Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Анонимен потребител
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
01-12-2010 - 20:59:44
Не знам какво имаш предвид под "друга възраст", но според мен човек до към 30 трябва да натрупва пари и чак след 30 да мисли за покупка - един вид като е наясно с живота.
Според мен ако трябва да си свиваш стандарта значи това жилище не е за теб.
bah
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
01-12-2010 - 21:26:11
avatar
Quote
Тинки Уинки
Къде съм писал, че получавам такива пари?

Неколкократно си писал, че Твоя семеен доход е 5,000 лв.
Трябва да ровя назад във постовете ти, за да извадя линковете.
Дай боже огромна част от народа да е с такива доходи.
Това за западняците не са някакви високи нива, но за тукашните условия си е много добре.
Просто, въпрос на гледна точка.
Относно годините за спестяване и възрастта за купуване на имот, там правило няма.
Може да излезеш на гурбет и на 25 години да имаш апартамент, както и на 50 години, все още да си под наем.
Всеки се спасява според даденостите си.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-12-01 21:32 от bah.
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
01-12-2010 - 21:46:30
Quote
bah
Неколкократно си писал, че Твоя семеен доход е 5,000 лв.
Трябва да ровя назад във постовете ти, за да извадя линковете.
Дай боже огромна част от народа да е с такива доходи.

Ако домакинство с 5000 лева доход можеше да си позволи апартамент, иди-дойди. Всеки може да се напне да изкара 5000 лв. Въпросът е че не стигат. Т.е. стигат ама за копторче, не за истинско жилище. Значи имаме какво? Балон!
Анонимен потребител
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
01-12-2010 - 21:51:11
В конкретната тема 5К заплата и 100К за жилище ги каза PMP, надявам се ще се съгласиш.
Анонимен потребител
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
01-12-2010 - 21:53:00
Ами по сметките, които правих по-горе стигат за 125 м2 апартамент по днешни цени предлага.
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
01-12-2010 - 22:59:31
Страхотни сметки ! Аплодисменти!
Не разбрах само ...но вероятно всички които бяха наскоро на опашката за банани по 69стинки ..ще се прехвърлят на опашката за кредити , а от там и на пазара на имоти ....
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 09:33:09
При положение, че всяко десето семейство има доход от 5000лв. месечно, приемам сметките за верни, но не е така..............*huh*
bah
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 09:54:12
avatar
Quote
dival
...но вероятно всички които бяха наскоро на опашката за банани по 69 стинки ...

Опашките са доста показателен факт относно реалната действителност.
Затова Тинки-то да не дава примери със семейни доходи от по 5.000 лв.
Нека сметките да са за хора с доходи 1.000 - 1.500 лв.

Частен, но действителен случай: Точно на такава опашка (Лидълска) преди 4 дни мръзка, като куче и един пенсионер, който има на влог 300,000 (триста хиляди) евро. Той също гледаше да спести някоя и друга стинка. Дребна душичка. Влога го има от 2008 год. от продажба на земя. Сам, няма деца, с голям апартамент в центъра на Варна,......, но барабар Петко с мъжете - и той на опашка. Кво да прави, цял живот е свикнал по опашки да се реди, на опашката се чувства в свои води. Сега ми реве, ще има ли 13-та пенсия................. Мизерник.
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 10:04:59
Абе какви сънища Ви гонят - този който има 5к лв доход може да си прави сметката (па и да не може, нема да го издуха). Ще ходи с сандвич на работа, ще му стои колата(новата на лизинг) в гаража, ама ще си плаща вноската по ипотеката от 1000, че и 2000лв. (имам точно такива колеги).
Само дето средната заплата в София е 800лв - т.е 1500лв доход на младо семейство преко сили. Семейство което има и 1,2 деца и има нужда от жилище.
И то трябва да може да си купи "кофтор" тристаен а дефакто - кухня с трапезария, 2 килера+WC и много общи части=100+м2.
Е на такъв коптор в Краен квартал - манастиски ливади, малинова долина, Младост, Люлин и т.н му искат 80к евра. вноска за 20г - 700 евра. Е как да ги даде като може макс 700лв да дава при това с лишения. А наема на такова е 400лв - напълно възможно да го плаща.
Аре сметнете колко трябва да станат заплатите или колко да станат имотите?
И не ми казвайте че това е ЛУКС - в БГ има много малко лукс - еле па апартаменти. И НИТО ЕДИН на шпакловка и замаска не е такъв.
Анонимен потребител
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 10:14:40
Явно ти убягва основната идея на постовете ми, а тя е: всичко е въпрос на сметка и не трябва ей така с лека ръка да се отписва варианта кредит като начин за покупка на жилище.

Казваш хора с доходи 1000 - 1500 лева.
Ами вземи едно такова семейство - 2500 доход на месец.
Разходи около 1500 лева.
Остава 1000 лева = 500 евро на месец.
Капитализация за 6 години при лихва 5% - 42500 евро.
Средно жилище за България е 70м2 мисля.
Значи 56000 евро (по 800 на м2).
Слагаме заем от 20000 евро за да има за такси и ремонт.
Заем от 20 000 евро за 13 години идва по 206 евро на месец, колко е и наема за двустайно жилище от 70 м2 (даже ако го смятаме по 3.5 е/м2 наема идва и отгоре).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход