Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 22:09:57
avatar
Quote
demograph
Отрицателният прираст в годините 2005-2009 наистина намалява, но това се дължи на същите причини поради които бе възможен имотния балон 2006-2008 – натрупване на голям брой население във възрастовата група 25-35 години (родени преди 1985). Това е най-активната детеродна възраст и бе причината за рекордната от 1993 г. насам раждаемост през 2009 г. Първите неофициални данни от тази година, обаче, показват отново намаление на раждаемостта (което е напълно закономерно, но ако трябва да съм честен го очаквах да започне през 2011-2012 г.).
Между 1972-1983 г. се е наблюдавал незапомнен демографски бум (след криза през 60-те години). Ефектите от този бум наблюдаваме сега – много майки – много деца, дори и при ниска плодовитост. За да бъда честен – плодовитостта също се повиши леко – до 1.57 деца на жена в детеродна възраст, което вече е добре…
Колко до прогнозите ви за механичния прираст – грешите. Ако сте демограф, трябва да знаете, че данните за 2010 г. ще бъдат публикувани на сайта на НСИ през Април (2011). Тогава ще обсъдим данните.
Предвиждам да коментирам миграциите малко по-детаилно от данните за раждаемостта и смъртността, но няма да е днес.
......................
Демограф съм, какъвто далеч вие не сте. Ако вие следите само данните на НСИ, аз вземам данни от извора- т.е. ДАБЧ и лично от проф.Божидар Димитров и г-жа Райна Манджукова затова съм сигурен в цитираните цифри на миграцията от тези държави. Преди да излязат единствените ползвани от вас данни на НСИ, е интересно откъде стигнахте до извода, че греша?!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 22:14:06
Quote
Imotko
Quote
Класната
Quote
greenbul
. Всеки които си е купил жилище нека посочи къде се намира детската стая в него. Ако не успее, заначи е е студенска квартира. Постепенно хората се осъзнават, че закупените имоти са негодни за живеене

Ето това отговор за "Отличен" !

Света, мили деца , се крепи на норми, които могат да варират нагоре и надолу временно по различни причини- световни войни, цунамита, спане във войнишка палатка , но погледнато в глобален план , не се променят .
Сега обаче, 40 години след като човек стъпи на Луната и 3 години след като сливенските мангали, пардон-роми, станаха съотечественици на Моцарт и Бетховен, тези норми изискват жилището да има ЗАДЪЛЖИТЕЛНО детска стая ! Стая , в която не е казано че ще спи само едно дете. Може и две, може и три, но .................тя трябва да осигури имунитета на децата от деградацията на възрастните,т,е едно добре обгрижвано дете би трябвало до 10-та си година да не знае ,че на света съществува Слави Трифонов, Иван и Андрей, Глория, Азис, но за сметка на това на една ръка разстояние от леглото му би трябвало да се намира "Пинокио", "Корабът с алените платна", "Тайнственият остров", "Капитан Немо" и.т.н.т.
Освен детска стая, би било добре да има и стая за възпроизводство на популацията-все пак хора сме, грешни сме...,а за тези процедури се изисква спокойствие. Да не забравяме и самостоятелна кухня- задължително светла. В общи линии това е екзистенц минимума за двустайно жилище. Ако са ви убедили в нещо друго, значи доста сте бягали от час.

Довиждане

Госпожо, забравихте гаража за двете коли. И може ли два въпроса: откъде да взема парите и от кое ЧСИ да си купя въпросния имот.

Imotko да не се опитваш да иронизираш. Нещата написани горе са съвсем сериозни. Без гараж може. Семейно жилище без детска стая -не.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 22:25:38
Quote
greenbul
Quote
Imotko
Quote
Класната
Quote
greenbul
. Всеки които си е купил жилище нека посочи къде се намира детската стая в него. Ако не успее, заначи е е студенска квартира. Постепенно хората се осъзнават, че закупените имоти са негодни за живеене

Ето това отговор за "Отличен" !

Света, мили деца , се крепи на норми, които могат да варират нагоре и надолу временно по различни причини- световни войни, цунамита, спане във войнишка палатка , но погледнато в глобален план , не се променят .
Сега обаче, 40 години след като човек стъпи на Луната и 3 години след като сливенските мангали, пардон-роми, станаха съотечественици на Моцарт и Бетховен, тези норми изискват жилището да има ЗАДЪЛЖИТЕЛНО детска стая ! Стая , в която не е казано че ще спи само едно дете. Може и две, може и три, но .................тя трябва да осигури имунитета на децата от деградацията на възрастните,т,е едно добре обгрижвано дете би трябвало до 10-та си година да не знае ,че на света съществува Слави Трифонов, Иван и Андрей, Глория, Азис, но за сметка на това на една ръка разстояние от леглото му би трябвало да се намира "Пинокио", "Корабът с алените платна", "Тайнственият остров", "Капитан Немо" и.т.н.т.
Освен детска стая, би било добре да има и стая за възпроизводство на популацията-все пак хора сме, грешни сме...,а за тези процедури се изисква спокойствие. Да не забравяме и самостоятелна кухня- задължително светла. В общи линии това е екзистенц минимума за двустайно жилище. Ако са ви убедили в нещо друго, значи доста сте бягали от час.

Довиждане

Госпожо, забравихте гаража за двете коли. И може ли два въпроса: откъде да взема парите и от кое ЧСИ да си купя въпросния имот.

Imotko да не се опитваш да иронизираш. Нещата написани горе са съвсем сериозни. Без гараж може. Семейно жилище без детска стая -не.

Аха. Ами ако не мога да си го купя тоя по-голям апартамент. Просто ей така, нямам парите, пък ми се е родило детенце, че и пораснало, стая му трябва. По този повод питам-може ли да направя хола на детска стая /кухня има отделно/ или да му дам на детето спалнята, а пък ние с майма му да се преселим да спим в хола. Не случайна за парите съм попитал, а понеже без пари има само при ЧСИ-тата, попитах и при кое такова конкретно да отида.

А по принцип тоя пост на Класната е особено безсмислен. Кой спори, че една жилище трябва да има детска/и/ стая/и/, кухня, кабинет, няколко бани и поне /за мен/ два гаража.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 22:39:34
Quote
demograph
Всъщност участието ми в този форум беше провокирано от раздразнение от безумните прогнози, които гледам, чета и слушам по различните средства за масова информация относно имотния пазар. С користни цели се насажда психоза, че сегашният лек спад в цените всъщност е леко смущение преди възобновяване на безоблачния и безграничен ръст на цените на имотите. Всъщност ръста на цените на имотите през 2001 – 2008 г. беше следствие от уникална демографска ситуация, съчетана с леко замогване сред населението и агресивна банкова кредитна политика. Подобна ситуация няма изгледи да се повтори в идните поне 25 години.
Колкото до идеите, че рязко повишаване на раждаемостта сега (ако всички решат да имат например по 5-6 деца и то колкото може по-скоро) може да оправи ситуацията – родените през тази година деца ще се появят като наематели и купувачи на имотния пазар най-рано след 18-19 години (а най-активно след 25-26)

*pardon* А кредитите, които трябва да се връщат в бъдещите 15-20 години??
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 22:44:03
Мисля, се сещате, че всяко 3 то семейство плаща поне по 300 кинта месечно на банките................благодарение на кредитния бум през 2007 и 2008 година. От къде пари...............
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 23:13:03
Quote
briko
Мисля, се сещате, че всяко 3 то семейство плаща поне по 300 кинта месечно на банките................благодарение на кредитния бум през 2007 и 2008 година. От къде пари...............

Това подчертаното вярно ли е? Ако е така, значи думата "трагедия" е много слаба.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 23:19:25
Quote
3.14
Quote
briko
Мисля, се сещате, че всяко 3 то семейство плаща поне по 300 кинта месечно на банките................благодарение на кредитния бум през 2007 и 2008 година. От къде пари...............

Това подчертаното вярно ли е? Ако е така, значи думата "трагедия" е много слаба.

Аха.................... ако имаш приятел в банка, ще ти сподели
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 23:23:21
Quote
briko
Quote
3.14
Quote
briko
Мисля, се сещате, че всяко 3 то семейство плаща поне по 300 кинта месечно на банките................благодарение на кредитния бум през 2007 и 2008 година. От къде пари...............

Това подчертаното вярно ли е? Ако е така, значи думата "трагедия" е много слаба.

Аха.................... ако имаш приятел в банка, ще ти сподели

така е, и даже имат инструкции. още при първа закъсняла вноска да почват тормоз по телефона със заплахи за изискуемост!
явно е напечено
но каквото са посяли ще си го пожънат!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 23:35:16
Quote
hubb
Quote
briko
Quote
3.14
Quote
briko
Мисля, се сещате, че всяко 3 то семейство плаща поне по 300 кинта месечно на банките................благодарение на кредитния бум през 2007 и 2008 година. От къде пари...............

Това подчертаното вярно ли е? Ако е така, значи думата "трагедия" е много слаба.

Аха.................... ако имаш приятел в банка, ще ти сподели

така е, и даже имат инструкции. още при първа закъсняла вноска да почват тормоз по телефона със заплахи за изискуемост!
явно е напечено
но каквото са посяли ще си го пожънат!

И кой ще купува..................................18 годишните, с чисто кредитно досиеconfused smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 23:46:44
Quote
briko
Мисля, се сещате, че всяко 3 то семейство плаща поне по 300 кинта месечно на банките................благодарение на кредитния бум през 2007 и 2008 година. От къде пари...............

Мислиш...........с какво..................? Ти може много работи да си мислиш, и сривлетата бедни да ти се радват на мислите, ама мислите ти нямат нищо общо с действителността. Айде се информирайте за кредитното проникване в БГ и прочие такива достъпни статистики и простотии, и тогава си смукайте от пръстите на по две ракии мечти и фантазии за собствен дом без пари.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход