Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам интерес, но разликата е голяма?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
11-12-2010 - 13:54:56
Quote
Muza
Quote
ivorad
Quote
Muza
Quote
ivorad
Quote
Muza
От моя скромен опит, никога, ама никога не се подценява потенциален клиент.

Какъв "клиент"?
Няма клиент, има просто тема, в която някой се изобразява като клиент. Има разлика, нали?

Ами, не се знае. Вече, отявлени "сривльовци" решиха да купуват, отвориха си тема, и... купиха. Нали целта на всички е, да се раздвижи пазара? Не бих изключила намерението на Шльокер да купува. Много по-добре е, да му се даде читав съвет, отколкото вечното спорене за цени, делене, отхвърляне, с презумпцията, че няма пари...?

smiling smiley*drink1*

И какъв , според теб, би бил читавият съвет към човек, който първо заявява, че е оферирал 85 000, а после твърди, че цената му ще е "квадратитеХ149"?

Бих го възприела, като закачка и бих игнорирала анонса за 149. Както си и беше. Макар, че не е далеко от истината. Не защото това трябва да са цените, а спрямо конкретния имот.

Разбира се, лично мнение и не го натрапвам на никого. smiling smiley

Възприемането като закачка все още не е съвет, ама щом казваш....
А като как интерпретираш физическия факт, че първият пост с питането / "сериозното" питане към брокерите!/ за имота е от 15:34:40 на 10.12.2010, а гордото обявяване на офертата е от 15:47:30, няма и 13 мин. по-късно / би ли разтълкувала нещата с оглед на техническото време за написването на писмото с офертата и пускането на поста във форума/ ?
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
11-12-2010 - 14:05:27
avatar
ivorad е пример, когато човек с оперирано чувство за хумор може да е освен това и изключително досаден.

ivorad, толкова ли не можеш да си преведеш това "квадратитеХ149", като "ще им тегля една майна"?

Шльокер и 3/4 ако това е обявата - прилича на преустроен гараж на собствениците на сградата с двора, според мен не струва и 60000. Или пък са толкова предприемчиви, че са запълнили дворчето си с барачка, която може и да не е много "законна".

Ако не е незаконна, вадиш рулетката, мериш чистата площ само на долния етаж, умножаваш по 1000 eur - цена за "топ локейшън" и това е офертата. Значи към 40000 ще е ОК.

Чакам ivorad да ме пита и мен нещо.

P.S. А обявата с това "ОТЛИЧНА ИНВЕСТИЦИЯ!!!" какво ще рече? Че това ако се вземе и ще се изплати от наеми за 7 години? Т.е. 108150/7/12 = 1287 евро месечен наем ХАХАХА
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
11-12-2010 - 14:08:42
Quote
ivorad

Възприемането като закачка все още не е съвет, ама щом казваш....
А като как интерпретираш физическия факт, че първият пост с питането / "сериозното" питане към брокерите!/ за имота е от 15:34:40 на 10.12.2010, а гордото обявяване на офертата е от 15:47:30, няма и 13 мин. по-късно / би ли разтълкувала нещата с оглед на техническото време за написването на писмото с офертата и пускането на поста във форума/ ?

Ей, голямо разследване правиш. Че, и ме накара да се ровя и аз назад... :]

16:34:05
Quote
Шльокер и 3/4
Quote
dicho
Послушай валси, той е продавал, продавал, купувал,купувал.......

Ами аз както вече казах оферирах и за мое голямо учудване, брокерката съвсем учтиво поиска всичките ми координати за обратна връзка като каза че ще предаде моята оферта на продавачът. защо го казвам? Ами защото съм имал случай да оферирам, пък не продавачът да ми отхвърли офертата, а брокера.

По телефона...? Поне, така разбрах от началото.

Ако аз проявя интерес, ти какво би ме посъветвал, за това къще? Като плюсове, минуси, като цена... ? smiling smiley
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
11-12-2010 - 14:09:55
Quote
dodo2

Чакам ivorad да ме пита и мен нещо.

Споко - папагали не се питат. Няма за какво.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
11-12-2010 - 14:18:56
Quote
Muza

Ако аз проявя интерес, ти какво би ме посъветвал, за това къще? Като плюсове, минуси, като цена... ? smiling smiley


Пак по женски не си интерпретирала въпросните няколко минути....
Както и да е, няма проблем!
Що се отнася до съветването - бих те посъветвал първо да отидеш и да видиш имота физически. А ако запазиш интереса си към него и след огледа, да се обадиш за евентуална професионална оценка. Която бих си позволил да дам категорично едва след като те препитам за вижданията и очакванията ти за бъдещата придобивка, а после сам видя имота и проуча цялата му документация. "Цяла документация" да се схваща като "документацията, която аз ще изискам по списък" а не като "документация, предоставена от водещия брокер по негов вкус".
Едва след тези задължителни процедури мога да си позволя да давам професионално ангажирани оценки. Друг подход е просто несериозен!
Това е.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
11-12-2010 - 14:35:48
avatar
Quote
ivorad

Пак по женски не си интерпретирала въпросните няколко минути....
Това е.

Ей ама голям посерко е това пльоки:

Агенция: КАТАНИ ИНЖЕНЕРИНГ ООД

Тел.: 02/955 5305
[]

Още оферти на агенцията: продава | дава под наем | купува | наема

Адрес на агенцията: град София, Кр. село - ул.Хубча 2
Тел.: 02/955 5305, 955 5311, 0888/876734,0887/438738,0879845984
Обади се и ги питай дали вчера имат оферта по телефона от чужбина за 85К евро.

Пфуу дрисливец дето ме кара да реагирам след като съм му казал че ще го игнорирам. Муза много добре ти го каза ама си тъп та тъп.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
11-12-2010 - 14:41:24
Quote
Шльокер и 3/4
Quote
ivorad

Пак по женски не си интерпретирала въпросните няколко минути....
Това е.

Ей ама голям посерко е това пльоки:

Агенция: КАТАНИ ИНЖЕНЕРИНГ ООД

Тел.: 02/955 5305
[]

Още оферти на агенцията: продава | дава под наем | купува | наема

Адрес на агенцията: град София, Кр. село - ул.Хубча 2
Тел.: 02/955 5305, 955 5311, 0888/876734,0887/438738,0879845984
Обади се и ги питай дали вчера имат оферта по телефона от чужбина за 85К евро.

Пфуу дрисливец дето ме кара да реагирам след като съм му казал че ще го игнорирам. Муза много добре ти го каза ама си тъп та тъп.
Повтарям питането си за особено интелигентните тук: как следва да се гледа на човек, който, минути след като е поискал "сериозен" съвет от "брокерите" във форума, грабва телефона и прави оферта за имота, а след още няколко минути гордо обявява това на всички?
Как да си обясним този истеричен акт, при положение, че форумното лице "Шльокер" от месеци засипва форума с теми, в които обявява цената "149" за неминуема и близка, а цената на обявения имот е от порядъка на 1000 евро/кв.м.?
Как?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-11 14:47 от ivorad.
CR
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
11-12-2010 - 14:41:34
това наистина прилича на преустроен гараж.
нито става за живеене, нито имаш реална част от земята. купуваш си едно нищо.

панел в обеля - 10 пъти по-добре. поне ще има къде да си завъртиш задника в кенефа и къде си паркираш колата.

ако намерението на автора на тема за покупка са били сериозни, показват изключително ниски жилищни критерии.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
11-12-2010 - 14:41:53
Колегата Шльокер и 3/4 пусна тая тема като лабораторно упражнение,един вид суха тренировка за събуждане на дискусията по цените:]Тя пък взе че се разгорещи чак.Снимковия материал е оскъден за представяне на къща,например какво има отзадната страна,както и отпред не е много ясно каква е ситуацията и защо входната врата е на страничната,вместо на лицевата фасада. Самото изграждане на нов обект на двор с общи части дава повод за размисъл.Предполагам,че е компенсация за строителя.Иначе да живееш в къща с двор в града е по-голям кеф, отколкото да си в апартамент.
Re: Имам интерес, но разликата е голяма?
11-12-2010 - 14:50:43
avatar
Quote
фло
Колегата Шльокер и 3/4 пусна тая тема като лабораторно упражнение,един вид суха тренировка за събуждане на дискусията по цените:]Тя пък взе че се разгорещи чак.Снимковия материал е оскъден за представяне на къща,например какво има отзадната страна,както и отпред не е много ясно каква е ситуацията и защо входната врата е на страничната,вместо на лицевата фасада. Самото изграждане на нов обект на двор с общи части дава повод за размисъл.Предполагам,че е компенсация за строителя.Иначе да живееш в къща с двор в града е по-голям кеф, отколкото да си в апартамент.

Драги ФЛО, вчера аз наистина предложих 85К евро за това къще. Днес обаче с помощта на няколко наистина разумни мнения подкрепени със сериозни доводи се разколебах дали си е струвало дори да звъня по телефона. Затова и започнах темата, и както се убедиха всички, форумните пльокита я направиха на клоака. Е постигнаха си целта - няма да купувам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход