Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам интерес, но разликата е голяма?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
14-12-2010 - 12:49:13
avatar
Quote
Тинки Уинки
Предната ти партенка беше в края на ноември, когато обяви ,че трябва да има ново дъно на графиката по методологията на имоти.нет

[forum.imoti.net]
Quote
dodo2
А реално, смятайки по самата "методология" на imoti.net, този понеделник числото трябваше да е с нов минимум. Обаче то хвръкнАло нагоре - кеф картинка за балъци.

Ето тук ти дадох числата по методологията на имоти.нет
[forum.imoti.net]
01.11 - 786,2173913
29.11 - 795,1310861

Е, додо2, как си с математиката от 786,2173913 и 795,1310861 кое е по-голямото?

Но да се върнем на линка.
Вероятно вече сам си усетил, че линка, който имаш за нищо не става, поради простата причина, че няма как да го свържеш с ivorad. Та затова сега увърташ.
Не се плаши, като се насъберат ще взема да отворя една тема с партенките на додо2 smiling smiley

П.С. Навремето имаше едно изследване и се оказа, че Муравей Радев е единствен с това име в България, всички останали министри на Костов си имали по 10-на поне съименници smiling smiley

Тинки, би могъл да спориш, ако имаше списък от офертите, публикувани в imoti.net. След като нямаш такъв, как изобщо можеш да се напъваш да дискутираш, само ти си знаеш.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
14-12-2010 - 12:50:26
Quote
dodo2
Аргументите ми все още не са изложени

Ooooooo, защо забравихте очилата, Титане - та това бе сразяващ аргумент......*bow*
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
14-12-2010 - 13:14:30
avatar
Ама ти продължаваш? Е добре, тогава и аз.

За да се схване поне мъничко идеята ми, ще разкажа една любима кратка логическа задача, която май съм я споделял вече, копирам я:

В страната на лъжците (тези, които винаги казват лъжа) и праведниците (тези, които винаги кават истината) вървял един турист и срещнал мъж и жена и ги попитал:
- вие какви сте?
Мъжът казал:
- и двамата сме лъжци!
Въпросът е - кой какъв е?

Отговорът е еднозначен - мъжът е лъжец, а жената е праведна. За учудване на Svetlio (най-много негово, защото той с логиката е скаран), може да се заключи каква е жената, без тя да е казвала нищо.

В случая ivorad, той или носи очила, или не носи. Може да отговори с "да" или "не", т.е. да каже истината или да излъже. Ако предположим обаче, че аз знам той носи или не очила, ще разбера той в дискусията ще лъже или ще казва истината. Така следващият ми въпрос, щеше да е съобразен с това.

ivorad обаче по разбираеми причини избра да се прави на клоун - това е третата реакция - паническата. Това донякъде ми развали кефа, но и показва ясно, че въпросът ми му е неприятен.

Разбира се има и вероятност да съм се объркал, това никой не отрича.

Каква е вероятността да позная ivorad носи ли очила? По принцип 2/3 от хората статистичеки трябва да носят очила, ако ivorad не е беден, вероятно може да си купи. Както беше поставен въпросът клонеше повече към "ти носиш очила", т.е. ако той наистина носи, и аз кажа че носи, шансът да позная е 66%.

Нека видим какъв ще е отговора на следващия въпрос. Той ще е такъв, че шансът да се объркам ще е по-голям - 50%. Кой въпрос е такъв?

ivorad, вярно ли е, че в момента си на възраст с навършени нечетен брой години?

:]

Тинки, за толкова ли глупав ме смяташ, че да пусна линк където някой е написал нещо? Как се доказва, че това е въпросния ivorad, той винаги може да отрече? Докато ти гарантирам, че ако продължа с въпросите, накрая ivorad ще избеснее. А не мисля че заради прости кибици като теб, трябва да влизам в конфликт с хора, които ми харесват (надявам се ivorad да не ми е вече прекалено ядосан), така че аз май ще приключвам, вероятно ivorad пак ще се излигави.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
14-12-2010 - 13:28:23
Quote
dodo2
Докато ти гарантирам, че ако продължа с въпросите, накрая ivorad ще избеснее.

За пръв път чувам, че можеш да избеснееш, скъсвайки се от смях......*xxx*
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
14-12-2010 - 13:30:29
avatar
Това ли ти е отговорът? Сега поясни смехът е обикновен смях, или истеричен смях - нормална човешка реакция в подобни ситуации.

ivorad, вярно ли е, че в момента си на възраст с навършени нечетен брой години?
а) да
б) не
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
14-12-2010 - 13:33:56
Quote
dodo2


ivorad, вярно ли е, че в момента си на възраст с навършени нечетен брой години?
а) да
б) не

Давай направо следващия въпрос, да проверим тезата ти за избесняването:]
Можеш да разкажеш и още някоя случка от страната на праведните лъжциwinking smiley
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
14-12-2010 - 13:40:14
avatar
Е не може то така, аз питам, ти правиш всичко друго, но не и да отговоряш. Разваляш ми стратегията smiling smiley

Добре един друг въпрос, 82% вероятност да не позная:

ivorad, вярно ли е, че последните цифри на ЕГН и GSM номер ти се различават с единица?
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
14-12-2010 - 13:43:13
avatar
Quote
dodo2
Е не може то така, аз питам, ти правиш всичко друго, но не и да отговоряш. Разваляш ми стратегията smiling smiley

Добре един друг въпрос, 82% вероятност да не позная:

ivorad, вярно ли е, че последните цифри на ЕГН и GSM номер ти се различават с единица?

P.S. Между другото трябва на някой въпрос да отговориш са "да" или "не" задължително иначе до никъде няма да стигнем. Накрая ще трябва да питам "ядеш ли хора" за тест smiling smiley
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
14-12-2010 - 14:31:32
Ето една логическа задача за Додо2, в която той е главно действащо лице, майтап да става:

Додо2 е осъден на смърт за клевета на невинен човек. Съдията произнася присъдата в неделя и тя ще бъде изпълнена следващата седмица, но Додо2 няма да знае в кой ден от седмицата ще бъде изпълнена присъдата. Разсъждавайки логически, Додо2 достига до заключението, че това няма да е в последния ден - следващата неделя, защото той ще знае кога ще се изпълни смъртната присъда. Така елиминираме неделята. Но по същата логика това не може да бъде и събота, защото екзекуцията не може да бъде изпълнена в неделя. Значи отписваме и събота. Продължавайки да разсъждаваме отписваме и петък, четвъртък, чак до понеделник. Извода е - Додо2 не може да бъде екзекутиран. Но един ден, така както Додо2 е спокоен пристигат стражите и изпълняват присъдата. Въпроса е къде бърка Додо2 и защо смята, че клеветата за 3500-те евро може да бъде пратена в забвение, така както и смъртната присъда?
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
14-12-2010 - 14:45:33
avatar
Разсъжденията могат да спрат още тук:
"достига до заключението, че това няма да е в последния ден - следващата неделя, защото той ще знае кога ще се изпълни смъртната присъда"
Напротив, може даже и в неделя, защото той ще си мисли, че не може, и изпълнението ще е изненада.

А за допълнението накрая - моля, кибиците да мълчат smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход