Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?

Публикувано от okorosent 
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 14:34:00
Е, събрахте се . Пак. Поплювковци. Безимотни, злобни и комплексирани неудачници. Щом никога не разбрахте, че се купува жилище, а не кв. метри и получавате оргазъм винаги, когато можете да плюете върху брокерите, дали някога нещо ще схванете ?!
Весели празници !
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 14:39:10
Quote
tino76
Quote
ivorad
Quote
drakkar
+3 :]

И аз мисля, че са излишно звено, което само пречи на пазара да се нормализира. Рокфелер също мисли така ...

[pozicii.net]


Пак да напомня - ползването на услугите на посредници при покупка на НИ е напълно незадължителен и доброволен акт. Ако брокерофобите наистина мислят, че няма никаква полза от заплащането на тази услуга - имат пълното право да извършат сделките си като частни лица, за своя сметка и отговорност.
Успех в покупко-продажбите на всичкиsmiling smiley
От зад напред - ми тя отговорността си е винаги на страните по сделките. От брокера нищо не зависи нито пък брокерът е заинтересован да ти изложи всички факти особено когато представлява строителна фирма или продавач на повече от един имот.
Второ - никой не говори за задължителността на брокера или не. Там е, приема се като факт, от там насетне се гледа кви ги върши. После изобщо не е доброволно в някой случаи - когато харесания имот от теб се предлага само и единствено от брокер ти просто нямаш избор - в това няма нищо ама нищо доброволно. Брокерът се натриса и иска и от двете страни пари. За работата която вършат брокерите в БГ им се полага не повече от стотина лева - "административна" такса така да се нарече. Но тази тема е дъвкана и предъвквана стотици пъти и да не отклоняваме дискусията в друга насока. Отново...


Как ще се предлага даден имот е избор на собственика. Щом той е приел да работи само с брокер ще трябва да приеме и този, който иска да купи този имот. Вярвайте, че изборът на собственика не е случаен, а зависи от много неща, които наистина са въпрос на друга тема.
Винаги купувачът се обажда по оферта на брокера, а не обратното.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Анонимен потребител
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 14:42:36
За избора си собственикът плаща на брокера.
Защо и потенциалния купувач трябва да плаща за същото?
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 14:44:59
Quote
tino76
Брокерът се натриса и иска и от двете страни пари. За работата която вършат брокерите в БГ им се полага не повече от стотина лева - "административна" такса така да се нарече. .

Парадокса е,че целия строителен процес като почнеш от геолога,геодезиста,водещия архитект,проектантите по различните части,строителя с неговата правоспособност са участници с изискуема компетентност,и накрая продукта на техния труд се оставя на разположение на съмнителните качества на ятото бели птици!Не казвам патки от куртоазия, а леБеди-агентите!Названието брокер,което си приписват белите птици е неадекватно! Брокер е професията на борсов посредник,надлежно нормативно дефинирано в Закон за стоковите борси и тържищата ,Чл.38. (1) Брокерът е физическо лице, което сключва сделка на борсата от името на член на стоковата борса.
Ятото следва подчертано да се определя като агенти ! Така ще отпаднат много от претенциите на ятото за проценти например!
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 15:00:31
avatar
Quote
dicho
Е, събрахте се . Пак. Поплювковци. Безимотни, злобни и комплексирани неудачници. Щом никога не разбрахте, че се купува жилище, а не кв. метри и получавате оргазъм винаги, когато можете да плюете върху брокерите, дали някога нещо ще схванете ?!
Весели празници !

Дичо,
и тебе ще питам, щото Иворад не ще да ми отговори: Абстрахирай се от факта, че си брокер ... Ако беше купувач / продавач щеше ли да ползваш посредник ? - ама честно ... и да си платиш като поп 2-3 хил. евро за няма нищо ?!?
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 15:05:37
drakkar, начинът по който си поставил въпроса е некоректен - "и да си платиш като поп 2-3 хил. евро за няма нищо ","за няма нищо" може да каже само силно предубеден и неразбиращ нищо човек. За твое сведение както ходя при автомонтьор за най - дребни повреди по автомобила , така и за сделка с имот ще потърся някой, комуто това е работата.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 15:19:09
avatar
Сравнението автомонтьор / брокер на НИ е неприложимо. За първата професия се искат знания, умения, каквито аз нямам и също ползвам автосервизи. Обаче не виждам какви уникални качества притежават брокерите, та с желание да им ползвам услугите.
Най-вероятно обаче и аз ще трябва да мина през брокер / когато паднат цените с още 50 % :] /, но не по мое желание или необходимост, а както обясни tino76 понякога не ни оставяте избор, т.е. натрапвате се заради комисионната, която е изключително голяма за работата, която вършите.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 15:24:31
drakkar , кой си ти да кажеш дали е "изключително голяма" работата , който вършим ? Аз имам договор за комисион от 150 000 евро с един клиент при продажбата на имота му, извинявай, че не те попитах преди да сключа договора. Защо смяташ, че е твоя работа това ?Не се ли уморихте да злобеете ? За пореден път ще питам- Бербатов кому да се извини, че получава по 100000 паунда на седмица ?
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 15:24:47
Quote
drakkar
Сравнението автомонтьор / брокер на НИ е неприложимо. За първата професия се искат знания, умения, каквито аз нямам и също ползвам автосервизи. Обаче не виждам какви уникални качества притежават брокерите, та с желание да им ползвам услугите.
Най-вероятно обаче и аз ще трябва да мина през брокер / когато паднат цените с още 50 % :] /, но не по мое желание или необходимост, а както обясни tino76 понякога не ни оставяте избор, т.е. натрапвате се заради комисионната, която е изключително голяма за работата, която вършите.
Не се кахъри. Ако държиш на това условие, ще си спестиш комисионната.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 15:31:33
avatar
Quote
dicho
Е, събрахте се . Пак. Поплювковци. Безимотни, злобни и комплексирани неудачници. Щом никога не разбрахте, че се купува жилище, а не кв. метри и получавате оргазъм винаги, когато можете да плюете върху брокерите, дали някога нещо ще схванете ?!
Весели празници !

Типично изказване на dicho-тъпото. Коментарът е излишен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход