Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

... се РАЗДВИЖИ

Публикувано от dodo2 
Re: ... се РАЗДВИЖИ
30-03-2011 - 19:18:40
avatar
Само че, с една малка забележка - тоя който веднъж купи, ще купи ли второ, трето жилище след това, а?
Свършвали били на 450 и давай значи юруш народе на маслините, че са ефтини. А кат се наяде народа, тогава що, а?

За да може да се прави що годе правилна преценка, трябва да се знае, каква е потребноста от жилища сред населението и най-вече, каква му е покупателната възможност за тях? Останалото си е дрън-дрън ярини, трай си коньо за трева зелена.
Ми нека си трайкат продавачите, то ако не намерят атрактивната цена за имота си, която да привлече купувачи ще има да си го предлагат с години напред, като всяка следваща на по-ниска цена и пак без шанс за продажба. Нека се водят по графиките в сайтовете за имоти, пък да видим кога точно ще продадат!

winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
bah
Re: ... се РАЗДВИЖИ
30-03-2011 - 19:57:18
avatar
Quote
valsodar
Само че, с една малка забележка - тоя който веднъж купи, ще купи ли второ, трето жилище след това, а?
Свършвали били на 450 и давай значи юруш народе на маслините, че са ефтини.

От моята камбанария виждам, че 99% от купуващите двустайни панели в най-крайните квартали са купувачи на"първо жилище". Явно тези ценови нива са по силите им и са предприели ход - покупка. Допускам, че след 8 - 15 години, ще предприемат втори ход - смяна на квартала или прехвърляне в по-голям (децата са пораснали). За тези хора "жълтите павета" са някъде в друго измерение. Техният живот ще премине в периферните квартали. Естествено, че някои ще забогатеят и ще погледнат към по-висок клас жилища. Дай боже те да са повече.
Re: ... се РАЗДВИЖИ
30-03-2011 - 20:56:21
avatar
Ми, честито на новодомците тогава - дано да не надживеят жилищата си само, съдейки по настоящето ниво на подръжка на панелите и остатъчният им живот. Защото, как биха заменили срутена барака за по-добро жилище тогава. Нищо чудно до 20 години държавата да започне да събаря панелни блокове в крайно лошо състояние, явяващи се опасни за обитаване.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: ... се РАЗДВИЖИ
30-03-2011 - 21:23:57
avatar
Quote
valsodar
Ми, честито на новодомците тогава - дано да не надживеят жилищата си само, съдейки по настоящето ниво на подръжка на панелите и остатъчният им живот. Защото, как биха заменили срутена барака за по-добро жилище тогава. Нищо чудно до 20 години държавата да започне да събаря панелни блокове в крайно лошо състояние, явяващи се опасни за обитаване.
.....................
Може ли да представите поне един единствен аргумент подкрепящ тезата, че панелните жилища са с нещо по-лоши от останалите? Щото аз познавам аргументи за точно обратното.
Re: ... се РАЗДВИЖИ
30-03-2011 - 21:29:58
avatar
Панелните жилища с незапълнени фуги, с незавършени заварки по сглобките, с лоша ВиК поддръжка определено са много по-зле от така нареченото монолитно строителство.
Да оставим настрана прословутата земетръсо-устойчивост на панелите, защото при непроверени сглобки, избити носещи стени, преустройвани тераси , тя е много, много спорна.
Не един, а хиляда и един недостатъка могат да бъдат изброени за българското панелно строителство, като качество на изпълнение, поддръжка и настоящ вид.
Има и изключения от горното, но те само го потвърждават като контраст.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
bah
Re: ... се РАЗДВИЖИ
30-03-2011 - 21:32:38
avatar
Quote
ПОМЕЩИК
Може ли да представите поне един единствен аргумент подкрепящ тезата, че панелните жилища са с нещо по-лоши от останалите? Щото аз познавам аргументи за точно обратното.

Не мога да си представя новото строителство как би изглеждало след 20 години.
Тухли четворки, ронещи се като халва и покрити със стиропор с боя.
Re: ... се РАЗДВИЖИ
30-03-2011 - 21:36:34
avatar
А защо сравнявате само ново и то само с панели, че не разбрах?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: ... се РАЗДВИЖИ
30-03-2011 - 21:42:16
avatar
Quote
valsodar
Панелните жилища с незапълнени фуги, с незавършени заварки по сглобките, с лоша ВиК поддръжка определено са много по-зле от така нареченото монолитно строителство.
Да оставим настрана прословутата земетръсо-устойчивост на панелите, защото при непроверени сглобки, избити носещи стени, преустройвани тераси , тя е много, много спорна.
Не един, а хиляда и един недостатъка могат да бъдат изброени за българското панелно строителство, като качество на изпълнение, поддръжка и настоящ вид.
Има и изключения от горното, но те само го потвърждават като контраст.
.....................
Така ли? Аз пък що знам, че от 720 000!!! панелки в страната, има паднала една фасадна стена в гр.Стара Загора! От друга страна Бах е много прав, че се опасява как ще изглеждат новите сгради, строени от алчни и стиснати инвеститори, които са използвали със сигурност най-евтиното и долнокачествено ниво като материали. Аз направо се плаша! За панелите и тяхното страхотно качество е писано много и няма нужда да се повтаряме. Не е нужно някой да ги очертава в черни краски, с цел да си купи утре евтин панел. Да не забравяме, че при НИ всичко е местоположение!
Re: ... се РАЗДВИЖИ
30-03-2011 - 21:44:59
avatar
Не всичко е местоположение.
Ако са ти калпави комшиите, ако ти е опикан входа и осрано пред и зад вратата - да ти пикая на локацията тогава.
Едни от най-гнусните дупки в цяла София са именно в топ-локейшъните й.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: ... се РАЗДВИЖИ
30-03-2011 - 22:48:47
Quote
valsodar
Не всичко е местоположение.
Ако са ти калпави комшиите, ако ти е опикан входа и осрано пред и зад вратата - да ти пикая на локацията тогава.
Едни от най-гнусните дупки в цяла София са именно в топ-локейшъните й.

+1
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход