Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на строеж на тази къща?

Публикувано от house md 
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 02:59:56
Quote
фло
Съвсем на едро по горните числа за 180 квадрата днешни цени:
бетон В15 - 93 м3 Х 73 лв/м3 = 6789 лв:}
желязо 6400 кг Х1,50 лв/кг = 9 600 лв.
четворки 52 м3 Х 63 лв./м3 = 3276 лв.
кофраж 100 м2 дъски 3м3 = 600 лв. :}
работни турчета 4 бр.за 100 лв /ден Х 60 дни=6000 лв.

общо 26 265 лв за 180 м2 РЗП или към 146 лв.,без керемидите по 12.лв/м2 или още 1200 лв. ,още 2-3 кубика за ребра или 600 лв и т.н. по дребни пера до към 30 000 лв. ще излезе на пръв прочит тоз билдинг на груб строеж!

Фло ,извинявай ама взе да прекаляваш.Какъв ще е този кофраж само от дъски и то само 100м2 ?
За надниците да не коментирам ,че там темата е безкрайна .
А бетона за 73лв да не би да е на място във възела без ДДС?Защото по нашият карй положен В20 до 5км е 86лв/м3 в момента.без ДДС
Желязото е доста нагоре от реалното в момента. Актуална цена заготвено в арм.двор 1.03 лв/кг без ДДС
А със статистиката за заплатите от НСИ изби рибата.
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 07:32:02
Като видите примера на Фло аз ще туря още 10 000.Нека да станат 36 000.Излиза 200 лева за квадрат.За двеста лева на квадрат може спокойно да вдигнеш грубия строеж.Възможно е да се падне дори и на 160 ,но с доста компромиси.
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 11:16:07
Quote
kalashnikof
Като видите примера на Фло аз ще туря още 10 000.Нека да станат 36 000.Излиза 200 лева за квадрат.За двеста лева на квадрат може спокойно да вдигнеш грубия строеж.Възможно е да се падне дори и на 160 ,но с доста компромиси.

За Фло е известно, че може от пръдня боя да направи! Но веднъж в основите (пром. строителство) стигнал 333 лв/кв.м.!
Други като добавят малко плюнка я превръщат в груб строеж! Ма искат 400-450 евро на квадрат за да направят еднофамилна къща.
Кога лъжат - всеки сам да преценява! На лъжливи овчарчета не се хващам, дори понякога да казват истината.

Само за сведения на неспециалистите и за оня с пръднята, да не седне сега да обяснява, че оня тип строителство с 333лв/кв в основите бил по-скъп!. Разчетите при които се правят средствата за обществени инвестиции в повечето европейски държави по отношение себестойността на строителството са около 400-480Е за промишленото и 600-700Е за жилищното строителство.

Да си припомним все пак за какво става дума.
Дали може с 90 000 лв., обикновен човек, не ВЕЛИК строител-комбинатор, да си построи КЪЩА 160кв.м., пък нека да е и без настилките и боята.
Аз казвам, че не може.
Но за 90 000лв. ако е малко по-оправен, у нас ще си спретне около 100кв.м. къща или...
КУРНИК... пардон КОКОШАРНИК - 160 кв.м. 432м3

----------------
п.п.
При толкова производителни строители у нас, дето могат да докарат такива себестойности се чудя как, още не са изпонатръшкали де що има балканска фирма. При такива себестойности и надници, дори да возят строителните материали до Виена и да плащат тройни командировъчни те не биха имали никаква конкуренция в радиус 2000 км. от Казанлък!
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 12:02:26
Сига бе, византиецо нагъл и лъжлив! Как пък поне малко не се съобразиш какво казва проектант,строителен инженер-конструктор,че може въпросната къща да се направи с двеста лева на квадрат на груб строеж,че и с по-малко, с известни компромиси?!
Ей голям наглец си ти goro! Отивай в гръцката тема да зловониш и остави тука хората да разговарят спокойно и смислено по темата!:g:
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 12:31:04
Quote
kalashnikof
Като видите примера на Фло аз ще туря още 10 000.Нека да станат 36 000.Излиза 200 лева за квадрат.За двеста лева на квадрат може спокойно да вдигнеш грубия строеж.Възможно е да се падне дори и на 160 ,но с доста компромиси.
Kalashnikof, не ти отива да слизаш до нивото на Фло, който нарича изолация наредени две стенички от единични тухли и въздух между тях. Или разни разпенени бетони... И се гордее че държи на къщата си в която смята да живее някакви неграмотни мангали на 15-20 лв надница?
Не знам дали наистина може да се докара 100 евро груб строеж в момента, особено за толкова малка къща, ти може и да можеш, но този който съветваш дали ще може? И колко разходи ще има преди изобщо да започне да реди тухли и налива бетон? То няма два еднакви парцела, ситуации, комуникации? А после довършителните? Още 200-300 евро на квадрат? А може и 1000 нали, там граници няма...
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 12:34:00
Quote
фло
Сига бе, византиецо нагъл и лъжлив! Как пък поне малко не се съобразиш какво казва проектант,строителен инженер-конструктор,че може въпросната къща да се направи с двеста лева на квадрат на груб строеж,че и с по-малко, с известни компромиси?!
Ей голям наглец си ти goro! Отивай в гръцката тема да зловониш и остави тука хората да разговарят спокойно и смислено по темата!:g:

Когато обикновеният човек стане проектант, инженер-конструктор, строител или поне зидаро-мазач, тогава може и да си построи къща на себестойност като проектант, инженер-конструктор, строител или зидаро-мазач!
Дотогава - цената твоя проектант долу-горе я е казал 400-450 Евро на метър! (със или без облицовките - майтап! )

И доколкото само боя не ни трябва - пръдльовците по-добре да мълчат!

п.п.
Наздраве Фло!
*beer*
Сигурен съм, че в този форум, поне като ме няма ще можеш да построиш още много къщи!
Дерзай!
:]
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 12:41:10
остави тука хората да разговарят спокойно и смислено по темата!
----------------------
Щото ти нямаш място тук, русокоске фло !
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 13:18:39
Типични мърши-агенти! Не да кажат нещо как може да стане,ами как нямало да стане,ама защо не знаят!
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 13:29:05
Разликата между продажната цена и себестойността грубо казано се нарича печалба.Аз говоря за себестойност.Естествено че няма да дойда и да построя заради хубавите очи на някой за 100евро грубия строеж.Ще искам поне 20% печалба ,добре е 30% ,ако може и 50%.Ама да искаш за нещо дето е изпълнено с най-долнопробните материали 300%печалба си е измама.

Виждал съм строителство за 450 евра на квадрат и за 250 евра.Разликата е брутална.Само че в първия случай става въпрос за сграда дето ще е за лично обитаване,а във втория за масов апартамент за продажба.

Това което беше 2007-2008 година си отиде завинаги.Свиквайте с тази мисъл.Тези печалби повече няма да ги има.

Или както казва един мой приятел адвокат."Курвоазието свърши остана кура."
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 13:33:31
Boby ,на теб пък ти отива да си на нивото на дичо-тъпото и goro-амбрияжа,щом така лицемерно и гнусно инсинуираш!
Прочети темата от начало! Питащия казва,че има свой парцел с ток и вода,каменист и почти равен терен и 90000 лв.бюджет. Ще му стигнат ли да си направи къща от 150-160 кв.м.РЗП?
Отговори му конкретно,не разправяй аз какво съм разбирал под изолация и какви неграмотни мангали ми работели т.н. !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход