Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
01-05-2011 - 13:41:50
Върколак,
Наистина ли смяташ, че няма хора купили в пика, вследствие съвети на агенти на НИ?
Според мен има и не са единици.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
01-05-2011 - 13:42:37
Отговорността винаги е лична, но нали уж креватните брокери са професионалисти и разбират пазара, че и съвети дават за движението на цените...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
01-05-2011 - 13:46:02
avatar
Quote
Върколак
Ако на теб някой те посъветва да скочиш от 8-я етаж, защото е много готино - ще скочиш ли?
Защо да са виновни брокерите, всеки си има личен процесор.

Правилно, всеки носи кратуна върху раменете си.
Преди да се предприеме акт за покупка, всичко първоначално се обмисля.
За грешен свой ход, не търсете вина в друг.
Реклами за кредити много, но мога ли да виня банката, ако тегля и после страдам?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-01 13:47 от UP dal.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
01-05-2011 - 13:46:02
Quote
Dimitar.
Върколак,
Наистина ли смяташ, че няма хора купили в пика, вследствие съвети на агенти на НИ?
Според мен има и не са единици.

Тези хора даже и да не са щастливи имат покрив над главата. А какво ще кажеш за тези, които купиха на "зелено"?
Това за мен е уникално. Да дадеш пари за да си купиш проблеми.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
01-05-2011 - 13:58:48
avatar
Quote
Върколак
Quote
dodo2

Любопитно е настроенията на обикновените хора, загубили 30-50000 евро заради брокери за покупка 2008ма година, дали са като на каращи Бентли. Май не smiling smiley

Това малко стана "крадеца казва дръжте крадеца". Ако на теб някой те посъветва да скочиш от 8-я етаж, защото е много готино - ще скочиш ли? Защо да са виновни брокерите, всеки си има личен процесор.

Какво стана:

Има имотна истерия. Има потоп от реклами по телевизора. Има маса хора, които немогат да умножават и делят и като видят % очите им стават в тази форма: %. Те не могат да правят рационални правилни изводи, подвластни са на истерията.

Правителството на тройната простотия доволно потрива ръце - няма никакви мерки за ограничаване на кредитния бум, елементарни ограничения за максимален размер спрямо доходи, за да спаси собственото си население от бъдещи проблеми. Има само космически ръст, бюджетен излишък милиарди, който в края на годината разпределят на собствени фирми.

Брокерите потриват ръце - юруш на комисионОТО, че даже и "съдействаме за отпускане на кредит" (срещу 1% от сумата, който получаваха от банките).

Брокерът в тази трагична постановка беше последното лице, което може да спре истерията и да каже на поредния луд, "чакай бе, ти ще го загазиш яко". Но няма такова нещо, напротив - "един път се живее", "цените вечно ще растат" и т.н. Бягане от отговорност е, ако твърдят, че съвети не били давали, само където наводниха пресата с идиотски и глупави статии за вечен ръст.

Защо имат вина - защото са били в ролята на наркодилъри. Идва някой малоумник при теб, казва "АЗ РЕШИХ, че искам дрога" и ти му я продаваш. Е няма как после да си с чиста съвест, че си трупал комисионО на гърба на невежеството.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
01-05-2011 - 13:59:17
Имаше период, в който купуването "на зелено" беше единственият начин да се сдобиеш с "ново строителство", поне в моя град беше така. През 1996 и аз съм купувал на зелено, но в този момент не бих купил и на акт 14.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
01-05-2011 - 14:22:53
avatar
Quote
dodo2
Брокерът в тази трагична постановка беше последното лице, което може да спре истерията и да каже на поредния луд, "чакай бе, ти ще го загазиш яко". Но няма такова нещо, напротив - "един път се живее", "цените вечно ще растат" и т.н. Бягане от отговорност е, ако твърдят, че съвети не били давали, само където наводниха пресата с идиотски и глупави статии за вечен ръст.

Хем си прав, хем не си. Може и да не ти се вярва, но някои брокери бяха твърдо убедени, че ръста на цените ще продължи и след есента на 2008. Те очакваха цените да стигнат нивата от порядъка на 1.800 - 2.500 евро кв.м. Самите те бяха заслепени и ошашавени. Когато тези пиленца са агитирали купувачи за действие са го правели с вътрешното си убеждение, че това е правилния съвет. Да не забравяме, че работещите тогава брокери като бройка скочиха петкратно. Нали всеки си дава сметка какви кифли и кифльоци се опитаха да поработят "на бюро". Е сега повечето карат такси, продават обувки или берат портокали в Испания, но това е сега.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
01-05-2011 - 14:33:52
Quote
UP dal
Е сега повечето карат такси, продават обувки или берат портокали в Испания, но това е сега.

Интересно. Да вземеш решение за следвашите 20-30 години от живота си по съвет на таксиджия, прдавач на обувки или берач на портокали ... или по скоро таксиджийка, продавачка и берачка, щото с тази благородна дейност се занимават предимно хипер нагли лелки в и около кричиеската.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
01-05-2011 - 14:38:30
Quote
dodo2

Какво стана:

Има имотна истерия. Има потоп от реклами по телевизора. Има маса хора, които немогат да умножават и делят и като видят % очите им стават в тази форма: %. Те не могат да правят рационални правилни изводи, подвластни са на истерията.

Правителството на тройната простотия доволно потрива ръце - няма никакви мерки за ограничаване на кредитния бум, елементарни ограничения за максимален размер спрямо доходи, за да спаси собственото си население от бъдещи проблеми. Има само космически ръст, бюджетен излишък милиарди, който в края на годината разпределят на собствени фирми.

Брокерите потриват ръце - юруш на комисионОТО, че даже и "съдействаме за отпускане на кредит" (срещу 1% от сумата, който получаваха от банките).

Брокерът в тази трагична постановка беше последното лице, което може да спре истерията и да каже на поредния луд, "чакай бе, ти ще го загазиш яко". Но няма такова нещо, напротив - "един път се живее", "цените вечно ще растат" и т.н. Бягане от отговорност е, ако твърдят, че съвети не били давали, само където наводниха пресата с идиотски и глупави статии за вечен ръст.

Защо имат вина - защото са били в ролята на наркодилъри. Идва някой малоумник при теб, казва "АЗ РЕШИХ, че искам дрога" и ти му я продаваш. Е няма как после да си с чиста съвест, че си трупал комисионО на гърба на невежеството.

Не защитавам брокерите, но специално в този случай каква е била разликата за обикновения човек и брокер - всички бяха облъчени, за всички течаха едни и същи реклами. Брокера е човек намърдал се между големите пари, разводач по адрес и тва е. А иначе това в червеното го казваш много добре. Парите са там, където казваш, но ако ще и десет пъти да намалят заплатите, ефекта ще е нулев, защото парите са на друго място!! Чакайте да паднат цените според заплатите, смятайте колко години трябва да работите за жилище - сметките винаги ще излязат грешни, щом в заплатите отива едно малко резенче от пицата с пари.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
01-05-2011 - 15:27:48
avatar
Quote
greenbul
Единият израз си си го превела, но другия не си успяла.

От 10 кладенеца вода ще исвадиш да омасакриш всеки, който ти каже в очите, че ти си част от прецакването на огромнен брой хора.

Изкарай ме грозен, гърбав, беден и глупав, хората тук занят как да различат истината от откровената лъжа и фактите от личните нападки.

Дребната душица си ти, пък нека да не съм успяла да преведа гениалните ти писания.:]
Сам се маскариш, защото не спря да пишеш дивотии по мой адрес.
Кога си ме виждал, кога си контактувал с мен във връзка с работата ми, кога съм давала на някого някакви съвети, които са го довели до загуби?
Няма такова нещо, но ти си мислиш, че като ме плюеш непрекъснато, простотиите ти ще станат истина и ще докажат апокалиптичните ти видения.
Е, нищо такова няма- лъжите ти си остават лъжи.
Хората тук знаят за всеки от форумците това, което той сам е написал за себе си.
Което също не е сигурно, че е истина. Справка- всичките ви " милионерски" изхвърляния.
Но, когато ти си дал сведения за себе си, които аз само повтарям в даден момент, не заемай позата на ощипана мома.
Щото съвсем губиш облика си на индивид от мъжки пол.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход