Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 09:49:39
Е то е ясно....Return to normal-някъде на 300-400 Е за м2.
Return to the mean-имотите вече са безплатни,а наемите се изчисляват с поливане на цветята...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 10:32:51
Quote
salvador
Е то е ясно....Return to normal-някъде на 300-400 Е за м2.
Return to the mean-имотите вече са безплатни,а наемите се изчисляват с поливане на цветята...
Салвадоре, е тва Return to normal всеки го разбира различно....Без пари нема да има, това е ясно. Аз мисля, че следващата година-две психологическите фактори ще са доминиращи на тоя пазар. Например новина от уважавана от народа медия, изявления на политици, експерти, форумите.....в тия нервни времена всеки слух може да обърне каруцата.
Може да има куриозни нива на цените, но това ще е за кратко. Сегашните цени, особено в провинцията, са далече от възможностите и стандарта на населението. Има лукс имоти, с обзавеждането, по-евтини или равни като оферта с коптори на побъркани или объркани "собственици". Тва нормално ли е? Не, не е нормално! Всичко ще си дойде на мястото, но понеже тва не е валута да и смениш курса довечера, а свободен пазар, ще става бавно! Поради некои психологически особености на нацията, мъчително бавно............
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 10:38:00
Не пуснах случайно по-горния материал по БТВ. Вероятно селските имоти при тези цени са намерили временно достатъчен брой купувачи за да намерят дъно и да навлезат във фаза "нормал". Въпросът е до кога купувачите ще смятат тези цени за изгодни? В градовете аз лично не смятам, че са подминали себестойност за да е изгодна покупка пред наем или да си го построиш сам със строителни фирми. Тук във форума срешнах мнения за София, че ще им се струва изгодно при цени от 500Е/кв.м и може би там цената ще задържи или ако има много чакащи тези цени ще отскочи до 600Е/кв.м. Това ще подлъже и много други, че това е дъното и ще се появят нови безумци, които ще вземат отново кредити и не е изключено банките да успеят да се оттърват от известен процент натрупани активи. Не е изключено и цената да достигне много бързо до 700-750Е/кв.м.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 14:58:59
Именно Върколако. Това е една от особеностите на психологията на нацията.
При една нормална икономика и паричен ресурс в населението, една цена от 400 до 500 Е. е съвсем нормална за новото строителство (без хайлукс. имоти) при мин. заплата обаче (за София) 800лв. и средна 1300 примерно, и ясна тенденция за стабилност. Ясна не за Дянков, а за всеки софиянец, в тоя смисъл.След периода на стагнация съм сигурен, че това ще стане факт. Но дотогава ще преминем през "мъртвата зона" която е (Х) като мащаби на поражения и времетраене. Ако политиците отиграят добре тяхната част от сделката,(ама надали) България повече от всякога има реален шанс да се изстреля нагоре поради ред дадености, които са уникални. Малък външен дълг, четири сезона, скикурорти, морски курорти с пясъчна ивица малко понасрано, ама има оправяне....
И не на последно място уникалната питейна вода, която тече безконтролно и в тоалетната на всеки кимизарник! Ми тая вода е мечта за 9/10-ти от хората на Земята! Вие се къпете с вода, каквато те никога няма да пият... Някои виждал ли е цвета на водата от чешмата в Германия, Франция, Холандия? Един месец ако я пиеш и си пътник с некоя диагноза с много букви на латински! Питейната вода е лукс! В някои емирства бутилка мин. вода е 12$ а бензина е 0.25$ за литър! ......
Немате си на идея колко мегабогаташи са хвърлили око на тва райско парче земя! Ама подозирам, че го искат без нас и без циганите. Те циганите не били мноу според НСИ.....малко, ама качествени! Прават поразии секаш са 3 милиона най-малко......то Ади едно време беше взел "окончателно решение на проблема", ама не било мноу демократично....по-демократично е да ги оставим да крадат на воля, да изнасилват и убиват стари хора и да живеят на гърба ни Салвадоре! Е тва е истинска демокрация!
Да се върна на имотите. Те ще придобият стойност, когато държавата ни придобие стойност в очите на останалия свят и отново външни инвестиции потекат към БГ. Дотогава - "мъртвата зона"!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-07-24 15:42 от darkside.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 15:35:59
Цените по морето слезнаха под 400Е (много далеч от това, което прогнозира Иванов, но сигурно ще твърди , че точно е познал дъното) и неслучайно се отчита ръст на сделките, но хората решили тази цена за изгодна ще намаляват с всеки изминал ден и за София може да не останат достатъчно за формиране на "бултрап". Ако до септември не видим графика на сайта около 600Е може в София да продължим само надолу и пак надолу. Ще е жалко, защото ще пропуснем риториката на Собственик, Камелия, Имотко и отбор как са познали дъното, но по-бързия вариянт е от полза за пазара.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-24 15:40 от Върколак.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 15:41:44
avatar
Quote
darkside
Някои виждал ли е цвета на водата от чешмата в Германия, Франция, Холандия? Един месец ако я пиеш и си пътник с некоя диагноза с много букви на латински!

дарки, ял си гъби мойто момче. Ти лично виждал ли си цвета на водата в Холандия, Франция и Германия или си чул приказки в кръчмата? Ще трябва да ти поразбия илюзиите: Аз живея в Холандия 15 години и до ден днешен пия само чешмяна вода, тук минерална вода никога не съм купувал. (не ми се е налагало, на мене и на всички в къщи). Това е положението за 15млн холандци.
Имаше изследване наскоро за качеството на водата в държавите от евросъюза. Холндия номер-1. Подобно е положението в Германия, Австрия, Швейцария, Белгия, Люксембург и др. Затова в тези държави търговията с минерална вода не върви кой знае колко. Влез х холандски супермаркет и виж колко човека ще купят мин. вода. (я има, я нема 1 човек на ден)

Сега за БГ: Отиваш в София, влизаш в първата панелка дето ти се изпречи и пиеш вода (ако посмееш) и на другия ден ще имаш 6-ти пръст на 2-те ръце (гаранция). Затова в БГ минералната вода е сериозен бизнес. Визирам София. (при тебе не знам как е)
Но за цяла Холандия важи: където и да пиеш вода от чешмата тя е само с най-високо качество.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 15:48:15
Да ви кажа, че нещо не сте много убедени в близката и окончателна победа, щом в неделя заливате форума със заклинания и дълбокомислени, а иначе съвсем безсмислени, теории за всеобщия срив. Който всеобщ срив и мор ще трябва да го отложите за 2025г., защото в момента има подем и той не изглежда никак случаен.
Още преди 6 месеца ви казах тая смешната картинка, дето няма нищо общо с пазара на недвижими имоти, да си я закачите на стената, да си я целувате и да се молите по 5 пъти на ден. Та дано някой се навие да ви продаде жилището си без пари.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 16:02:09
avatar
Quote
Imotko
Да ви кажа, че нещо не сте много убедени в близката и окончателна победа, щом в неделя заливате форума със заклинания и дълбокомислени, а иначе съвсем безсмислени, теории за всеобщия срив. Който всеобщ срив и мор ще трябва да го отложите за 2025г., защото в момента има подем и той не изглежда никак случаен.
Още преди 6 месеца ви казах тая смешната картинка, дето няма нищо общо с пазара на недвижими имоти, да си я закачите на стената, да си я целувате и да се молите по 5 пъти на ден. Та дано някой се навие да ви продаде жилището си без пари.

има напредък: на "...се раздвижи", вече се казва "подем".
Брокерче, брокерче, брокерче си ти иии... като всяко бедно брокиии, имаш си мечтиии.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 16:02:28
Делуксе, не се впрегай майна, за гъбите позна ! Забих едно Катино мезе! В Пловдив и Плевен водата е чудесна! При швабите минералната не върви щото пият бира, тя е издигната в култ. Възмутително е мъж да пие вода, а не бира на публично място... скоро баба Меркел ще прокара и закон със съответните глоби. В Германия на много места тече жълта вода,( като в приказките чакаш синята, после жълтата...) и мирише на сяра. Цялата менделеева е вътре.. Във Франция (Марсилия) същата работа. Бил съм там в периода 82-ра до 90-та.....За Холандия са ми разказвали същата работа, може последните години всичко да се е променило, не знам... Не искам да споря...Бил съм на много места и такава вода като нашата няма никъде майна. Вкуса е друг!
Да се върнем на имотите и Големия Срив.........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-24 16:06 от darkside.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 17:43:01
Моля да не ме превръщате в последна инстанция по споровете си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход