Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!

Публикувано от OwnerBG 
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 01:24:52
avatar
Quote
Imotko
За 30 годишните кредити си много прав. За това, че имотите ще станат без пари-не си.

Не съм казвал, че ще са без пари.. Ако трябва да напиша нещо то би било такова - цените ще станат между 3-4000 евро/м2 за апартаменти като онези въпросните на входа на Южния парк, до 150 евро в панелните гета Люлин, Надежда и т.н. Средно - към 500 евро (защото хубавите и желани ще са много по-малко на брой).

"Китайската стена"
В най-големия софийски блок живеят близо 1500 души. И няколко човека, които избраха музиката пред хероина

Така наричат култовия блок 14 в софийския квартал Зона Б-5 – забележителен архитектурен шедьовър от времето на зрелия социализъм, който внушава с размерите си, чувство за сивота и обреченост дори и днес.
...
Той самият е виждал много пъти наркомани да се друсат в района на "Китайската стена". За нашествието на хероиновите потребители преди години напомня и стентабло във вход Б. На една от снимките, наречена "Леглото на наркомана", се виждат скупчени вестници и употребявани спринцовки.
...
"То тука е центърът на наркоманията. Аз, като почнах да живея тук, във входа, между етажите, има стаички. Всичките бяха разбити и бездомници ходеха там да се боцкат. И примерно, ако няма асансьор, трябва да внимаваш по стъпалата в тъмницата да не настъпиш някой. Защото спяха по стъпалата", отвръща ми той.



И какво значи, "нормалната цена била 1000 евро" ли? :]


Между другото др. Иванов трябва да чете с умиление за Зона Б5, нали др. Иванов? :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-27 01:34 от dodo2.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 08:53:32
От зона Б5 търках здраво в брадата, но при Тодор Велики, слагах там детски и паркови съоръжения, в училището и между блоковете. От тогава съм минавал няколко пъти от там.
Анонимен потребител
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 10:23:11
Цената на имотите си отива там където и е мястото.
[forum.imoti.net]
Ако сравняваме спрямо ръст на заплати сме на ниво 2000 година, ако сравняваме с инфлация сме на ниво началото на 2004 година.

Ако цените на имотите останат на това ниво в евро, то поради инфлацията реално ще поевтиняват и ще достигнем за една-две години цени съпоставими с 2000 година.
Анонимен потребител
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 10:26:57
Да, обезценяват се спрямо хартийките, но някъде 700-750 евро/м2 им е лимита според мен. Там някъде инфлацията от 2000 година насам ще ги задмине.
Виж на графиките дето си постнал как спада се забавя с всяка изминала година.
В един момент имотите ще спрат да се обезценяват спрямо хартийките и този момент няма да е 149 е/м2, ами както ти казах според мен към 700-750 е/м2. От там нататък обезценката и на имоти и на хартийки ще е спрямо сиренето.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 10:34:59
avatar
Quote
Тинки Уинки
Да, обезценяват се спрямо хартийките, но някъде 700-750 евро/м2 им е лимита според мен. Там някъде инфлацията от 2000 година насам ще ги задмине.
Виж на графиките дето си постнал как спада се забавя с всяка изминала година.
В един момент имотите ще спрат да се обезценяват спрямо хартийките и този момент няма да е 149 е/м2, ами както ти казах според мен към 700-750 е/м2. От там нататък обезценката и на имоти и на хартийки ще е спрямо сиренето.

750 - евро къде?

във всички квартали след широк център цена над 1000 лева на квадрат е висока!
Нормалното е точно това между 800 - 1200 според строителството...
за центъра цена и от 2000 евро е нормална. Там не се купува имот поради нужда, а заради желание!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Анонимен потребител
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 10:49:11
Средно за София
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 10:50:36
Gekko,
Възползвай се от ситуацията и от знанията си. Семейството ти има имоти в Изток. Продавайте. И кажи каква е цената там според теб сега. И как ще се движи следващите няколко години.
Няколко пъти вече съм казвал в този форум за един конкретен случай. Човекът, който притежаваше апартаментът на 3 етаж над партер, предлагаше 100 000 Е за апартатаментът под него, който се оферираше на 190 000Е, но отказа да продаде своя за 200 000 Е. Състоянието и на двата имота беше идентично. В сградата нямаше асансьор.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 11:10:56
avatar
Не мога да направя това по ред причини. За някой хора имотите им имат и сантиментална стойност все пак.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 11:51:13
Много хора са така. Това може да не се вкара със някакви числа в сметките, но и то влияе на пазара.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 13:19:15
avatar
Quote
др. Иванов
От зона Б5 търках здраво в брадата, но при Тодор Велики, слагах там детски и паркови съоръжения, в училището и между блоковете. От тогава съм минавал няколко пъти от там.

Не, не, друго имах предвид. winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход