Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 22:09:35
Quote
darkside
Ми нали тва е проблема, банката дължи лихви по депозитите а не прибира по кредитите, да не говорим, че и главницата е у длъжника с лошия проблем!

Ша зема да си монтирам некакъв филтър да не ти чета мъдростите ако продължаваш в тоя стил! Икономиката се събужда.....ама ти нещо заспиваш брато....

Май аз ще си сложа филтър.
Колко е лихвта по кредити? - 13%
Колко е лихвата по депозити? - 5 %
Нормаалните банки при 2% разлика се издържат и печелят. Или при >7% по кредитите са на печалба.
Ако 20% от кредитите са лочи то банките прибират 13%*0.8= 10.4%
Е на зор ли са? Не го слушай Асен. Много книги е чел, но правилните ги е забравил вече.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 22:30:55
avatar
Quote
darkside
Quote
OwnerBG
Quote
darkside
Асене, разбирам те, или поне така мисля, всичко е субективно..... само смятам, че и втората вълна може да бъде медийно контролирана в посока "надолу" на базата на страха в смисъл "продайте днес, щото утре нема да вземете и половината на тва!" За цените близки до ония от 80-та че и надолу (временно) съм сигурен, но ще стане бавно щото българина кат тръгне да губи мое да издържа дълго на бой и глад и тва забавя процеса...Като чуят 150 еуро и подскачат...човек трудно приема собствената си смърт и загубата на парите и имотите си, колкото и да са те. Странното е, че ги цени понякога повече от живота си, сиреч преодолява инстинкта си за самосъхранение което не е нормално....лишава близките, децата си в името на мъртва материя.....

Какво разбираш под медийно контролирана вълна.
Бъзикаш ли ме или наистина ме питаш?

Хич не те бъзикам.Смяташ ли че в днешно време може да има такава вълна.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 22:38:00
Quote
Lubimec13
Quote
darkside
Ми нали тва е проблема, банката дължи лихви по депозитите а не прибира по кредитите, да не говорим, че и главницата е у длъжника с лошия проблем!

Ша зема да си монтирам некакъв филтър да не ти чета мъдростите ако продължаваш в тоя стил! Икономиката се събужда.....ама ти нещо заспиваш брато....

Май аз ще си сложа филтър.
Колко е лихвта по кредити? - 13%
Колко е лихвата по депозити? - 5 %
Нормаалните банки при 2% разлика се издържат и печелят. Или при >7% по кредитите са на печалба.
Ако 20% от кредитите са лочи то банките прибират 13%*0.8= 10.4%
Е на зор ли са? Не го слушай Асен. Много книги е чел, но правилните ги е забравил вече.
А главниците? Тия несъбираеми 20% с главниците им са повече пари от събираемата (само) лихва на тия 80% - читавите, нали тва е проблема! Я не се прави на ударен, щот не си! В цял свят 10% лоши се счита за проблем, в БГ 20% лоши е нещо нормално! Шепот от отвъдното! Парадокс в банковото дело!
Пълни глупости дет минават само пред Сахиба и Камелия.

Форт Нокс да не е некъде в Слатина че си толкова спокоен?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 22:56:01
Quote
Lubimec13
Quote
darkside
Кофти начало........цитираш чалгар от първия ден, а тва не е много престижно. Който купил, купил на 1500Е ли имаш предвид? Верно, нема да се повтори, прав си.

Много скоро ще си спомняте с поклон и носталгия подобни цени. Икономиката тръгва, колелото се завърта отново.

Хау!, той каза. Е вярно, човекът предвидил настощята криза преди повече от 8 проф. Нуриел Рубини казва, че ще има втора част на кризата, но какво е един от най-големите светони икономист пред анонимен драскач във форум в държава толкова малка и незначителна, че 90% от чужденците я бъркат с Боливия. Прилятелю, смешен си. Може би си мислиш, че с мненията си крепиш цените, но трябва да знаеш, че вече няма толкова глупави хора, да приемат дадена теза само защото е изказана, при условие че не е приведен нито един смислен довод. Аз моето мение съм го казал и защитил с редица факти, говорещи, че проблемите на ЕС са отложени, но далеч не и разрешени. Повече инфо можеш да намериш в темата:

Ще успеят ли продавачите да хванат последния влак преди кризата през 2013-та

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-07-2011 - 23:18:43
Quote
OwnerBG
Quote
darkside
Quote
OwnerBG
[
Какво разбираш под медийно контролирана вълна.
Бъзикаш ли ме или наистина ме питаш?

Хич не те бъзикам.Смяташ ли че в днешно време може да има такава вълна.
Така мисля. Очаквам съвсем целенасочено говорене в стил " хора продавайте,щото ще става по-зле" даже тая вечер чух първата лястовичка по една от телевизиите в стил "земята поскъпва а жилищата ще падат"...даже около Добрич била най-скъпа, е колко скъпа е земята? Колкото кутия пури е един декар....странно! Един декар, дето 1000 години или 2000 реколти ще ражда храна, която ще става все по-скъпа, струва толкова! Тази вечер казаха и цената, (600лв. макс.) да ориентират не купувачите а продавачите гледащи телевизия да не се гевезят за повече!!! В момента се изчаква банките да приберат каквото могат, щото лобито им е много яко и държавата нема да им прави сечено, напротив! Държавата прави нередни работи за да угоди на ( разбирай спаси) Талмуда.....Според мен банките ще продават първи на ниски цени и като разтоварят ще последва медийната вълна (втората в стил на говорене "даун", но тарикатски, индиректно) за недоразбралите, които всъщност ще са всички останали продавачи-собственици. Тя трябва да раздвижи пазара. Асен ще каже: да ама няма да купуват при низходящ...аз мисля, че на чакащите нема да им издържат нервите, все ще има кой да купува но брой сделки като 2007-ма и 2008-ма вече нашето поколение нема да види "на живо"....И на 149$ пак ще е вяла търговията. Просто има ред причини да няма голямо търсене оттук нататък.
В момента тъпите на пръв поглед статии и изявления за ЪП нямат за цел да предизвикат ръст на цени и много добре знаят, че това е невъзможно. Тяхната цел е ЗАДЪРЖАНЕ на офертите на сегашните нива още известно време.Защо ли? Защото в момента всяка продажба е лимит едишън, направо подвиг в търговията. При свит пазар на доматите търговецът на сергията гледа да продаде първо своите домати, ако ще и на комшията дето му ги е оставил да са по-хубави..Как? Като не ги показва докато не продаде своите!....Има ли логика? Има за който ме е разбрал...В момента големите АНИ са суперважни за ВИП продавачите, могат да се гевезят, да ги кормят с як процент, дет се вика сега са им паднали......Но малките АНИ са обречени според мен.

Може и да греша, но поне се опитвам да мисля, и тва е нещо.......



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-07-24 23:48 от darkside.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-07-2011 - 00:33:11
Нещата варират адски много по региони.Т.е. търсенето е различно.Няма как да изведеш обща тенденция за цялата държава.За град...ако е малък...да кажем горе-долу да стане.При мен има трима брокери.Двама са местни,третият просто работи в района от години.В момента-много огледи,има сделки,но само парцели и то в промишлената регулация.
Това извън статистиката и на двата сайта.Ще го отрази справката на АВ....с доста голямо закъснение.Апартаменти...да са се продали пет за последните 5 години.Къщи...и там слабо предлагане,в огромен диапазон-от 30 до 300 хиляди евро.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-07-2011 - 08:32:01
Quote
darkside
А главниците? Тия несъбираеми 20% с главниците им са повече пари от събираемата (само) лихва на тия 80% - читавите, нали тва е проблема! Я не се прави на ударен, щот не си! В цял свят 10% лоши се счита за проблем, в БГ 20% лоши е нещо нормално! Шепот от отвъдното! Парадокс в банковото дело!
Пълни глупости дет минават само пред Сахиба и Камелия.

Форт Нокс да не е некъде в Слатина че си толкова спокоен?

Не се притеснявай за главницата. При тези закони в БГ на физическите лица все намират какво да им вземат. Проблема е при фирмите, че отговорността е ограничена и много фирми бяха прехвърлени на роми.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-07-2011 - 09:47:55
Quote
Lubimec13
[

Не се притеснявай за главницата. При тези закони в БГ на физическите лица все намират какво да им вземат. Проблема е при фирмите, че отговорността е ограничена и много фирми бяха прехвърлени на роми.
Проблема не са само фирмите и е мноу голем! Кво ша му вземеш от голия задник на физ. лице освен обезценения залог? Телевизора ли или вектрата дет струва вече 100е.?И колко време докато се продаде ип. имот, ако се продаде изобщо и дотогава къв се води тоя кредит па и после като се яви остатък за плащане по-голем от половината кредит?
Ми като му земеш имота, секи един на петима е луд донекъде и мое да ти врътне норвежкия вариант и да се гръмне накрая.....ша удари пет ракии и след тва той самия не знае кво ша направи, непредвидим е.....
Българина е най-страшното говедо на Балканите...прага на търпимост е много висок, ама преминеш ли границата, нашенеца става кръвожаден....земеш ли му парче от нивата, имота, мое и да убива за тех..има много примери от миналото. Не вие, дет сте по офисите, а оня българин дет копа на село или бачка във София по заводите и фирмите като обикновен работник или служител, за него говоря, за обикновения избирател - Моканина, Андрешко., Сахиб, Камелия.....
Тва, че е требвало да мисли като тегли ипотечен е друга тема, говорим кво става след кат се обърне каруцата........
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-07-2011 - 13:08:13
Например да отиде в бившия си апартамент и да резне тиквата на тариката, дето го е взел от ЧСИ-то. Защо пък не.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-07-2011 - 18:08:00
Quote
Imotko
Например да отиде в бившия си апартамент и да резне тиквата на тариката, дето го е взел от ЧСИ-то. Защо пък не.

Защо пък да не започне от "тарикатите",които са го "натикали" в схемата !? Защо крадеца винаги крещи,дръжте крадеца?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход