Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 12:36:51
avatar
Старши кажи нещо за икономиката или тя твойта икономика е от тази дето я казах и не е за разправяне. От държавата съм се отрекъл но не и от родината си бре льохманин!
И точно защото имах повече акъл от това да завържа обувките на МНО, МВР не съм в България. А относно нивото ти – да наистина е ниско и няма как да съм на него, но с интерес ще ислушам откровенията ти за икономиката. За чиниите няма да отварям дума не му е мястото тука.
Ама обърни внимание на автарчето ми.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 13:08:15
Quote
ТОРТКО
Старши кажи нещо за икономиката или тя твойта икономика е от тази дето я казах и не е за разправяне. От държавата съм се отрекъл но не и от родината си бре льохманин!
И точно защото имах повече акъл от това да завържа обувките на МНО, МВР не съм в България. А относно нивото ти – да наистина е ниско и няма как да съм на него, но с интерес ще ислушам откровенията ти за икономиката. За чиниите няма да отварям дума не му е мястото тука.
Ама обърни внимание на автарчето ми.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Направи си справка в НСИ за ръста на износа, прочети и какво се прави за спада на вноса (енергоносители), прочети за програмите за обновяване на жилища, прочети за субсидиите в селското стопансво и туризма и накрая прочети колко чужди фирми са изнесли производства в България. После прочети колко хора са успели от нищото да направят средни предприятия. Дано да си имаш идея как може да се постичне това с 10 000лв. в джоба, защото 99% от хората 90-та година имаха най-много толкова и не ми обяснявай, че това е станало с комунистически или мутренски пари, защото говориш за останалия 1% . И е глупост да очакваш, че за 20-години преход (или сравнително свободен бизнес) може да произведем мерцедеси или стелтове. Но в тези 20-години никога няма да се върнат и ако смяташ, че с препечелените 100 000$ навън ще се върнеш ще си уредиш живота с дом и бизнес ще направиш, ще те разочаровам. От тук нататък бизнес можеш да правиш или с повече пари от конкурентите или ще миеш цял живот чинии и в България. Сори, но това е бъдещето на пропусналите шанса, друг шанс не виждам да имате.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-26 13:10 от Lubimec13.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 13:20:16
Quote

От тук нататък бизнес можеш да правиш или с повече пари от конкурентите или ще миеш цял живот чинии и в България

Пълни глупости. Бизнес, който да храни семейството ти се прави с далеч по-малко пари, дори и в България. Факт smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 13:27:42
В ЕС няма как да правиш бизнес с малко пари, защото е забранено. С малко пари само в тъмно-черната икономика. В Германия откриването на 1 работно място в селското стопанство струва 190 хил. евро, когато отговаря на всички изисквания. това Означава, че за да отвориш кравеферма с 3 работника ти трябват 570 хил. евро, без цената на земята.
Който иска свободна икономика и инициатива - далече от ЕС!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 13:35:15
Quote
kalin72
Quote

От тук нататък бизнес можеш да правиш или с повече пари от конкурентите или ще миеш цял живот чинии и в България

Пълни глупости. Бизнес, който да храни семейството ти се прави с далеч по-малко пари, дори и в България. Факт smiling smiley

Да в моловете не правят обущарници, ключарници ....... , но написах не случайно среден бизнес. А можеш и да си представиш за колко дюкянчета ще има клиенти, така че да не попаднеш в интересите на по-големите.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 15:48:50
Не говоря за дюкянчета, макар че от едно такова, с добър майстор, поносими цени и качествени материали едно семейство може да се изхрани.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 15:52:11
Quote
builder
Асенчо,отново ли си занулил сметката и не смееш да се покажеш по другите форуми? И реши да изригнеш на тема БГ имоти, а?Добре де и ние "пушим цигари кент и ядеме бонбонки тик так"-разбирай четем "Wall street journal",но по -големи простотии няма публикувани.И с тази серия от чуждици какво в същност демонстрираш, знания или отричане на БГ?

с гениялната логика на бг строител,както обикновено позна..... занулил съм всички сметки и от мъка си събирам сълзите в капачка от текила на един остров на карибско море.
много ми се искаше да е на слънчевио брег в татковината,ама паре не останаха.
ама повече нема да се правим на спекулант!са цела година ще спестявам от разнасяне на пици и догодина задължително ще се гмуркам в кораловите рифове покрай несебър!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 16:20:59
Quote
Imotko
Нещо не ти вервам, нито мозъците на всички тук са кокоши, нито банските баби имат какъвто и да било акъл, защото, умнико, банските внуци с милионите на П.Б си накупиха апартаменти по София, мерцедеси, плазми и сега немат ЛЕВ.
А много от т.нар. инвеститори имат бая милиони, та не слагай всички под един знаменател, защото на сривльовската теза така й изнася.
И твоите маркет закони /защо те мързи да напишеш пазарни, на интересен ли се правиш?/ си действат с пълна сила, както и винаги са си действали.
Вярно, че в тоя форум нивото не е особено високо, ама да ни вземаш за последните тъпаци не е сериозно.

глей са,не казвам,че всички бгетовци са с кокоши мозъци!просто за да стане този абсурд,индустрията да намаля,населението да намаля , образованието да се превърне в образУвание и същевремено КУРелативно с това да имаш качване от над 500 % в имоти,означава,че над 50% от бгетовците са с кокоши мозъци!дали са 51% или 99% с мозъци на кокошки носачки,не мога да знам,но знам,че са над половината!
съответно за мен стредностатистическия бгетовец е с мозък на кокошка,НО това не значи,че всички бгетовци са такива,а значи,че повечето са такива!
ако 30% са с нормални мозъци,това НЕ прави бгетовицата НЕкурник!
баж курник си е.... а петлите колкото и да се перчат,че са много ербаб и че са големи ебачи на кокошки носачки,и че имат големи човки... колкото и да си кукуригат,винаги пернати ще си останат.

външността имотко мнооого заблуждава! тва,че някой изглежда като човек НЕ значи,че има и човешки интелект!
аз ме интересува интелекта,НЕ външността.
никога не съм казвал,че в бг няма хора с интелект на хора! има! ама когато повечето са или кокошки или тревопасящи (крави,овци,кози,биволи) мозъци,би следвало,че интелектуално погледнато бгетовицата е или курник,или обор.иначе физически си е държава,за тва не споря!
само че като антиплатонист,аз се опитвам да не ставам жертва на платонически сравнения..... демек,ако някой е сложил вратовръзка,тва не го прави икономист,а по скоро глупак,който иска да бъде взет насериозно...и е сложил парче плат на вратлето си,което може да служи за нищо повече от задушаване!
същото и с интелекта-не мога да нарека някой с интелект на кокошка или овца,човек!
той физически е човек,но интелектуално е или тревопасящо,или чопка почвата ,че да кълве червеи....
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 16:59:38
avatar
Quote
acen1975
Quote
Imotko
Нещо не ти вервам, нито мозъците на всички тук са кокоши, нито банските баби имат какъвто и да било акъл, защото, умнико, банските внуци с милионите на П.Б си накупиха апартаменти по София, мерцедеси, плазми и сега немат ЛЕВ.
А много от т.нар. инвеститори имат бая милиони, та не слагай всички под един знаменател, защото на сривльовската теза така й изнася.
И твоите маркет закони /защо те мързи да напишеш пазарни, на интересен ли се правиш?/ си действат с пълна сила, както и винаги са си действали.
Вярно, че в тоя форум нивото не е особено високо, ама да ни вземаш за последните тъпаци не е сериозно.

глей са,не казвам,че всички бгетовци са с кокоши мозъци!просто за да стане този абсурд,индустрията да намаля,населението да намаля , образованието да се превърне в образУвание и същевремено КУРелативно с това да имаш качване от над 500 % в имоти,означава,че над 50% от бгетовците са с кокоши мозъци!дали са 51% или 99% с мозъци на кокошки носачки,не мога да знам,но знам,че са над половината!
съответно за мен стредностатистическия бгетовец е с мозък на кокошка,НО това не значи,че всички бгетовци са такива,а значи,че повечето са такива!
ако 30% са с нормални мозъци,това НЕ прави бгетовицата НЕкурник!
баж курник си е.... а петлите колкото и да се перчат,че са много ербаб и че са големи ебачи на кокошки носачки,и че имат големи човки... колкото и да си кукуригат,винаги пернати ще си останат.

външността имотко мнооого заблуждава! тва,че някой изглежда като човек НЕ значи,че има и човешки интелект!
аз ме интересува интелекта,НЕ външността.
никога не съм казвал,че в бг няма хора с интелект на хора! има! ама когато повечето са или кокошки или тревопасящи (крави,овци,кози,биволи) мозъци,би следвало,че интелектуално погледнато бгетовицата е или курник,или обор.иначе физически си е държава,за тва не споря!
само че като антиплатонист,аз се опитвам да не ставам жертва на платонически сравнения..... демек,ако някой е сложил вратовръзка,тва не го прави икономист,а по скоро глупак,който иска да бъде взет насериозно...и е сложил парче плат на вратлето си,което може да служи за нищо повече от задушаване!
същото и с интелекта-не мога да нарека някой с интелект на кокошка или овца,човек!
той физически е човек,но интелектуално е или тревопасящо,или чопка почвата ,че да кълве червеи....

То за два три дни много откровена дисекция на фермата.И петела си призна, и времето е убаво, само да видим за кой ще бие камбаната.

Столетници във фермите няма, освен ако не са фермери.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Гъби никнат по обектите !
26-07-2011 - 17:06:57
Quote
darkside
Асене, вервам ти майна и разбирам и споделям тва дето си написал. Този сценарий е почти неизбежен. Опозицията не е съгласна, ма тва е нормално. За периода 90-та 2002-а така беше, поне с 70% се сринаха.... Мълния ми бастиса дънната на компа....утре ша я смена.

знам,че имаме сходи възгледи,просто исках да ти кажа да не обръщаш внимание на кой кво казва,когато тренда ривърсва обратно към мийна,защото няма значение.значение има когато почва да се отделя от мийна.
тва е важно и малко хора го знаят... бажно е,защото се случва навсякъде в живота,не само в имотите в бг.
или психологически погледнато- алчността стимулира нюротрансмитори като допамин,един вид наркотик е. допамина води до себезаблуждение,самозалъгване... тогава се създава еуфория,която има стаден ефект-всички почват да се самозалъгват-преди ви давах примера с лалетата в северна европа преди 400 години,която случка е първото документирано доказателство за масова абсурда на човешкия мозък.....
докато еуфорията продължава,тя може да се превърне в мания-тогава кой квото каже има значение и то голямо... докато не дойде момента на отрезвяването и после мухмурлука... намаленото количество допамин води до депресии,апатии и т.н.
тва е медицинското обяснение на този парадокс на масови заблуди и стаден ефект.
нарушени количества допамин (резки флуктуации) водят до абсесив къмпалсив дисордър,което имитира байполар дисордер,което вече е не психилогично разстройство,а болестно състояние.
или човека не може да самоконтрулира нивата на допамин в мозъка си.
като за пример- комарджиите са жертва на нервотрансмитора допамин.когато залагат изпитват чувство на еуфория,независимо дали губят или печелят.всеки знае,че една ротативка е направена да печели.демек играещия мноооого добре знае,че е обречен. и въпреки това комарджията отрича фактите и логиката- постоянно губи,но смисъла на живота му е да намери пари,че да продължи да играе......
същото е и със стадния ефект- но имаш повишен допамин и еуфория от общата заблуда.....
например хитлер вади германия от рухнала държава до най голямата световна сила само за няколко години,точно благодарение на този ефект-но в случая нямаш еуфория от спекулиране в нещо,а нова религия-арийската раса+ "враг" - в случая еврейте.
медицински погледнато имотите в бг ,третия райх ,лалетата преди 400 години,казината и т.н. са едно и също нещо- стаден ефект.
дори и комунизма- в първата си фаза на еуфория,развитието на соц лагера е било много по мощно от това на капиталистическия "враг" ..... смао погледни в бг ,как всичко е построено през първите десетилетия на комунизма. буен ръст и прогрес- пътища,заводи,инфраструктура,язовирни стени и т.н. ... после с времето еуфорията спада и тогава този строй показва истинските си недъзи.... постепенна деградация поради неправилното социялно "равенство" ,което всъщност е неравенство,защото не може един учен да взима колкото един готвач.
и се получава същия ефект- докато еуфорията продължава ,пропагандата помага,удря се топ нивото,където еуфорията почва да ривърсва и тогава вече пропагандата Е БЕЗСМИСЛЕНА!колкото и лозунги да пускаш на стадото,то вече му е светнала лаМбата......
намираш ли "сходностти" между комунизма и имотие в бг?
1. еуфория+ смислена пропаганда,подхранваща еуфорията
2.удряне на топ ниво,наченки на първи отрезвявания
3.депресия+ БЕЗсмислена пропаганда....болката от мухмурлука е по силна от пропагандата-демек обезсмисля я
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход