Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 20:50:53
Кратка забележка:
Някой от критиците ми по-горе злорадстваше, че съм отложил дългоочаквания от много хора срив на имотния пазар за след 2012 г. Нищо подобно не съм казал. Предполагам, че в този форум сте коментирали друг вид „малък” срив. Сигурно е възможно закъсали банки да изхвърлят масово на улицата задължелите си клиенти от ипотекираните им жилища и да предизвикат обща паника и рязко падане на цените дори и в близките дни (аз все пак нямам информация за непосредствено предстоящ такъв развой), но това не е от мащаба на процесите за които говоря. Аз говоря за „Големия срив”, който ще настъпи малко по-късно, но е безвъзвратен в средносрочна перспектива.
Всъщност предстоящите катаклизми на имотния пазар са най-малкият проблем за България в идните години…
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 20:55:49
avatar
Демограф си се кръстил във форума иначе признай, че не си никакъв демограф. Защото аз съм истински демограф, ще ти кажа , че естествения прираст е отрицателен, но отрицателната му стойност включително до 2009г. непрекъснато намалява. Тази година благодарение на механичния прираст на имигранти от Молдова, Македония и Украйна - около 20 000души , ефекта на отрицателния прираст е изравнен. Тоест българското население ще е същото като миналата година. Всички правителства мога да водят правилна демографска политика, въпросът е че нашите са все още извънсетивни за демографските проблеми. Но и на това реда му ще дойде. Именно затова уважавах отишлия си министър Димитров. Защото беше единствения работещ по демографския проблем.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 20:59:25
Quote
СТОПАНИН ... .
Демограф си се кръстил във форума иначе признай, че не си никакъв демограф. Защото аз съм истински демограф, ще ти кажа , че естествения прираст е отрицателен, но отрицателната му стойност включително до 2009г. непрекъснато намалява. Тази година благодарение на механичния прираст на имигранти от Молдова, Македония и Украйна - около 20 000души , ефекта на отрицателния прираст е изравнен. Тоест българското население ще е същото като миналата година. Всички правителства мога да водят правилна демографска политика, въпросът е че нашите са все още извънсетивни за демографските проблеми. Но и на това реда му ще дойде. Именно затова уважавах отишлия си министър Димитров. Защото беше единствения работещ по демографския проблем.

не бой се гриша ганчев ще пусна завода в ловеч и ще докара 1000 000 китаеца
Анонимен потребител
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 21:02:23
Виж това:
[www.imoti.net]
кога е писано и помисли какво стана след тази дата.

Та, хубав анализ си дръпнал, но нещата не винаги стават така както сме ги предвидили.
bah
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 21:23:50
avatar
Quote
demograph
Очаквайте скоро:
Част 3: Роля на миграционните движения на населението върху имотния пазар в България в близко бъдеще
Част 4: Роля на чуждестранните купувачи и наематели върху имотния пазар в България в близко бъдеще

Демограф, Вие да не сте студент работещ дипломната си работа на тема:
Население на България, настояще и бъдеще и влиянието му върху имотите.
Така всичко си идва на мястото. Пиша това без злоба или ирония.
След публикуването на части 3 и 4, ще се завърши "демографската картина на България".
Приемете спокойно отзивите на форумците, те биха Ви обогатили допълнително "знанията".
Сто човека мислят повече от един.
Успех!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 21:24:06
Всъщност участието ми в този форум беше провокирано от раздразнение от безумните прогнози, които гледам, чета и слушам по различните средства за масова информация относно имотния пазар. С користни цели се насажда психоза, че сегашният лек спад в цените всъщност е леко смущение преди възобновяване на безоблачния и безграничен ръст на цените на имотите. Всъщност ръста на цените на имотите през 2001 – 2008 г. беше следствие от уникална демографска ситуация, съчетана с леко замогване сред населението и агресивна банкова кредитна политика. Подобна ситуация няма изгледи да се повтори в идните поне 25 години.
Колкото до идеите, че рязко повишаване на раждаемостта сега (ако всички решат да имат например по 5-6 деца и то колкото може по-скоро) може да оправи ситуацията – родените през тази година деца ще се появят като наематели и купувачи на имотния пазар най-рано след 18-19 години (а най-активно след 25-26)
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 21:31:01
Не виждам нищо от казаното в статията от изпратения от Вас линк, което да е било опровергано от живота - там също дават нещо като прогноза за след 2015 г. Но все пак тази статийка е доста лековата и неинформативна.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 21:45:47
Quote
Класната
Quote
greenbul
. Всеки които си е купил жилище нека посочи къде се намира детската стая в него. Ако не успее, заначи е е студенска квартира. Постепенно хората се осъзнават, че закупените имоти са негодни за живеене

Ето това отговор за "Отличен" !

Света, мили деца , се крепи на норми, които могат да варират нагоре и надолу временно по различни причини- световни войни, цунамита, спане във войнишка палатка , но погледнато в глобален план , не се променят .
Сега обаче, 40 години след като човек стъпи на Луната и 3 години след като сливенските мангали, пардон-роми, станаха съотечественици на Моцарт и Бетховен, тези норми изискват жилището да има ЗАДЪЛЖИТЕЛНО детска стая ! Стая , в която не е казано че ще спи само едно дете. Може и две, може и три, но .................тя трябва да осигури имунитета на децата от деградацията на възрастните,т,е едно добре обгрижвано дете би трябвало до 10-та си година да не знае ,че на света съществува Слави Трифонов, Иван и Андрей, Глория, Азис, но за сметка на това на една ръка разстояние от леглото му би трябвало да се намира "Пинокио", "Корабът с алените платна", "Тайнственият остров", "Капитан Немо" и.т.н.т.
Освен детска стая, би било добре да има и стая за възпроизводство на популацията-все пак хора сме, грешни сме...,а за тези процедури се изисква спокойствие. Да не забравяме и самостоятелна кухня- задължително светла. В общи линии това е екзистенц минимума за двустайно жилище. Ако са ви убедили в нещо друго, значи доста сте бягали от час.

Довиждане

Госпожо, забравихте гаража за двете коли. И може ли два въпроса: откъде да взема парите и от кое ЧСИ да си купя въпросния имот.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-08 21:46 от Imotko.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 21:51:02
Отрицателният прираст в годините 2005-2009 наистина намалява, но това се дължи на същите причини поради които бе възможен имотния балон 2006-2008 – натрупване на голям брой население във възрастовата група 25-35 години (родени преди 1985). Това е най-активната детеродна възраст и бе причината за рекордната от 1993 г. насам раждаемост през 2009 г. Първите неофициални данни от тази година, обаче, показват отново намаление на раждаемостта (което е напълно закономерно, но ако трябва да съм честен го очаквах да започне през 2011-2012 г.).
Между 1972-1983 г. се е наблюдавал незапомнен демографски бум (след криза през 60-те години). Ефектите от този бум наблюдаваме сега – много майки – много деца, дори и при ниска плодовитост. За да бъда честен – плодовитостта също се повиши леко – до 1.57 деца на жена в детеродна възраст, което вече е добре…
Колко до прогнозите ви за механичния прираст – грешите. Ако сте демограф, трябва да знаете, че данните за 2010 г. ще бъдат публикувани на сайта на НСИ през Април (2011). Тогава ще обсъдим данните.
Предвиждам да коментирам миграциите малко по-детаилно от данните за раждаемостта и смъртността, но няма да е днес.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2011 - 21:51:02
Quote
demograph
Всъщност участието ми в този форум беше провокирано от раздразнение от безумните прогнози, които гледам, чета и слушам по различните средства за масова информация относно имотния пазар. С користни цели се насажда психоза, че сегашният лек спад в цените всъщност е леко смущение преди възобновяване на безоблачния и безграничен ръст на цените на имотите. Всъщност ръста на цените на имотите през 2001 – 2008 г. беше следствие от уникална демографска ситуация, съчетана с леко замогване сред населението и агресивна банкова кредитна политика. Подобна ситуация няма изгледи да се повтори в идните поне 25 години.
Колкото до идеите, че рязко повишаване на раждаемостта сега (ако всички решат да имат например по 5-6 деца и то колкото може по-скоро) може да оправи ситуацията – родените през тази година деца ще се появят като наематели и купувачи на имотния пазар най-рано след 18-19 години (а най-активно след 25-26)

Имотния бум нямаше нищо общо с демографските ти бълнувания. И никой не предрича "безоблачен и безграничен ръст" на цените на имотите. Но и никой не подкрепя тъпотии като твоите, освен Грийнбула и Валсодарчо, ама те понеже се измориха да си измислят свои.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход