Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?

Публикувано от okorosent 
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 09:49:48
момчета не спорете
един БГ квадратен метър е равен на един нормален кубичен:}*beer*
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 09:53:40
Quote
bibise
Quote
Imotko
Де да разбирахте и от имоти, както от сирене.

Много закъсня бре.

Включваш се чак на трета страница.СРАМОТА.
Нямам време от много работа, нали уж нямаше пазар.

А и темата е дъвкана, дъвкана, няма смисъл пак сривльовски истории.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 10:05:48
avatar
Дичо, за рулетка чувал ли си?
А за фотоапарат?

Едно нещо не мога да ви разбера на брокерите, защо не давате реалната чиста жилищна площ на отделните помещения и заснемане на всяко едно от тях в обявите си - това е сред основната информация, която вълнува купувача.
Все пак той ще живее в тях, а не на общите части или на терасата, нали?
Искате да ви имат за професионалисти, а не можете една стая да измерите като площ?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Анонимен потребител
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 10:40:03
Аз мисля, че искам нещо много просто - като иде брокерът да снима апартамента, да вземе и да измери с една ролетка - спалня 4.26 на 3.87, детска - 3.48 на 3.15 и т.н. Така човек няма да има нужда като види в обява 120 м2 да се разкарва за да установи, че то имало 30м2 тераса и 20 м2 общи части. Ще си направи сметка стаите дали го устройват и тогава ще ходи да гледа.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 10:43:52
Quote
Imotko
Quote
bibise
Quote
Imotko
Де да разбирахте и от имоти, както от сирене.

Много закъсня бре.

Включваш се чак на трета страница.СРАМОТА.
Нямам време от много работа, нали уж нямаше пазар.

А и темата е дъвкана, дъвкана, няма смисъл пак сривльовски истории.

А ти нали не беше брокер. Или за друг пазар говориш.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 11:18:01
Quote
Тинки Уинки
Аз мисля, че искам нещо много просто - като иде брокерът да снима апартамента, да вземе и да измери с една ролетка - спалня 4.26 на 3.87, детска - 3.48 на 3.15 и т.н. Така човек няма да има нужда като види в обява 120 м2 да се разкарва за да установи, че то имало 30м2 тераса и 20 м2 общи части. Ще си направи сметка стаите дали го устройват и тогава ще ходи да гледа.

Присъединявам се към горното. Дано и "брокерите" го проумеят. Не е нужно да "докарваш" една цена "по три различни начина". Наистина публикувайки няколко допълнителни цифри ще облекчиш клиента си при избора. От това само можеш да спечелиш. Толкова ли е трудно да направиш нещо полезно за клиентите си!?

Вие "брокерите" всячески се стремите да отблъснете своите клиенти. За Вас клиент с изисквания и/или собственно мнение е "прошляк", "сривлю", "селянин" и куп други епитети. Ако не купи от Вас или на "Вашата" цена - отново следва същото. Не се очудвайте защо повечето хора имат негативно отношение към Вас.

Дано Новата 2011 година Ви донесе просветление и отрезвяване! Така ще имате и много повече бизнес успехи.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 11:25:22
Квадратурата (истинската) не е най--важното, но е едно от основните качества на жилището.
Аз знам какъв е минимумът, който ми трябва. Това е един от критериите, по който търся в сайтовете за НИ.
Получава се така, че намирам куп обяви, с които само си губя времето. И моето и на продавача/брокера. Няма смисъл.
Остава да се надяваме, че ще се появят по-светнати продавачи или брокери, които ще описват в обявите си реалното състояние на продавания имот. Ако усетиш продавача да лъже за едно нещо, то 100% ще те лъже (или просто премълчава) и за други неща. Няма ли доверие - няма сделка, няма и печалба. Всеки си създава сам име така...
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 11:31:42
Тинки, защо непременно настояваш да отидеш в групата на онзи тъпак валси ? Нали ти поне имаш представа какво и колко може да се напише в една обява ? Поредна тъпа тема за съжаление, на всичкото отгоре в десетки страници обсъждана тук. "Реалното състояние" на всеки имот може да се установи единствено на място, всичко друго е бла-бла. И специално за тъпото парче валсодарчо - когато някой купува жилище, купува това, което пише в нотариалният акт, а в този акт /понеже ти не си виждал такъв/ пише квадратурите, разбра ли ограничено парче ?
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 11:43:41
Quote
okorosent
Квадратурата (истинската) не е най--важното, но е едно от основните качества на жилището.
Аз знам какъв е минимумът, който ми трябва. Това е един от критериите, по който търся в сайтовете за НИ.
Получава се така, че намирам куп обяви, с които само си губя времето. И моето и на продавача/брокера. Няма смисъл.
Остава да се надяваме, че ще се появят по-светнати продавачи или брокери, които ще описват в обявите си реалното състояние на продавания имот. Ако усетиш продавача да лъже за едно нещо, то 100% ще те лъже (или просто премълчава) и за други неща. Няма ли доверие - няма сделка, няма и печалба. Всеки си създава сам име така...

Аз твърдо считам, че информацията за жилището в обявата трябва да съдържа и физическите дименсии на помещенията. Сегашното селско надлъгване с квадратурите трябва да спре.
Само че за да се случи това не е достатъчно единствено агенциите по НИ да започнат да променят практиката си. Нужно е и потенциалните купувачи категорично да изискват въпросните данни в предварителните разговори/ един имеил с желание да се получат точните размери, като условие за оглед, е добро решение!/.
Само така тази порочна практика, която наистина губи страшно много време и нерви и на двете страни, ще се преодолее.
Така че - уважаеми клиенти, бъдете взискателни!
smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 11:56:55
Аз пък не мога да разбера ти защо държиш да си губиш времето и да разкарваш хората до имота, за да установят ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход