Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
27-07-2011 - 23:43:12
avatar
Quote
dеlluxx
Quote
OwnerBG
Quote
Атанас Янев
Ама чакайте сега! И аз търся апартамент от няколко месеца (във Варна) 3-4 стаен, не си намирам читав, живея под наем и според няколко души (сещаш се кои, нали?) съм супер тъп и безимотен идиот, защото не си набивам парите в каквото и да е?

Все пак си признавате, че има нещо гнило на пазара?

И то двама от ъпърите?

Брех, ще пием бира накрая всички на една маса ми се струва *beer*

Търся аз, но не задължително тухла.Може и панел или ЕПК. Не смятам да живея 100 години, но смятам тези които ми е дал господ, да ги преживея поне в прилични квадратури.Та ако някой има излишък, или притискане от кредит може да пусне една депеша.Не се притеснявам от проблемни документи в някакви граници.

Оунъре, ако не ме лъже паметта ти се шириш на 270м2 в манастирските. За чий хуй ти е панелка пък била дори и 150м2?

Ми чуди се де.Просто търся да купя.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
28-07-2011 - 00:50:46
Аз така търся за приятели тристаен под наем в моя квартал.Двама човека са,до сега живееха покрай посолствата до Студентски.
В моя квартал бе...единодушно обявения за гето...знаеш ли колко обяви за наем на тристайни има...ЕДНА !Общо в трите сайта!

В съседния вход има един,дето стои празен от 1-2 години,но не мога да намеря собственика.Питах...някаква жена е собственик....ама много сенчеста персона-забъркана с раздаването на някакви кредити,някакви мутри...Не са я виждали от години.Плаща си редовно за чистачка,за асансьор,ремонти ако има нещо...Но все праща някой да даде парите вместо нея.Разни костюмари,мутри...и все различни.Преди време е имало наематели там и сигурно пак ще се навие да го даде ако я открия....но като разбрах за тоя филм...се отказах да я търся.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
28-07-2011 - 09:07:56
Пълно разочарование за чакащите лукс без пари. Чакайте , чакайте !!!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
28-07-2011 - 12:01:39
confused smileyЧакаме,чакаме...[www.infowars.com].Който поназнайва английски език да се информира...малко.За жалост всички ще бъдем в кюпа,но такава е Играта...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
28-07-2011 - 12:42:54
Нещо за световната конспирация, а? Чиято основна цел е да държи сривльовците бедни, а цените на имотите - високи.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-07-2011 - 06:03:16
avatar
Купувачите на имоти си бяха два вида, инвеститори и ползватели. Вторите и днес си ползват имотите и без да смятат загуби защото те не инвестираха с цел печалба. Първите като цяло загубиха, независимо дали бяха англичани, руснаци или българи. Даже не мисля че англичаните са повечето. Принципно както в много други случаи и този бизнес се разви като една пирамида, първите инвеститори, независимо откъде бяха спечелиха, защото успяха да препродадат докато имаше изобилие от мераклии за инвестиране. И да не беше се случила в момента световна финансова криза, тук щеше да се случи рано или късно имотната криза макар и в по-малки размери, тъй като все пак щеше да има повече мераклии с пари. Големия проблем за страната от икономическа гледна точка са ползватели на нови имоти, закупени с дългосрочни ипотечни кредити. Все по-малко от тях имат достатъчно доходи а това дърпа цялата икономика назад, тъй като потока от пари колкото го има отива в банковата система приоритетно, ограничават се разходите за всичко друго а банките не ги връщат обратно под формата на каквито и да е кредити. Това съсипва всичко останало в икономиката на страната, включително имотния пазар. А да не говорим са социалната страна на проблема, щото кризи има не само финансови ами и нервни. Коя е по-фатална всеки сам да си прецени. Според мен кризата тепърва ще разори много българи, миналата зима мина лесно.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-07-2011 - 10:11:04
Това коя поредна зима е, дето я чакате с нетърпение да ви докара цените на имотите на закъсали хорица до възможностите на вашия джоб?
Ама нещо няма закъсали, защо ли така, злобковци?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-07-2011 - 11:09:02
avatar
Quote
Imotko
Това коя поредна зима е, дето я чакате с нетърпение да ви докара цените на имотите на закъсали хорица до възможностите на вашия джоб?
Ама нещо няма закъсали, защо ли така, злобковци?

Имам покрив над главата, и то в Софето, и то над него не виси ипотека, сиреч мога да живея в него до второ пришествие.
И все още мисля, че това да си купя имот в Софето е най-голямата простотия .*yes*Гадното на София е че дори и Слави трифонов да си ако завиеш зад ъгъла в тъмното можеш да паднеш в шахта, капакът на която е заминал току-що за претопяване с помощта на някой циганин. Колата ти ще изчезне ако не я заключиш с три защити, не можеш да си преглътнеш кафето и пастата защото те гледат едновременно гладно куче и гладен просяк. В колкото и елитно училище да учи детето ти все ще се намери гладен, алчен (провинциален) пласьор, който да му даде дрога да опита.
Проблемът не е че хората идват в София, а че са гладни и недоволни от живота си, и това е начинът (за тях) да се опитат да го подобрят. Затова и в София, въпреки заплатите, ЕС, мерцедесите, културата, по никакъв начин не може да се купи по-добро качество на живот, дори да живееш на НДК отгоре. Когато пропастта между бедните и богатите стане прекалено голяма и средната класа изчезне, а масата само гледа как да преживява докато богатите живеят в имения зад бариери, става латиноамериканска държава. Рио де Жанейро, оправия няма .
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-07-2011 - 12:30:10
avatar
Quote
Камито

Имам покрив над главата, и то в Софето, и то над него не виси ипотека, сиреч мога да живея в него до второ пришествие.
И все още мисля, че това да си купя имот в Софето е най-голямата простотия .*yes*Гадното на София е че дори и Слави трифонов да си ако завиеш зад ъгъла в тъмното можеш да паднеш в шахта, капакът на която е заминал току-що за претопяване с помощта на някой циганин. Колата ти ще изчезне ако не я заключиш с три защити, не можеш да си преглътнеш кафето и пастата защото те гледат едновременно гладно куче и гладен просяк. В колкото и елитно училище да учи детето ти все ще се намери гладен, алчен (провинциален) пласьор, който да му даде дрога да опита.
Проблемът не е че хората идват в София, а че са гладни и недоволни от живота си, и това е начинът (за тях) да се опитат да го подобрят. Затова и в София, въпреки заплатите, ЕС, мерцедесите, културата, по никакъв начин не може да се купи по-добро качество на живот, дори да живееш на НДК отгоре. Когато пропастта между бедните и богатите стане прекалено голяма и средната класа изчезне, а масата само гледа как да преживява докато богатите живеят в имения зад бариери, става латиноамериканска държава. Рио де Жанейро, оправия няма .

Нямаш покрив над главата " в Софето", не и от близо 3г.
Снимките, които си сложил, са от тогава.
А колко разбираш от добро местоположение също е ясно, щом НДК ти е мерило.:]
Твоята е точно като в баснята за лисицата и гроздето!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-07-2011 - 12:46:20
Quote
demograph
Прогноза за състоянието на пазара на жилища за идните 25 години:
1) Януари 2011 – Септември 2012 година: Демографският натиск е все още твърде слаб за да има доминиращ ефект и да причини рязко падане на цените на жилищата. При положителна икономическа конюктура (изгодни кредити, ръст на заплатите) е възможен дори лек ръст в цените.
2) Октомври 2012 – зима 2013 – 2014 година: Криза на пазара на наемите, поради рязко намалено търсене (особено на маломерни жилища). Пазара на продажби на жилища се повлиява със закъснение и кризата при него не е в тази степен, както при пазара на наемите. Някъде в началото на 2013 година цената на наемите спада до стойности под които даването на жилище под наем се обезсмисля, поради разходите за амортизация и ремонт за собствениците. Цените на наемите спират да падат, но голям брой жилища остават незаети.
3) Януари 2014-лято 2015: Катастрофа на имотния пазар в големите градове (но не на ваканционните имоти по курортите). Предлагането надхвърля многократно търсенето.
Почти пълно спиране на сделките. Поради инертността на очакванията на продавачите и изчакването на купувачите се отваря голяма “ножица” между търсене и предлагане, въпреки, че предлагането през 2014 е на цени средно 2-2.5 пъти по-ниски от тези от Октомври 2012 година.
4) есен 2015 – зима 2017-2018 година: През 2015 година цените на имотите са спаднали няколко пъти в сравнение със стойностите им от Октомври 2012 и през следващите години продължават да падат, но с намален темп. Поради ниските цени на имотите финансовата им достъпност не е проблем и активно се извършват сделки. Криза в банковото кредитиране на физически лица.
5) 2018 – 2035 година: Стъпаловидно спадане не цените на имотите спрямо останалите стоки на пазара. Нов феномен – обезлюдени блокове и цели микрорайони. Вътреградска миграция към райони с повече зеленина и по-добра инфраструктура. За много обитатели на полуобезлюдени сгради цената на поддръжката на сградата и разходите за отопление стават твърде високи. Отпусканите от държавата и общините средства за подобряване на енергийната ефективност се насочват само към подбрани райони, считани за все още жизнени в демографски смисъл, като там се концентрира и оставащото население. Към средата на периода – общински програми за изселване на малкото останали обитатели и масово разрушаване на цели микрорайони от панелните комплекси. Създаване на многобройни нови паркови зони в градовете.
6) 2035 – 2045 година: Достигане на относителна демографска стабилизация. Достигнато е ново равновесие при нисък брой на населението на страната.

Темата се разводни твърде много!
Да се върнем към перспективата пред имотния пазар!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход