Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на строеж на тази къща?

Публикувано от house md 
Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 16:52:35
Здравейте,

Имам конкретно питане. Разполагам с парцел с излаз на нормален (второкласен) път, сравнително близко до бетонов възел (4-5 км), сравнително равен, а земята е камениста, ВиК и ток има до парцела.

Интересувам се колко би струвал строежа на такава къща примерно с фирма или бригада: [www.imoti.net] на шпакловка и замаска отвътре и напълно завършена отвън, без мазе, с по-малкия покрив и панорамни прозорци?

Само да поясня:
- ясно ми е, че е енерго-неефективна и че има само 2 спални. smiling smiley
- знам, че ще има хора, които да ме погнат, че няма как да се каже така без чартежи, геодезични проучвания, архитектурен план, количествена сметка, договори с ВиК и Енерго, в коя община, област, кой е попа на селото и т.н., затова пояснявам, че осъзнавам, че питанката ми ще породи груби сметки.


Поздрави
Re: Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 17:42:30
Тая питанка трябваше да я отправиш в другия раздел-строителство и ремонти!
Ама тъй и тъй питаш на едро,тъй и ще ти отговоря! Ще ти излезе около 23-24 000 лева строежа до този етап за който питаш само материалите,без труда. Труда дали е от фирма или бригада е все тая ,защото работниците са едни и същи в повечето случаи и като не работят при фирма ,пък са си намерили обект като бригада ,взимат същите пари колкото фирмата.
Re: Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 17:51:55
Благодаря за отговора. В тази сметка включват ли се материалите за външната топлоизолация, покрива и дограмата?

А колко приблизително би струвал труда можеш ли да ми кажеш? Знам, че тук е голямото от-до, тъй като в България са силно залегнали нравите от Капалъчарши... smiling smiley
Re: Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 18:07:45
Quote
house md
Благодаря за отговора. В тази сметка включват ли се материалите за външната топлоизолация, покрива и дограмата?

А колко приблизително би струвал труда можеш ли да ми кажеш? Знам, че тук е голямото от-до, тъй като в България са силно залегнали нравите от Капалъчарши... smiling smiley
Моля! Включена е дограмата и покрива,но не и външната топлоизолация!Причината е в негативното ми отношение към това безмислено мероприятие.Изолацията я поставям в средата на зида,ако изпълнението е с керамични тухли.Що се отнася до труда, то си е голям Х ,но го смятай поне 60 -80% върху материалите!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-11 18:13 от фло.
Re: Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 21:22:41
Да дойдеш да ми постриош такава къщичка за 50000 лева, става ли?
Егати глупостите си говорите, не знам дали си вярвате.
Re: Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 21:32:10
Quote
Imotko
Да дойдеш да ми постриош такава къщичка за 50000 лева, става ли?
Егати глупостите си говорите, не знам дали си вярвате.

Ти си голям шаран,тази къщичка ще ти е малка
Re: Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 22:10:14
avatar
На първи прочит ??? но на втори :}

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 22:38:16
Направи мало пазарлък и купувай въпросната къща щом като ти е легнала на сърцето. Цената пак там ще доде, но бая нерви ще спестиш.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 22:47:43
Quote
Geto
Направи мало пазарлък и купувай въпросната къща щом като ти е легнала на сърцето. Цената пак там ще доде, но бая нерви ще спестиш.

Geto,въпросната къща е на 450 км. от района му на местообитание на човека! Той не я иска нея ,а такава да си построи! Желанието му е да си направи преценка за необходимия бюджет,а грешката ,че е пуснал тая тема в неподходящия раздел и виж шантавата мерудия имотко как веднага цапа пистата!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-11 22:51 от фло.
Re: Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 23:51:27
Човекът си пита, модераторите де преместят темата.
А ти не се прави на златната рибка, дето строи къщи на 1/3 от цената.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход