Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?

Публикувано от tuomas 
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
09-11-2011 - 09:37:36
Естествено, че търсенето! Като гледам битките за имоти на стотици клиенти пред АНИ-тата и офисите на строителите и бясната работа на нотариусите със сигурност сделките ще паднат от 500-600 хил. на година. Картофи да бяха нямаше да се купуват като сега!
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
09-11-2011 - 10:09:44
Себестойността на кв. м. жилищна площ е между 250 и 350 евро


[www.jobs.bg]

Егмонт Якимов е един от собствениците на строително-инвестиционната компания „Бокар”. Фирмата е създадена преди около 18 години. Егмонт Якимов е строителен инженер, като освен това е завършил и второ висше образование – „Външна търговия”.


През 2007 направих пристройка от 70 м2 на къща с червена тухла. Излезе около 320Е до ключ. С банята и кухненскя кът.


Иванов, престанете с дезиформацията! И без това 70% от хората са крайно затруднени да плащат ипотеките си/според статистиката/*sos*
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
09-11-2011 - 10:52:13
Оноре, себестойността зависи в кой район на София или страната. Както знаеш, голям процент отива за имота. А нали и фирмите трябва да печелят, все пак влагат огромни инвестиции, взимат рисковани заеми и т.н.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
09-11-2011 - 11:06:08
Quote
Оноре


През 2007 направих пристройка от 70 м2 на къща с червена тухла. Излезе около 320Е до ключ. С банята и кухненскя кът.


едно е да строиш къща на село, друго е блок по време на криза. варианта гипскартон вътре, прасковена мазилка вън и от ония синкавите плочки в банята вече не върви - хората си искат екстри, искат 2-3 асансьора, стая за охрана/портиер, естествени материали, хубав сайдинг, дизайн от добър архитект, дворче ако има да е озеленено, и т.н.
като как това ще го вмъкнеш в 300е на м2? ми то само сайдинга ако ти е хубав е 70-100е.
който иска 400е средна цена ще си я получи, ама после да не реве!

за да паднат цените трябва първом цените на парцелите да паднат и второ цената на труда да падне - материалите са си борсови цени така или иначе. и сега като как ще убедиш дядо шоп да свали цената на задния си двор от 1,000,000 на 200,000 примерно щото било криза? нещо там за камъка и главата на шопа имаше - кое увирало по-бърже smiling smiley
намаленото търсене ще повлияе на предлагането, но не както очакваш - ще се намали обема на предлагането а не цената. защо да почвам да строя и да продавам на 400е ако от сега ми е ясно че ще съм вътре с двата крака? ми по-добре парите в банката на 6% лихва. колкото по се задълбочава кризата и намалява търсенето толкова повече ще намаляват като бройка новите сгради. а хора готови да платят 1000-2000е винаги ще има. цената ще падне на копторите в крайните квартали щото като няма какво да ядеш ще продадеш наследствения имот, ама инвеститора защо да ти продава на 500е?
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
09-11-2011 - 11:20:25
Quote
ludakrava
[.. ама инвеститора защо да ти продава на 500е?

Ами защото банката го е притиснала и си иска парите. Кой и къде е решил, че не може да се продава на загуба? Аз мога да ти покажа хиляди чисто нови къщи в други страни, купени на зелено за по 400-500к, които сега, вече построени, са на пазара за по 150-200к. То ако строителния бизнес беше една безкрайна печалба, всички на тази земя щахме да сме строителни предприемачи.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
09-11-2011 - 12:50:05
avatar
Quote
ludakrava
[.. ама инвеститора защо да ти продава на 500е?
Quote
Seira
Ами защото банката го е притиснала и си иска парите. Кой и къде е решил, че не може да се продава на загуба? Аз мога да ти покажа хиляди чисто нови къщи в други страни, купени на зелено за по 400-500к, които сега, вече построени, са на пазара за по 150-200к. То ако строителния бизнес беше една безкрайна печалба, всички на тази земя щахме да сме строителни предприемачи.



Инвеститор, закъсал преди 3 години, който може да ти продаде на 500Е е едно, а инвеститор, който така и няма да започне проекта си, тъй като продажната цена няма да му докара печалба- друго.
Re: Влизането ни в Шенген вдига цените на имотите
09-11-2011 - 13:59:20
Quote
nradev
Търсенето Др.Иванов
6,+
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
09-11-2011 - 14:35:18
Quote
Seira
Quote
ludakrava
[.. ама инвеститора защо да ти продава на 500е?

Ами защото банката го е притиснала и си иска парите. Кой и къде е решил, че не може да се продава на загуба? Аз мога да ти покажа хиляди чисто нови къщи в други страни, купени на зелено за по 400-500к, които сега, вече построени, са на пазара за по 150-200к. То ако строителния бизнес беше една безкрайна печалба, всички на тази земя щахме да сме строителни предприемачи.

нямах предвид някой закъсал а такъв който тепърва си прави сметката - няма как да построи и да ти продаде на 500 че и печалба да има. не и при тези цени на земя и заплати.

пък и закъсалите не ги виждам да продават, а и банките нещо май не ги натискат особено. а и защо да ги натискат - утре оставя строежа на банката и духва с джипа и силиконката някъде - какво ще му направиш?

а и това с 90%+ собственици в БГ го забравете - едва ли са повече от 20-25%. останалите тепърва ще купуват, само да се осъзнаят че безплатни имоти няма да има smiling smiley
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
09-11-2011 - 14:46:52
Това което казвам са факти и е все едно дали сте съгласни или не! Кой ви иска съгласието дали слънцето изгрява от изток?
Мина достатъчно време от 2008 г. за да се види какво става, т.е. това което съм казал да стане факт, а аз оттогава казвам на простия народ, че само идиот или зорлия ще хукне да купува при падащи цени, че цените на жилищата и наемите са винаги обвързани със заплатата и ако м2 стане 100Е заплатите ще са по 80 лв. и т.н.
Обяснявах ви, че само пълен кретен, т.е. форумец може да иска ниски цени на жилищата, защото при ниски цени няма как да си купиш, това са толкова ясни неща, че дори вие след няколко събрания с подходящи лектори може да вденете.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
09-11-2011 - 20:37:48
[www.profit.bg]
E това ми харесва.Ще стане скоро и тук
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход