Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
01-08-2011 - 16:32:55
Quote
gekko
Малко сатира и забава: Купувачите търсят двустайни до ?70 000

Коментарите под тези поръчкови статии са много по-показателни отколкото самата статия.....
Toва просто не е вярно.Хората дават по 150 000евро за гарсониери в Младост Люлин и Обеля та за двустаен толко малко.Всички световни милионери си местят офисите у София щото данъците са ниски а града страхотен.Така че цените скоро отиват в небесата.
Re: Преглед на печата 2011
01-08-2011 - 16:35:16
Очевидно всичките резервни никове са включени на помощ, разни строители, батковци, каки и прочие. И пак няма нищо читаво на пазара без пари. Лошото е, че и с пари няма.
Re: Преглед на печата 2011
01-08-2011 - 16:47:49
Безработицата в ЕС пада, у нас расте

[www.investor.bg]

През юни нивото на безработица в България е било 11,4 на сто, след като година по-рано то е било 10,1 на сто. През май тази година безработицата според Евростат е била с 0,2 процентни пункта по-ниска – 11,2 на сто.
Re: Преглед на печата 2011
01-08-2011 - 20:10:58
Quote
gekko
Малко сатира и забава: Купувачите търсят двустайни до ?70 000

Коментарите под тези поръчкови статии са много по-показателни отколкото самата статия.....
:}:]:} Само толкова ли ??? Аз си мислех, че средното за двустайка е над 500 000 евро ама явно бърках *pardon*.
Re: Преглед на печата 2011
02-08-2011 - 11:27:09
[news.ibox.bg]
Quote
Варна е на първо място в националната статистика по запланувани жилищни сгради. Последните данни за второто тримесечие на т.г. сочат, че в областта предстои да започне строителство на 573 нови жилища. Разпределени са в 121 сгради, които са получили разрешения за строеж през второто тримесечие. Това прави средно по 5 жилища в сграда. В София и Пловдив предимно се строят еднофамилни къщи, а във Варна се изграждат повече кооперации.Общо 68 591 квадрата нови жилищни площи трябва да се появят във Варна в резултат на издадените разрешения за строеж. Стартираните проекти от април до юни са 93 с 500 жилища с разгърната застроена площ 55 361 кв.м. Така на един току-що започнат апартамент в областта се падат по около 111 квадрата, съобщи varna24.bg. През второто тримесечие на т.г. общо в страната е започнал строежът на 732 жилищни сгради с 2127 жилища и 273 690 кв.м обща застроена площ. Спрямо предходното тримесечие броят на започнатите жилищни сгради се увеличава с 59,5%, жилищата в тях - 38,1, а общата застроена площ - 40,4%. В сравнение с второто тримесечие на м.г. продължава да пада броят на започнатите нови жилищни сгради с 6,8%, а жилищата в тях нарастват със 17,4%. Регистрирано е увеличение на РЗП на започнатите жилищни сгради 6,9%.

Т.е. спад с 8,5% на броя на разрешителните в цялата страна в сравнение със същото тримесечие на миналата година.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-08-02 11:45 от salvador.
Re: Преглед на печата 2011
02-08-2011 - 11:47:18
Тва са коментари на ужасени американци минали през Детройт.
Само преди пет години никой не е предполагал, че това може да се случи!

"Аз често да карам от много от тези руини на Детройт, и аз мога уверено да се посочи, че никой, който не ги е виждал, и град Детройт в цялост на неговия разпад, е възможно да разберем колко дълбоко веднъж-голям град, че е една жизнена център за производство на половин век преди сега е ръждясване, срутване, безнадежден, крайно потискащо празна черупка на това, което е било някога. Единствената основна разлика между останките на "Титаник" и град Детройт е 13.000 фута на кота и няколко хиляди мили.


Mon, 08/01/2011 - 22:33 | , живеещи на ръба

Пътувах до Детройт на бизнес през годините и по едно време кариера са направени или загубени в Детройт. Аз дойдох от стоманодобивната промишленост и съм натъжен и ужасен, това, което остава на този път по-голям индустриален град.


Tue, 08.02.2011 - 02:36 | Freddie

Единственото добро нещо за Детройт все повече и повече се булдозер или стари къщи са били застигнати от дървета. Нека природата го приеме обратно. Днес аз почувствах малко като пътниците на Титаник, трябва от филц W / ужас, че е вероятно идва. Само общата безнадеждност. По-малко от три години, за да унищожи напълно това, което е един вид на една цивилизация.
"
Re: Преглед на печата 2011
02-08-2011 - 12:05:04
На кого в този форум му пука за Детройт? Или, понеже там се скапало, да ти продам апартамента си без пари.
Re: Преглед на печата 2011
02-08-2011 - 12:26:31
Quote
Imotko
На кого в този форум му пука за Детройт? Или, понеже там се скапало, да ти продам апартамента си без пари.
Имотко, успокой се бе човек! Никой не ти иска апартамента бре майна! Най-малкото аз...... И на мене не ми пука ни за Детройт, ни за Римската империя, лека и пепел!

Детройт е синдром. Нещо, което мое да се случи навсякъде, дето мое да се срине регионална индустрия, икономика.
Ден преди Ади да надъни СССР и Сталин е викал "тва не мое да бъде"........
И Нибиру мое да надъни Витоша, ама засега "тва не мое да стане"......

[winnerinternational.net]

Quote
Justy



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-08-02 13:28 от darkside.
Re: Преглед на печата 2011
02-08-2011 - 14:45:52
"Вторичната продажба на апартаменти на ниски цени, купени от английски граждани преди 3-4 години, върви с пълна пара. Интерес към сделките проявяват главно руснаци. Пазарът е раздвижен, още по-голям брой реализирани покупко- продажби очакваме към края на лятото", коментира и Добромир Ганев, шеф на компанията за недвижими имоти "Форос". Според него най-бързо се харчели жилищата по Южното Черноморие, където имало оферти за 500 евро на кв. м. Въпреки че цените на ваканционните имоти в ски курортите също са паднали наполовина, основният таргет - руските купувачи, нямат интерес към тях.

Данните от последния анализ на "Бългериан пропертис" сочат, че се продават само и единствено имоти с цени под и близки до строителната им себестойност. При препродажби продавачите са съгласни да се разделят с имота си на цена до 60% по-ниска от тази, на която е бил купен.

Обемът на продажбите е с около 50% по-голям спрямо същия период на 2010 г., а средната цена за апартамент е 31 720 евро. Квадратният метър е между 450 и 850 евро, като определящо е разстоянието до плажа и дали жилището е обзаведено или не (анализът е на база сключени сделки - б. р.).
Re: Преглед на печата 2011
02-08-2011 - 21:00:09
Ако намериш от времето на регистрацията ми до днес поне един ред, с който да възхвалявам ваканционните имоти, ще почерпя. Никога не съм намирал смисъл в тях и това, което се случва, е било елементарно да се предскаже. И престани с такива стари новини.

ПП. Е, не МОЕ навсякъде да стане като в Детройт. Особено ако с Детройт се опитваш съвсем левашки да обосноваваш спад на цените на апартаментите в София.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход