Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам интерес, но разликата е голяма?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
10-12-2010 - 17:53:09
Според мен, трябва добре да се види дали тази къща е основно или допълващо застрояване на парцела. Бягането от височината на кота било ми е леко притеснително. Задължително преди да оферирам каквато и да е цена, ще искам арх.проект, разрешение за строеж и У-ние за въвеждане в експлоатация, респ ползване.
Не искам да те плаша и дано не съм прав, но съм виждал преустроени гаражи и работилници към тях в жилища, но само фактически, не и правно. Трябва да им искаш на собствениците цялата строителна документация и документи за собственост -дет се вика от 100 години назад.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
10-12-2010 - 17:57:57
avatar
Quote
Naskata
Според мен, трябва добре да се види дали тази къща е основно или допълващо застрояване на парцела. Бягането от височината на кота било ми е леко притеснително. Задължително преди да оферирам каквато и да е цена, ще искам арх.проект, разрешение за строеж и У-ние за въвеждане в експлоатация, респ ползване.
Не искам да те плаша и дано не съм прав, но съм виждал преустроени гаражи и работилници към тях в жилища, но само фактически, не и правно. Трябва да им искаш на собствениците цялата строителна документация и документи за собственост -дет се вика от 100 години назад.

Еее разбира се. За целта ще си платя на юрист да проучи всичко до последният детайл. Наска, ако си в джаза ще те имам предвид.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
10-12-2010 - 18:06:35
Quote
Шльокер и 3/4
Наска, ако си в джаза ще те имам предвид.

Абе, за прерязването на лентата да не ме забравиш . *drunk*
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
10-12-2010 - 19:10:45
Quote
Шльокер и 3/4
Харесах си една къщурка обявена за продан. Искат 110К евра, ама на мене ми се дават 85К макс. Та питам се дали да оферирам моята цена, предвид голямата разлика? (сериозен въпрос към брокерите)

Точно тук е ролята на брокера. В щатите това би било елементаран задача. Тука в западна Анадола е малко по-трудно щото народа още помни времето когато цените се определяха централно за всичко. Обади се на бокер и му кажи, че ще му платиш 50% от каквото успее да свали под 85 000 и ако е брокер на място, направо ще те е яд колко пари си му дал.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
10-12-2010 - 19:19:47
avatar
Quote
greenbul
Точно тук е ролята на брокера. В щатите това би било елементаран задача. Тука в западна Анадола е малко по-трудно щото народа още помни времето когато цените се определяха централно за всичко. Обади се на бокер и му кажи, че ще му платиш 50% от каквото успее да свали под 85 000 и ако е брокер на място, направо ще те е яд колко пари си му дал.

Идеята е повече от добра. Затова и се радвам, че отворих дума във форума.
Така и ще направя, ще предложа на брокер да забравиме %комисионното, а да му дам 60% от цената под 85К която той би уговорил.

Мерси Грийнбуле за идеята.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
10-12-2010 - 19:33:10
Тука нещо пак си чешете езиците с неща, които не разбирате. Не случайно нито един професионалист не ви обръща внимание.
А по темата - най-много 60000 евро. Всички къщо-коптори около София са с увеличени двойно цени.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
10-12-2010 - 19:38:12
avatar
Quote
Imotko
Тука нещо пак си чешете езиците с неща, които не разбирате. Не случайно нито един професионалист не ви обръща внимание.
А по темата - най-много 60000 евро. Всички къщо-коптори около София са с увеличени двойно цени.

Ами има и професионални мнения, това обаче не важи за тебе. Има мнооого какво да учиш от Наската например. Такъв бльокер като тебе не бих пуснал и тоалетната да ми чисти.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
10-12-2010 - 19:52:07
Quote
greenbul
Quote
Шльокер и 3/4
Харесах си една къщурка обявена за продан. Искат 110К евра, ама на мене ми се дават 85К макс. Та питам се дали да оферирам моята цена, предвид голямата разлика? (сериозен въпрос към брокерите)

Точно тук е ролята на брокера. В щатите това би било елементаран задача. Тука в западна Анадола е малко по-трудно щото народа още помни времето когато цените се определяха централно за всичко. Обади се на бокер и му кажи, че ще му платиш 50% от каквото успее да свали под 85 000 и ако е брокер на място, направо ще те е яд колко пари си му дал.

Не е 85, а 110К.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
10-12-2010 - 22:16:10
Ако земат че се съгласят обаче да не вземеш да размислиш *huh*
Казвам го без да знам за какво става въпрос разбира се
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
10-12-2010 - 22:33:13
avatar
Ами аз вече писах, че ако се съгласят (така без опит за пазарлъци), за мене ще падне голям размисъл. От друга страна за себе си съм определил 85К и нито ст. повече при положение че всички документи са наред и няма да има проблеми със собствеността и законността както на сградата, така и на земята под нея. Иначе позитивните точки са:

1. Липса на циганска сган
2. Близост до центъра
3. Близост до парк
4. Независимост/самостоятелност от съседи.

Негативните са:
1. Липса на изглед (това лично за мене се брои за двоен недостатък)
2. Липсата на гараж (също много важно условие).
3. Доколкото не е споменато в обявата и липсата на сервизно помещение (мазе, таван или градинска къщичка)

Пояснявам кинтите ще смятам за чиста жилищна площ т.е. 1м2=1м2, а офертата ми е валидна за всичко накуп. Като влезна вътре с рулетката ако метрите са < 65 няма сделка, ако са повече смятам колкото са реално Х 149 и получавам моята твърда офертна цена.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-12-10 22:42 от Шльокер и 3/4.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход