. Една част от приятелите ми, нямащи никакви финансови проблеми имат по едно дете и с 500 лв няма да ги съблазниш изобщо.
Мислил съм за друг начин - ако нямаш 2 деца, българско име и не владееш перфектно български да не можеш да заемаш държавна работа. Или при кандидатстване това да са основните критерии, заедно с образованието. Това да се отнася и за жените и за мъжете, и да няма заварено положение - по всяко време човекът с 1 дете може да бъде сменен от друг с 2 деца. Ако работата и кариерата много зависят от броя на децата, хората ще си променят приоритетите. То и сега има зависимост, но тя е обратнопропорционална - ако искаш работа и кариера, 1 (или 0) дете.

Изхождаш от принципа, че хората не искат деца и им трябва стимул. С това не съм съгласен - хората ИСКАТ да имат деца, особено жените. Това им е вродено. Просто трябва да имат сигурност, това ще тласне раждаемостта с огромни темпове.

За стимулирането на турците - така е. Това с българското име - няма как да стане, защото противоречи на законите, но изискването за български език е възможно, само трябва да се даде обективен критерий. Все пак най-важното е детето да се роди, а тогава то няма да владее никакъв език ...

А работата и кариерата - това е наистина добро предложение, но според мен са достатъчни промени в Кодекса на труда - защита на майките (то и в момента има някакви, но са смешни и не се спазват).

А и една майка с 3 деца може и да не ходи на работа (или да ходи на някаква работа, колкото да изпълнява изискването за трудов договор, дори на 4 часа). Тя ще получава достатъчно пари и ще бъде независима - нито от родители, нито от съпруг, нито от кризи и промени.

Всичко това са страхотни идеи, но няма да бъдат реализирани. Виждаме как не могат да се организират да направят едни детски градини, при положение че има достатъчно пустеещи постройки, предназначени именно за деца (справка - Младост 1 - зад бл. 43). Това означава, че прогнозите на Демографа ще се видят след няколко години, дори според мен и по-лоши.
bah
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-01-2011 - 16:53:49
avatar
Quote
misho33
Ако се дават по 500 лв на дете/месец, С други думи - проблемът е решим, ......

Според мен това е добра идея. Задължително с "условия".
Вие не можете да си представите, как ще грейнат усмивките на хиляди български семейства от провинцията.
Те, ще разберат, че държавата държи на тях.
Най-важното е в България да има добър стандартна живот.
Каква полза от деца, ако те избягат навън на 18 - 25 години.
Ние не обичаме родината си, защото Тя е мащеха за обикновения човек.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-01-2011 - 17:16:33
avatar
Quote
dicho
хуба буба, тъпако, толкова ли е трудно да схванеш, че тук не си мод и не можеш да баннеш всички, които имат глави на раменете, че тук администраторите са мислещи хора и на тях няма как да станеш безплатен счетоводител, за да те държат като мод, да изредя ли всички толкова верни ти хора, които написаха , че докато ти си там, никой от тях няма да пише в този клуб ? Защо ли в оня клуб никой нищо не пише от много време насам, защо ли и там и тук всички те ругаят ? Ти си едно недоразумение на природата, това е ясно, ама никой от нас не е виновен за това.Освен, че си патологичен лъжец, ти даже нямаш памет да запомниш какво и къде си излъгал. Тук преди време ни заболяха главите да ни обясняваш колко изгодно си намерил наемче в Пазарджик, после уж купуваше нещо на Руски паметник, после ти се роди дете /да ти е живо и здраво и дано не прилича на теб/, обяви в сълзливо писмо в дир-а, че немотията те принуждава да отидеш да си търсиш щастието в Холандия, сега пък даваш по 700 евро на месец за да издържаш студент, кое е вярно, ти смяташ ли се за нормален ? За мен лично е обидно някакъв толкова прост, озлобен и несполучил индивид да се опитва да ми спретва тема след тема, ник след ник, вулгаризми, редувани с тъпотии,за да задържа вниманието върху себе си, спри се, опитваш се да съсипеш и този клуб, ама нали си имаш сбъдната мечта - стана модератор , тук няма да можеш, разбери го най - после. Апропо, предлагам на всички останали да влязат в дир, в клуб "Недв. имоти" и да видят за какво говоря.

И за мен е много обидно.
Чудя се обаче как не е обидно за имоти.нет?!?!?
Ако има някой мод или по-добре админ на линия НЕКА БЪДЕ ТАКА ДОБЪР ДА ОТГОВОРИ.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-01-2011 - 17:26:33
misho33, аз също съм за, да има по-голяма раждаемост и повече деца, но това, което предлагаш е малко абсурдно smiling smiley. По 500лв на месец на дете само за една година ли е, че ти е такава сметката 600 милиона на година?
Ако е така, то няма да бъде ниакакъв стимул, ако пък визираш дългосрочен период, то тогава е икономически непостижимо.
Защото децата не са само 100 000, а ако стимулите ти работят, те ще стват с по 100 000 на година повече, така че смятай какви суми ще трябват да приемем до навършването на 18г.
Колкото по темата, ясно е, че демографски, дори София ще се развива зле в близкото десетиление, защото механичния прираст приключи, но не ми се иска да споделям толкова мрачни прогнози.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход