Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
23-06-2011 - 21:30:20
Да се самозачукаш на Керамоти и на Тасос е същото, като да си го начукаш, с извинение, в Китен или Приморско. Няма разлика.
Милите журналя, много ги обичам, защото 79000 апартамента са точно 3000 сгради, а силно ме съмнява по морето да има толкова. Ако някой по-умен извади броя на разрешенията за строеж на сгради (не хотели) по морето от 2003-2010г. и числото е поне 5000, може и да повярвам.
Re: Преглед на печата 2011
23-06-2011 - 21:34:36
avatar
Quote
Imotko
Да се самозачукаш на Керамоти и на Тасос е същото, като да си го начукаш, с извинение, в Китен или Приморско. Няма разлика.

Въпрос на предпочитание.
На това, какво търсиш, когато решиш да купиш нещо за собствено ползване.
Бих се учудила, ако някой, искайки ваканционен имот, го търси в място като Слънчев Бряг, например.
Re: Преглед на печата 2011
24-06-2011 - 11:01:24
Re: Преглед на печата 2011
24-06-2011 - 12:26:16
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Пощръкляхме! Оставяме кучета в заложни къщи
Собственик на заложна къща във Велико Търново останал като гръмнат, когато при него дошъл англичанин, искащ да заложи домашния си любимец
[www.razkritia.com]

Рррррррррррррррррррррррррррррррррръст на пощръклелите англичани




Проблемните кредити се увеличиха със 140 млн. лв. през април
Към 30 април 2011 г. делът на лошите и преструктурирани кредити възлиза на рекордните 19,34% от всички отпуснати
[www.investor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррръст на кредитите





Къща от 200 квадрата в Халкидики, колкото двустаен в "Младост"
Разпродават Гърция
Комшиите свалят цената при преговори на място
[paper.standartnews.com]

Ррррррррррррррррррррррррръст на разпродажбите!





Проблемните кредити се увеличиха със 178 млн. лв. през май
[www.investor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррррръст на увеличението




За сумата между 5000 и 15 000 EUR може да купите напълно годен за обитаване апартамент в не дотам добрата част на Германия или по-малка квартира в добрата част
[dom.dir.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на възможностите
Re: Преглед на печата 2011
24-06-2011 - 13:16:01
avatar
Quote
stroitela
За сумата между 5000 и 15 000 EUR може да купите напълно годен за обитаване апартамент в не дотам добрата част на Германия или по-малка квартира в добрата част
[dom.dir.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на възможностите


Рррррррррррррррррръст на глупостите.:]
Да беше прочел поне статията, а не като шаран да лапаш въдицата.
Re: Преглед на печата 2011
25-06-2011 - 12:19:00
[www.pariteni.bg]
Проблемните кредити вече гонят 8 млрд. лева



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-25 12:19 от dzvero75.
Re: Преглед на печата 2011
25-06-2011 - 14:07:54
Ами не знам, аз от 2007-ма помния една статия, където посредством математически модели се беше получили, че като дойде кризата, лошите кредити ще станат 35%. Да ама тогава лудостта не спря така, че нищо чудно и отгоре да са, макар че те непрекъснато сменят дефиницията на лош кредит. Тогава ми беше много странно защо хората продължават да вземат. Явно всеки се е надявал да не е от тези 35%, даже не знам кое е по-добре. Имам познат с кредит дето за статистиката е редовен, ама само той си знае какво му струва. За мен това не е живот

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Преглед на печата 2011
25-06-2011 - 20:23:40
Quote
greenbul
Ами не знам, аз от 2007-ма помния една статия, където посредством математически модели се беше получили, че като дойде кризата, лошите кредити ще станат 35%. Да ама тогава лудостта не спря така, че нищо чудно и отгоре да са, макар че те непрекъснато сменят дефиницията на лош кредит. Тогава ми беше много странно защо хората продължават да вземат. Явно всеки се е надявал да не е от тези 35%, даже не знам кое е по-добре. Имам познат с кредит дето за статистиката е редовен, ама само той си знае какво му струва. За мен това не е живот



Преди време някой беше писал,че до 1989г държавния дълг е бил $10млрд, а сега САМО "проблемните"
кредити са 8млрд лева.
Та всички кредити излизат на около 40млрд лева или близо 6к на калпак, или около $29млрд, или три пъти повече от общия дълг от `89.
Ако са ми верни сметките, че съм на няколко бири смятай как е затънал народа в дългове, които как ще се връщат...
А така наречените апокалиптици, дето предвиждат Е149 дан` се окожат оптимисти?
Re: Преглед на печата 2011
26-06-2011 - 00:05:41
Според калкулатора не е съвсем така:

$1.00 in 1989 had the same buying power as $1.82 in 2011.
Annual inflation over this period was 2.76%.

Това беше дълга ни в долари.Но бяхме доста задлъжняли и в друга валута.Някои неща плащахме на соцлагера не в пари,а със стоки...които така и не произведохме.Има дълг,той не е малък....но десетте милиарда от 89-та далеч не са най-големия държавен дълг-гледано исторически.
Сега този дълг е частен.Някой е вкарал тук 40 милиарда и да предположим,че преди 5 години този дълг е бил обезпечен с нещо,действително струващо 40 милиарда.Колко струва в момента....никой не може да каже.И световната практика е показала,че не е толкова рядко явление инвеститорите да се предоверят на пазарите-да вкарат някъде едни пари,които реално никога не успяват да изкарат.
През 89-та дългът беше към 12 милиарда долара,които грубо сега биха отговаряли на около 20 миларда.Разликата до сметнатите от теб 29 не е толкова страшна.Дългът може да варира с доста по години и според условията.
Ако ще търсиш проблем,търси го другаде.Нашият дълг не е малък,но не е опасен за стабилноста на финансовата система,в този си размер.Виж...ако нарастне колкото в Гърция...ще е проблем.
Re: Преглед на печата 2011
26-06-2011 - 01:03:42
[dnes.dir.bg]

Бойко Борисов: "Слънчев бряг е кокошкарник"

Бате...ние щото не знаем,риййш ли...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход