Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на строеж на тази къща?

Публикувано от house md 
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 09:21:39
avatar
Горо, какво има да разбирам на писаниците ти, като са абсолютни глупости.
И аз се въздържам да те наричам по много начини, но става все по-трудно :]
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 10:27:05
Признах, че с толкова пари - 44000 лева, може да се направи САМО грубия строеж. И нищо друго.
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 10:39:16
Quote
Imotko
Признах, че с толкова пари - 44000 лева, може да се направи САМО грубия строеж. И нищо друго.
Tи и друго ще си признаеш
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 11:28:36
Quote
zlostyr
Горо, какво има да разбирам на писаниците ти, като са абсолютни глупости.
И аз се въздържам да те наричам по много начини, но става все по-трудно :]
Ами не ги чети злостурчо - просто е!

--------------
Преди 20-25 години се оплаках на един от старите ми майстори (дано да е жив и здрав още - сега би трябвало да е на около 85), че като си разгъвам пръстите, малкия ми пръст пука (от теслата и бачкането).
Той само си разтвори пръстите на двете ръце и ги затвори. Всичките изпукаха.

96-7 играх на няколко държавни търга - нали се закучи работата. Бях направил вече доста повече от 4-ри къщи. За подготовката на офертите ми трябваше допълнителен инженерен персонал и пуснах обява. Дойде един мъж, около 60-65 с поизбелял шлифер, пенсионер. Поисках му биографията.
За трети път в подобен случай потънах в земята от срам. (Вторият път беше когато при мен започна работа един друг мъж - около 50 те тогава - и с когото имах честта да работя около година)
Не искам да споменавам обектите които бяха строили тези хора (особено на по-възрастния), и то не на синекурни, а на най-отговорните длъжности, защото всеки у нас ги знае. Вместо да им чиракувам, аз келеша им се явявах работодател.

Не спечелихме търговете. (На някои се работеше, преди да е приключило подаването на документите smiling smiley )
Но оттогава се старая да не говоря колко съм построил, ако и да ми е кеф да показвам някои неща на приятели. Винаги има някой с повече. Дори тази вечер имам среща с един такъв дядка...

И идва един наш Фали-пръцльо със стаж на начинаещ технически ръководител и не просто ръси акъл, ами гордо обяснява колко много щял да остави след себе си!
А бе, аланколу! Че то кажи речи, всеки втори българин е построил по една къща и два плевника! Само дето не всеки втори обяснява, че морето е до колене.

Айде!
Стига толкоз с мемоарите! smiling smiley
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 14:34:31
Този линк е сравнително нов и предполагам близко до актуалното положение:

http://gotoviproekti.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=77&Itemid=111&lang=bg

Не забравяйте да добавите обзавеждане и нещичко за двора и оградата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-13 14:54 от Върколак.
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 15:26:32
6. ПРИМЕРНА СМЕТКА
на инвестиционен обект Двуетажна еднофамилна къща със РЗП 305 м2:
6.1. Земя – 1 дка (1000 м2 Х 30 лв./м2) 30 000 лв.;
6.2. Нотариални такси и комисионни 1 000 лв.;
6.3. Готов проект 2 750 лв.;
6.4. Такси от общината 1 860 лв.;
6.5. Такси от ИВН 777 лв.;
6.6. Такси от ВиК 18 лв.;
6.7. Строителна стойност по т.3. (305 м2 х 600 лв.) 183 000 лв.;
6.8. Печалба за строителя (т.6.7. х 12 %) 22 000 лв.;
6.9. ДДС ((т.6.7. + т.6.8.)*20%) 41 000 лв.;
6.10. Технически надзор (305 м2 х 6 лв.) 1 830 лв.
Обща стойност на обекта: 284 235 лв.
Или средно за кв.м – 931,92 лв. (= 476,48 ?)

Става дума за Стара Загора. Не знам там как е, но къде около София има 1 декар за 30 000 лв и ако има с колко ще се натовари сметката с инфраструктурата - прокарване на ток, вода, канал, там може да има много солени капани. Готов проект за 2750 лв за 300 м2?? Това може ли да мине пред общината? Ограда и двор могат още много да натоварят, но на първо време може и с някакви временни мерки, оградна мрежа и прочие, освен ако не е някакъв наклонен парцел. То няма два еднакви строежа...
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 15:37:34
Quote
Върколак
Този линк е сравнително нов и предполагам близко до актуалното положение:

http://gotoviproekti.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=77&Itemid=111&lang=bg

Не забравяйте да добавите обзавеждане и нещичко за двора и оградата.

Този линк е доста полезен - благодаря! Ако някога се стигне до решение за строеж, мисля да си направим точно такава табличка, само че доста по-пълна за всичко, което се сетим, прочетем, препоръча конструктор, архитект и т.н., за да може да бием калема доста по-точно (с добавено непредвидени от 10-20%).

Виждам в доста форуми се коментира, че грубият строеж излиза около 200-300 лв/м2. Тук също колега в Троян гледам му е излязло 210 лв (http://forum.imoti.net/read.php?17,300207,300505#msg-300505). На други места коментират, че завършване "на домашни чехли" както казвам, е между 300 и 400Е, като първото е без собствен труд, второто - със. Вероятно е постижимо 90,000 лв за 150 м2, което излиза точно 600 лв / м2 (като над това се "предвидят" 10% непредвидени).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-13 15:39 от house md.
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 17:24:11
Hause md,общо взето сте прав за 100 еврака може да влезнте в грубия строеж.Довършителните работи зависи от глезотията и материалите които ще ползвате, но за парите които калкулирате ще се справите.
Проектиране около 5000-6000лева за такава по големина къща.Отделно разправията с енергийните дружества.Дано нямате проблем с външните връзки.
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 23:19:21
Quote
kalashnikof
Hause md,общо взето сте прав за 100 еврака може да влезнте в грубия строеж.Довършителните работи зависи от глезотията и материалите които ще ползвате, но за парите които калкулирате ще се справите.
Проектиране около 5000-6000лева за такава по големина къща.Отделно разправията с енергийните дружества.Дано нямате проблем с външните връзки.

Goro,византийски строителю на олимпийския стадион,дето ти пукат ръцете и от теслата от стотиците обекти ,дето си бил направил ,ето ти едно мнение на съфорумеца kalashnikof,който в никакъв случай не може да заподозреш,че бил "млад зелен технически ръководител",защото е и техническо правоспособно лице ,съгласно чл.229 от ЗУТ.

Сто еврака на груб строеж, са 200 на ключ или около 60000 лв. за тази къща. Аз казах 50 000 и мога да се аргументирам,но защо вие тука двама- трима наклепахте нагло цялата тема?Всички разбраха какви мръсни ,подли и злонамерени душички носите,готови да разрушат всеки разумен разговор във всяка тема на форума !За 90 000 лв можело било само кокошарник да се направи!
Re: Цена на строеж на тази къща?
14-12-2010 - 11:49:22
Фло-чка,
Аз съм сигурен, че ти от пръдня боя можеш да направиш!
Спирам с теб, щото ми писна от напъните ти.

----------
Безотговорните и анонимните работи никога не са ми били по вкуса.
Но хвърлям един поглед, към линка подаден от колегите Ето този!

Избирам си една случайна цифра - да речем - подовите настилки. (Подовите настилки заедно с цоклите и стълбищата обикновено са равни на РЗП-то на едно жилище.)
16,03лв. на кв. м. - казва линка.
Евтини плочки, върху които няма да се появят пътеки след 1-2 години ходене по домашни чехли струват около 7Е, или 14 лв и с фирата трябва да купиш с до 7% отгоре. Демек за изравнителни замазка, лепило, полагане и една камара дребни други работи остават около 2лв. при най-евтиния вариант. Сигурно плочкаджиите са си плащали на инвеститора да им позволи да се упражняват!
Може би е случайна грешка?
Избирам друга цифра. Дограма - 76,19 лв. на кв.м.
И спирам
Преставам да чета свободни съчинения!

Отивам на Втория линк, смятам, че е по достоверен.
Човека казва, че само грубия строеж му излязъл 234 лв. на кв. м. (за една доста по голяма къща което също има значения)
На следващата страница казва:
Quote
bulhomes
Предполагам заради ДДС-то. В скоби бях посочил, че не е за всички материали - желязото го бях купил преди да ми щукне идеята да се регистрирам по ДДС. Има и други без ДДС? 17-сте за труда са без ДДС-то.
Съдейки по ника, човека се занимава със строителство.
Ако се занимаваш със строителство или близко до с. - все нещо ще ти е дошло от небето!
Съдейки по себе си и по повечето хора, съм сигурен, че е пропуснал и някои "дребни" сметки - щото е за или от "дома".
Примерно бензин. Трябва ли в строителството бензин? Не, че е нещо много - но са много дребните сметки.
Собствения си труд - също не го е броил - той дали е безплатен!
И от ДДС е поспестил?
Отново спирам.

За 90 000 ЛЕВА обикновен човек може да си направи прилична, дори бих казал чудесна, около 100 кв.м., къща. Ако се събере в по-малко пари - чудесно - ще остане и за освещаване, а защо не и някоя глезотия!
Също така може да направи и 160 кв.м. КОКОШАРНИК с обем 432м3 smiling smiley по сметките на наш Фло, който последния може да нарича и къща. (По селата, че и в градовете е пълно с такива недовършени кокошарници - прогимназии.) Но КЪЩА не може.

---
Понеже много неща в България са много евтини - например мазилките - в половин България къщите стоят неизмазани отвън от 80те!
Пак заради същото, един немски приятел преди години ми предлагаше да правим боя - беше ми дошъл на гости в София и му направи впечатление, че София била небоядисана!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-12-14 11:55 от goro.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход