Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-07-2011 - 18:44:58
Quote
Imotko
Например да отиде в бившия си апартамент и да резне тиквата на тариката, дето го е взел от ЧСИ-то. Защо пък не.
Имотко, тва дето съм описал е алегория, не съм казал обаче, че ипотекаря е толку тъп, че да мъсти на купувача.....Потенциална мишена са лицето, което първо му е дало идеята за заем, кредитния му инспектор (банката), брокерът осъществил сделката.......на пет ракии първо за тех ще се сети, вервай ми.....
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-07-2011 - 19:31:13
Quote
darkside
Quote
Imotko
Например да отиде в бившия си апартамент и да резне тиквата на тариката, дето го е взел от ЧСИ-то. Защо пък не.
Имотко, тва дето съм описал е алегория, не съм казал обаче, че ипотекаря е толку тъп, че да мъсти на купувача.....Потенциална мишена са лицето, което първо му е дало идеята за заем, кредитния му инспектор (банката), брокерът осъществил сделката.......на пет ракии първо за тех ще се сети, вервай ми.....
Darkside, за сефте съм напът да се съглася с доводите на Имотко. Преди повече от 10 години тъста ми купи на публична продан такъв ипотекиран камион и жената на бившия собственик на камиона прокълна тъста ми, а не банката. От тогава живота на тъста ми се преобърна в отрицателна посока. Може да е само съвпадение, но жена ми никога няма да позволи да купим ипотекиран имот.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-07-2011 - 21:02:36
Quote
darkside
Quote
OwnerBG
Quote
darkside
Quote
OwnerBG
[
Какво разбираш под медийно контролирана вълна.
Бъзикаш ли ме или наистина ме питаш?

Хич не те бъзикам.Смяташ ли че в днешно време може да има такава вълна.
Така мисля. Очаквам съвсем целенасочено говорене в стил " хора продавайте,щото ще става по-зле" даже тая вечер чух първата лястовичка по една от телевизиите в стил "земята поскъпва а жилищата ще падат"...даже около Добрич била най-скъпа, е колко скъпа е земята? Колкото кутия пури е един декар....странно! Един декар, дето 1000 години или 2000 реколти ще ражда храна, която ще става все по-скъпа, струва толкова! Тази вечер казаха и цената, (600лв. макс.) да ориентират не купувачите а продавачите гледащи телевизия да не се гевезят за повече!!! В момента се изчаква банките да приберат каквото могат, щото лобито им е много яко и държавата нема да им прави сечено, напротив! Държавата прави нередни работи за да угоди на ( разбирай спаси) Талмуда.....Според мен банките ще продават първи на ниски цени и като разтоварят ще последва медийната вълна (втората в стил на говорене "даун", но тарикатски, индиректно) за недоразбралите, които всъщност ще са всички останали продавачи-собственици. Тя трябва да раздвижи пазара. Асен ще каже: да ама няма да купуват при низходящ...аз мисля, че на чакащите нема да им издържат нервите, все ще има кой да купува но брой сделки като 2007-ма и 2008-ма вече нашето поколение нема да види "на живо"....И на 149$ пак ще е вяла търговията. Просто има ред причини да няма голямо търсене оттук нататък.
В момента тъпите на пръв поглед статии и изявления за ЪП нямат за цел да предизвикат ръст на цени и много добре знаят, че това е невъзможно. Тяхната цел е ЗАДЪРЖАНЕ на офертите на сегашните нива още известно време.Защо ли? Защото в момента всяка продажба е лимит едишън, направо подвиг в търговията. При свит пазар на доматите търговецът на сергията гледа да продаде първо своите домати, ако ще и на комшията дето му ги е оставил да са по-хубави..Как? Като не ги показва докато не продаде своите!....Има ли логика? Има за който ме е разбрал...В момента големите АНИ са суперважни за ВИП продавачите, могат да се гевезят, да ги кормят с як процент, дет се вика сега са им паднали......Но малките АНИ са обречени според мен.

Може и да греша, но поне се опитвам да мисля, и тва е нещо.......

дарксайд, независимо дали висчики ще кудкудякат,че имотите ще се качват,или всички ще кудкудякат,че имотите ще падат,ТОВА НЯМА ВЕЧЕ НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!
те ще ривърсват то дъ мийн.

ето ти друг пример-да вземем цитирания от грийнбула "гуру" пруфесура рубини. той предвещаваше падане на маркета -доу джоунс до 4000,когато бе 6300. а в момента вместо да е 4000,той е 13 000 ... или "гуруто" рубини е по тъп и от бг брокер, прогнозата му бега с над 300 % .....та как може един уважаван за тогава икономист да направи такава абсурдна грешка?
ами същото като с имотите- но обратнопропорционално- маркета бе прекалено подценен,точно заради медийните изяви на хора като рубини.или ако мийна му е бил към 14000 ,а топ нивото -15000 през 2007 , бе едва 1000 пункта надценен,после дойде рецесията,която трябваше да прави мийна към 12000 (там някъде бе спада в БВП) ,поради паниката (медийна) доу рухна до 6300. и пролетта на 2009 макар,че всички нуриел рубиновеци предвещаваха още по голямо падане,маркета си обърна и те ти го 2 години по къусно над 100% покачване .....
или кво заключение моа да си извадиш от това?
ами нуриел рубиновците са помогнали да акселарацията на маркета далеч от мийна му- в случая падане ,обаче после при ривърсала към мийна,нуриел рубиновците само станаха за смях пред целия свят,дори и прякори им излезнаха-професор дуум,доктор дуум и т.н.
същото и с бг имотния маркет,само че обратно пропорционално- дистрибуцията бе над мийна-демек имотите бяха надценени.. и такива кокошки носачки като брокерските агенции ,тихомира тошев( кредит бюро) и всякакви ежедневни медийни палячовци кудкудякаха по медиите и ги взимаха насериозно от простолюдието.... докато не удари кулминацията,където после започва ривърсала- 2008 година.,.,, и от тогава до сега,както виждаш колкото и да кудкудякат тихомир тошевците,строителите и брокерите,банкерите( аборигените) ,че нямало да има падане,че падането свършило и т.н. , НЕ ОКАЗВАТ НИКАКВО ВЛИЯНИЕ,за разлика от по време на качването.....
само стават за присмех...защо?
защото нито преди са били прави,нито сега.... само че преди са ги слушали и са постигнали ефекта на стадото...демек балонирали са бгетовицата -нерелано високи цени,които се самозахранват от самосебе си- нямаш инвестиция,имаш спекулация.... удря топ нивото,където повече хора решават да кешират печалбите,от колкото хора,искащи да инвестират и веднага почва ригрешън ту дъ мийн. при ригрешъна- и да викат,е ще има падане,или пък обратното-че ще има качване-тяхната дума няма значение,АМА НИКАКВО! ригрешъна ще гони мийна,ако балона е бил прекалено голям,тогава ще пробие мийна и ще падне под него. или ако мийна е към 150 евро,като нищо имотите в софето ще го пробият и ще отидат и по надолу....тва са маркет закони,които още не знам случай,в който да са "издирижирани и надхитрени" ... особено пък от селски тарикати с мозъци на кокошки носачки като бг икономисти,брокери ,строители и т.н.
ефекта дори го имаше вече в бг,но понеже повечето бгетовци имат овци мозъци,не само не са си взели поука,но и тотално са забравили..... първия имотен балон в бг бе началото на 90-те и довеde дори до по голямо падне-проби под мийна и стоя там между 1997-2002 .... сега ще се получи абсолютно същото,но падането ще е по голямо,защото и балона бе в пъти по голям....
историята учи,но човек трябва да знае как да си взема поука! в бг самочувствието надхвърля знанието,което води до ефекта на затъпяване и отричане на затъпяването....
демек бгетовеца се е доказал че е умен колкото кокошка,за повече не се е доказал.... кокошката е доказано,че може да помни и брои до 7 . после почва да се обърква....
миналия имотен балон в бг бе преди повече от 7 години,и бгетовеца с кокоши мозък вече е забравил и е объркан .....
трудно му е да асимилира рухване.. високите цени от преди няколко години оказват по силно вличние на кокошия му мозък,отколкото събитията преди повече от десетилетие.....
ама да попитаме "собственика" ,ако бе 1993 година и имотите в софето чукнаха над 600 $ по софийскио център и беа станали БЕЗЦЕННИ ,как така 5 години по късно и по 100$ никой не искаше да купува? нали требеше да има инфлация и т.н. и само да растат,те па взеха че станаха пак безценни,ама в смисъл,че всички продаваха,никой не купуваше.....
та дали ако годината бе 1993 и някой ГОРД собственик му кажеш,че до петилетка имота му ще рухне с поне 70% ,щеше да ти повярва?
дали и през 2007 бг банкерите можеха да повярват кво ги чакаше само няколко години по късно? явно не,иначе нямаше да финансират.... виждаш ли колко кокмоши мозък има по територията ,наречена българия? как иначе щяха да се случат невъзможни неща,като това,бг бабите да обират бг банките с продажби на земя на цени по високи от тези на калифорня,където световните звезди се ръчкат да живеят?
знач1и някой ако разбие сейфа на ПИБ и открадне 1 милион,требе да лежи в затвора,ама банска баба ако продаде 10 декъра ливада за 3 милиона на ПИБ, не лежи?
май излиза,че колкото по НЕучен е човек в бг,толкова по умен е,защо ли?
замисли се над това,че да знаеш защо сега всички 3 година подред обещават дъно,а то все не иде....а в бг бих послушал само банска баба,или баба от село лозен,или баба от созопол..... те вече са се доказали като по големи икономисти от бг "висшистите" икономисти!
не разбирам защо като медиите правят интервюта за бъдещето за икономиката и цените,НЕ питат бг бабите с основно образование,а питат кокоши мозъци от нивото на тихомир тошев на кредит бюро,асен ягодин на пощенска,каролев,колчев и сие "трейдъри" от бфб или пък "икономисти" като ангелов на отворено общество и турбо идиотите от индъстри уоч,които вече са доказани некъдърници?или пък защо питат агенции от рода на "адрес" ,дето също само се доказват като некъдърници посточнно,но продължават да ги цитират?
защо нема нито едно интервю с баба от лозен,дето е шиткала земя по 100 000 евро декъра,а сега тази земя я струва 100 евро,я и толко не струва поляната?
в държава ,където баби с осново образование обират напълно законно икономистите и банкерите,знаеш ли кво се случва? ами случват се невъзможности от рода на двустаен в дружба,или новия айфоун +МАК еър за същите пари..... на там е тръгнала работата, ВЕРВАЙ МИ..
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-07-2011 - 21:13:59
Нещо не можа да ми грабнеш доверието...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-07-2011 - 21:17:09
Нещо не ти вервам, нито мозъците на всички тук са кокоши, нито банските баби имат какъвто и да било акъл, защото, умнико, банските внуци с милионите на П.Б си накупиха апартаменти по София, мерцедеси, плазми и сега немат ЛЕВ.
А много от т.нар. инвеститори имат бая милиони, та не слагай всички под един знаменател, защото на сривльовската теза така й изнася.
И твоите маркет закони /защо те мързи да напишеш пазарни, на интересен ли се правиш?/ си действат с пълна сила, както и винаги са си действали.
Вярно, че в тоя форум нивото не е особено високо, ама да ни вземаш за последните тъпаци не е сериозно.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-07-2011 - 21:31:52
avatar
Асене, поздравления за усърдието с толкози много думи, да обясниш че всъщност нямаш никаква представа какво ще се случи в държавата на богатите бабички и пре..ните банкери и специалисти.
А сега , а после, а края на лятото, а зимата, а догодина камбаната ще дрънне.
И ще събуди Икспертите, и ще обясняват защо не са познали, и пак ще има графики и телета блеещи по тях.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Гъби никнат по обектите !
25-07-2011 - 23:14:46
Асене, вервам ти майна и разбирам и споделям тва дето си написал. Този сценарий е почти неизбежен. Опозицията не е съгласна, ма тва е нормално. За периода 90-та 2002-а така беше, поне с 70% се сринаха.... Мълния ми бастиса дънната на компа....утре ша я смена.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 00:33:52
Асенчо,отново ли си занулил сметката и не смееш да се покажеш по другите форуми? И реши да изригнеш на тема БГ имоти, а?Добре де и ние "пушим цигари кент и ядеме бонбонки тик так"-разбирай четем "Wall street journal",но по -големи простотии няма публикувани.И с тази серия от чуждици какво в същност демонстрираш, знания или отричане на БГ?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 04:17:06
avatar
Гледам как добре сте са подкарали, ама немоа да разбера за ко се абите? Квото имаше да се напише се написа, останаха много коптори не продадени и много са ипотекирани (разбирайте имоти дето са заложени за кредит). Некой се провиква че икономиката тръгвала надигала се, абе льохманин каде видя ти икономика? Пподажба на наркотици и проституция икономика ли го наричаш?

Ни копува ни продава
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
26-07-2011 - 10:12:53
Quote
ТОРТКО
Гледам как добре сте са подкарали, ама немоа да разбера за ко се абите? Квото имаше да се напише се написа, останаха много коптори не продадени и много са ипотекирани (разбирайте имоти дето са заложени за кредит). Некой се провиква че икономиката тръгвала надигала се, абе льохманин каде видя ти икономика? Пподажба на наркотици и проституция икономика ли го наричаш?

Няма как да ги видиш тези неща извън граница. Мълчи си и не се обаждай. Гледай да измиеш добре чиниите на канадците и не се бъркай в нашта държава, така или иначе си се отрекъл от нея.
Чаткай по клавишите , но в канадски форуми нали това си ибрал....
Ако имаше достатъчно разум да си вържеш обувките щеше да намериш и в България какво да правиш и сега търсиш виновни за собствените си простотии. Е няма да намериш. Айде със здраве и да не ме репликираш повече, защото не си ми на нивото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход