Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
21-07-2011 - 17:00:44
Вие какво толкова сте ги смятате- с брак, без брак и т.н. айде сметнете за 20 години колко народ ще измре и колко апартамента ще освободи ??
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
21-07-2011 - 17:05:55
Quote
demograph
В
2) Колко пълнолетни ще предпочетат да съжителстват с родители, дори и да имат средствата за наем/покупка.
3) Колко са жилищата без Акт 16, които ще бъдат завършени и ще влезат в статистиката в близко бъдеще.

Виждате разликата между теоретичните модели и реалната ситуация.
Картината доста се изясни.
С две думи реалната нужда (търсене) е под теоретичната.
Демографе, не съм нито ъпър нито сривмейкър. Опитвам се да бъда реалист и прагматик. Това, че се задава тотален срив на имотния пазар не е мое или твое дело. Аз даже бих го нарекъл "нормализиране", това е по-точната дума, защото бяхме свидетели на някаква лудост, параноя за лесни печалби. Ние само го отразяваме. Ще има загубили, ще има спечелили. Загубилите ще са повече от спечелилите. Капитализъм, майна! Скоро пазара на имоти ще заприлича на пазара на роби, буквално! И като стил, и като цени!

Imotenbalon , абсолютно си прав, това не взехме под внимание. Това е Х-фактор, също негативен за пазара, в посока Down.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-21 17:09 от darkside.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
21-07-2011 - 17:08:23
Quote
Imotenbalon
Вие какво толкова сте ги смятате- с брак, без брак и т.н. айде сметнете за 20 години колко народ ще измре и колко апартамента ще освободи ??

Това е друг въпрос. Именно това искам да покажа в тази тема - ситуацията скокообразно ще се влоши идните няколко години. А след 20 години - не мога и да я оценя сега.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
21-07-2011 - 17:10:29
Quote
Seira
Аз лично бих извадил тези 58 376 от 15-19, защото ми се вижда нереалистично и безсмислено всеки тийнейджър да има собствено жилище smiling smiley

Бих се съгласил, но с уговорката, че в София живеят сами и студенти от провинцията.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
21-07-2011 - 17:24:40
Quote
darkside
С две думи реалната нужда (търсене) е под теоретичната.
Демографе, не съм нито ъпър нито сривмейкър. Опитвам се да бъда реалист и прагматик. Това, че се задава тотален срив на имотния пазар не е мое или твое дело. Аз даже бих го нарекъл "нормализиране", това е по-точната дума, защото бяхме свидетели на някаква лудост, параноя за лесни печалби. Ние само го отразяваме. Ще има загубили, ще има спечелили. Загубилите ще са повече от спечелилите. Капитализъм, майна! Скоро пазара на имоти ще заприлича на пазара на роби, буквално! И като стил, и като цени!

Imotenbalon , абсолютно си прав, това не взехме под внимание. Това е Х-фактор, също негативен за пазара, в посока Down.

Darkside, според мен от наличните данни могат да се направят следните изводи:
1) Настъпва скокообразна промяна в демографската ситуация - малобройните поколения от 90-те достигат пълнолетие - с всички последици от това.
2) В София в момента все още има потенциално търсене. При разумни цени наличните имоти все още могат да бъдат продадени. Потенциалното търсене, обаче, ще пада много бързо.
3) Към 01.02.2011 20.9% от софийските жилища стоят празни при наличие на търсене - явен признак за пазарно неравновесие.
4) При рязко подобряване на икономическата ситуация все още е възможен ръст в цените на имотите.
5) Скоро цените на маломерните жилища ще падат много по-бързо от тези на останалите.

Аз също не съм сривмейкър - искам да видя и покажа на останалите участници от форума обективната картина.
Не искам да съм виновен за лоши бизнесрешения, направени в резултат на грешни данни за ситуацията.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
21-07-2011 - 17:42:58
avatar
Quote
demograph
Quote
darkside
С две думи реалната нужда (търсене) е под теоретичната.
Демографе, не съм нито ъпър нито сривмейкър. Опитвам се да бъда реалист и прагматик. Това, че се задава тотален срив на имотния пазар не е мое или твое дело. Аз даже бих го нарекъл "нормализиране", това е по-точната дума, защото бяхме свидетели на някаква лудост, параноя за лесни печалби. Ние само го отразяваме. Ще има загубили, ще има спечелили. Загубилите ще са повече от спечелилите. Капитализъм, майна! Скоро пазара на имоти ще заприлича на пазара на роби, буквално! И като стил, и като цени!

Imotenbalon , абсолютно си прав, това не взехме под внимание. Това е Х-фактор, също негативен за пазара, в посока Down.

Darkside, според мен от наличните данни могат да се направят следните изводи:
1) Настъпва скокообразна промяна в демографската ситуация - малобройните поколения от 90-те достигат пълнолетие - с всички последици от това.
2) В София в момента все още има потенциално търсене. При разумни цени наличните имоти все още могат да бъдат продадени. Потенциалното търсене, обаче, ще пада много бързо.
3) Към 01.02.2011 20.9% от софийските жилища стоят празни при наличие на търсене - явен признак за пазарно неравновесие.
4) При рязко подобряване на икономическата ситуация все още е възможен ръст в цените на имотите.
5) Скоро цените на маломерните жилища ще падат много по-бързо от тези на останалите.

Аз също не съм сривмейкър - искам да видя и покажа на останалите участници от форума обективната картина.
Не искам да съм виновен за лоши бизнесрешения, направени в резултат на грешни данни за ситуацията.

Ех ама сте гадни сривльовци! Разбихте детското и в мене.
Тука във форума само преди седмица Ангел_80 ви питаше след колко месеца ще дойде ЪП-ът, че да се разплати с лошата банка, а вие вижте се какви му ги пресмятате. Ама много сте лоши. Сахибе къде се изгуби? Идвай, че сривльовците сринаха надеждите за безконтролният ЪП!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
21-07-2011 - 18:01:34
dеlluxx , "мълчанието на агнетата" не е случайно. Тъй като вече най-вероятно не им плащат, а и писането им коства големи усилия и загуба на психична енергия, което е характерно за хора с беден речник и бедни мисли. Гугъл не може да компенсира белите петна от първите 7 години, после от следващите 10 и така до днес. Гугъл е справочник, не е начин на мислене....

Демографе, точка 4. в момента е в сферата на Рей Бредбъри, Азимов, Кларк......замогването на населението е важно, а това е много бавен процес в аграрна държава с разбита промишленост и внос на повечето стоки поради липсата на БГ производство.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
21-07-2011 - 18:15:21
avatar
Демографе, само да попитам.
Къде слагаш руските купувачи, гърците, англичаните, албанците.
Те не участват ли на пазара, що ли.

И нещо друго ме тормози.
Как влияе раждането и умирането на местното население на покупната цена в гр. Бяла, Варненско, в Копривщица, в Банско, Слънчев бряг, Созопол, Обзор, Царево и т.н.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-21 18:19 от OwnerBG.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
21-07-2011 - 18:17:54
avatar
Quote
OwnerBG
Демографе, само да попитам.
Къде слагаш руските купувачи, гърците, англичаните, албанците.
Те не участват ли на пазара, що ли.

Аз писах за тях бе. И марсианците и марсианците... те са около 25 000 000 000 желаещи за вселенска панелка...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
21-07-2011 - 18:18:10
ne moga da razbira glupavoto vi mislene vsi4ki panelki sa za subarqne i neshto hubavo da se postroi na tqhno mqsto i vie iskate kat umrat babichkite v panelkite pak da jiveqt hora vmesto v hubavi na vunshen vid i infrastruktura
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход