Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

... се РАЗДВИЖИ

Публикувано от dodo2 
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 16:19:55
avatar
Quote
dicho
дракстер, едно е да чеуш съвет от специалист, друго е от лаик, нали ? Щеше да е много забавно ти например да се изтъпаниш да даваш съвети , свързани с имотния пазар.

"Специалист е човек с придобита квалификация в съответната област на приложните или други науки."

Вие за специалисти ли се смятате ? В коя наука по-точно ?!?
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 16:22:56
В науката "посредничество при сделки с недвижим имоти". Ти наясно ли си с тази наука ?
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 16:30:42
avatar
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 16:33:23
avatar
Quote
dicho
В науката "посредничество при сделки с недвижим имоти". Ти наясно ли си с тази наука ?

"Наука в най-широкия класически смисъл е систематизирано достоверно знание, което може да бъде убедително обяснено чрез логиката"

Съмнява ме дейността ви да може да бъде наречена наука. Липсват двата основни критерия: достоверно знание и логика :]
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 17:21:09
Липсват двата основни критерия: достоверно знание и логика
------------
Съгласен. Липсват ти.
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 18:53:39
avatar
Дичо,
какви са приносите на вашата "наука" за обществото ? Да те предложим за Нобелов лауреат искаш ли ?
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 20:20:48
Нееее, пазарът не се е раздвижил, НО пък нотариусите са заети. Склонен съм да мисля, че си прехвърлят имоти помежду си!
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 20:33:21
avatar
Раздвижването на икономиката и в частност имотния пазар, ще е добре за страната. Не случайно всички очакват раздвижване, а не срив.
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 21:32:18
avatar
Quote
dicho
tikvarova , явно нямаш никаква, ама абсолютно никаква представа от нашата работа, що не си траеш?!

Изключително тъпа тема.
Дичка, що се мориш?

п/п Тикварова мнооооооооогуууууу си далеч от истината. АМА МНОГО!*smiley_ahh*

ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
bah
Re: ... се РАЗДВИЖИ
21-12-2010 - 21:57:04
avatar
Quote
tikvarova
1. "брокерите нямат интерес цените да са високи" - Изключително невярно твърдение. Имат и то голям! Съвсем друг е въпросът дали са в състояние да го постигнат(и кога);
2. "по никакъв начин не могат да им влияят" - Изключително невярно твърдение.

Тикварова, да се вметна и я, по двете твои точки.
1. Агент ми сподели,че,ако има власт, би свалил веднага цените с 10.000 евро и да си прави с лекота 3 - 4 сделки месечно. Агентите правят пари от сделки, а не от цени. Дори при продажба на скъп имот, комисиона може да е 1%. Погрешно се е наложило твърдението, че агентите се облизват на високите продажни цени, за да лапнат лъвска хапка (голям комисион). Това противоречи на написаното от теб.
2. По никакъв начин, не могат да им влияят (на цените) - почти на 100% е вярно. Собственика на един имот си определя цената и това е. Я някой, да дойде да ми каже, аз на колко да "обявя" имота си за продан - щом реша, може и 500.000 евро да ревна за един скапан коптор. Друг е въпросът, дали, ще имам ефективност от този мой ход. Агента е в състояние, при 50% от продавачите да компресира цената в разумни граници, като това обикновено става, след наличието на реален купувач. Самото компресиране е въпрос на професионален подход с аргументирано убеждение, че цената трябва да се свали до еди колко си, защото така, така и така. Дори и тук във втората точка се вижда, че влиянието на цената е с посока надолу, което още веднъж потвърждава твоето грешно мнение за точка 1.

Я, не съм агент, но си пия бирата с такъв. Фло, накефих ли те, не употребих думата брокер.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход