Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 16:40:00
Ха, интересно!!! От доста време не съм се заглеждал по графиката. Колко трябваше да е по "методологията" (преди или след корекцията по "методологията"winking smiley?
PMP
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 16:45:36
Ха, ами те май само от имоти.нет си вярват, че някой се заглежда...
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 16:46:07
avatar
Quote
Шльокер и 3/4
Quote
Naskata
Naska,

Благодаря ти все пак че пишеш по темата. Ето ти един жокер от асен1975:
сега трябва да се питаш други питанки.......а те са как сегашните гамени продължават неправилната политика на предишните.........
и в бг може да се получи стагфлация,което е НАЙ-ОПАСНОТО НЕЩО!!!!!!!
жокерче:
в целия свят цената на газта пада,в бг се качва ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ И ТО РЕКОРДНО!!!!!!!25% качване???????
разбира се,обвинени са руснаците......само че да те светна,че в момента да наемеш един кораб за втечнен газ от близкия изток,газта ще ти излезне около двойно по евтино,отколкото руснаците ти я доставят......та да те пиатам ВЕРНИЯ ВЪПРОС:
защо бг правителството не поръчва газ от международните пазари на реални цени,а продължава да купува от руснаците на тройна цена?
ами отговора искаш ли го?вариянтите са два:
1.дянков е изкарал гениялната идея да пълни бюджета с повишени енергийни данъци,а в пресата се обвиняват руснаците
2.руснаците са дали под масата на дянков и бат ти бойко 10милиона долара,че да "замижват"(недовиждат) за цената и ощетяват бг държавата в 50торен размер в сравнение с жълтите стотинки с които са подкупени-по принцип тва са номерата на матрьошките,с "представител" румен овчаров.......

следствието от това ще е стагфлация-имаш разлика между растеж в БВП и инфлация в негово следствие....... и колосална криза+рецесия и повишаване на инфлацията.......едната инфлация е "добра",другата е "лоша",нищо,че физически изразена е еднаква......

и само да "спомена:
бг никога до сега не е изпадала в стагфалация!!!!
в унссОВЧАРНИКА моа да са ви говорили,че по виденов е имало колосална инфалция +криза,но това НЕ Е ВЯРНО-имаше инфлация в левове-тя е следствие на девалвацията на националната валута,а във всякакви други измерение по виденово време имаше ДЕФЛАЦИЯ В СЛЕДСТВИЕ НА РЕЦЕСИЯТА!!!!!!!!!!
а сега браточка бг е изправена пред истинска стагфлация-и в левове, и в евро, и в долари ,и в банани ,и в кисели краставици.......
да видим до къде ще я отведат тая икйономика коствени данъци от рода на повишаване на цените на енергийните източници........и руснаците били виновни......

Ай стига бе! Ти ме разби!

Всъщност си много прав!
Благодаря за смисления пост!
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 16:48:47
И аз уважавам Маранди, като умен човек. Това не ми пречи, на моменти да не се съгласявам с него. За темата инфлация/дефлация леко поспорихме... Не, че съм аз правата, ама нали съм жена, да съм на "инчики". :]

Според мен, в момента започва да се надуват балони, не само в България, но и в световен мащаб на храните, суровините. Златото, няма да го закачам. Както и имотите.

Има дефлация видимо (намаляване на цените на стоки), които не са първа необходимост. Всъщност, има скрита инфлация в тях. Справка - стоките (наше производство и внос) - например - 2 пъти по-ниски цени, но 5 пъти по-ниско качество. И това не е от сега.

Аналогията с 97' е, че имаше хиперинфлация в лева. Имаше девалвация на лева, спрямо другите валути. Имаше и дефлация, пак спрямо другите валути.

Разликите са две:
1. Тогава БНБ можеше да печата. Сега не може.
2. Тогава, България беше затворена система. Сега, не е. Визирам парите на емигрантите и гастърбайтерите.

Така че, докато сме в борд, хиперинфлация, не може да случи. Въпросът е докога?
Докато продължаваме да сме отворена система, все още дишаме.
Освен, ако не ни изпреварят страните от ЕС, usa...

Има фалити, да. Най-малкото рязко свиване на дейността. Но, тези фалити са базирани не на дефлацията, а на много свит пазар. Както и на огромната вътрешна задлъжнялост и повсеместно блокиране на разплащанията на икономическите единици. Отделно банките спряха кранчето. Дръпнаха и свободния кеш, във вид на спестовност, влогове с висока доходност.

Инфлацията от какво се обуславя - повече пари в обръщение. Е, няма ги. В същото време сме зависими от вноса, вече на какво ли не? И ето го абсурда - няма пари, има инфлация, което няма как да не доведе до стагнация на икономиката. Ако продължаваме така, уверено вървим към стагфлация.

Също, не съм съгласна за плоския данък. Натовариха се по-ниските слоеве, но отново привидно. Последва увеличаване на брутните заплатите, което да неутрализира данъка на работника. Увеличаването му, означава още повече източване на бизнеса от към пари. Не че, сега не се случва, под други форми...

И още нещо искам да добавя. Мисля, че дойде времето, когато трябва да се внимава с влоговете, независимо в коя държава са. (може би параноята и конспирацията ме объркват :-[:] )

*drink1*
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 16:50:22
БРАВО !
Наистина няма какво да се добави !

*ok*

А най -лошото е ,че прасетата станаха прекалено много и кладенчовата вода също става кът .
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 16:50:27
Ама чакайте малко-повод за тази тема стана становището на маранди, че в БГ има скрита дефлация, при все и отчитането на НСИ и пр. да е за инфлация, а сега говорите за стагфлация, като единия от компонентите на стагфлацията е инфлация, а не дефлация. Нещо не вдявам...
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 16:52:51
avatar
Quote
Muza
И аз уважавам Маранди, като умен човек. Това не ми пречи, на моменти да не се съгласявам с него. За темата инфлация/дефлация леко поспорихме... Не, че съм аз правата, ама нали съм жена, да съм на "инчики". :]

Според мен, в момента започва да се надуват балони, не само в България, но и в световен мащаб на храните, суровините. Златото, няма да го закачам. Както и имотите.

Има дефлация видимо (намаляване на цените на стоки), които не са първа необходимост. Всъщност, има скрита инфлация в тях. Справка - стоките (наше производство и внос) - например - 2 пъти по-ниски цени, но 5 пъти по-ниско качество. И това не е от сега.

Аналогията с 97' е, че имаше хиперинфлация в лева. Имаше девалвация на лева, спрямо другите валути. Имаше и дефлация, пак спрямо другите валути.

Разликите са две:
1. Тогава БНБ можеше да печата. Сега не може.
2. Тогава, България беше затворена система. Сега, не е. Визирам парите на емигрантите и гастърбайтерите.

Така че, докато сме в борд, хиперинфлация, не може да случи. Въпросът е докога?
Докато продължаваме да сме отворена система, все още дишаме.
Освен, ако не ни изпреварят страните от ЕС, usa...

Има фалити, да. Най-малкото рязко свиване на дейността. Но, тези фалити са базирани не на дефлацията, а на много свит пазар. Както и на огромната вътрешна задлъжнялост и повсеместно блокиране на разплащанията на икономическите единици. Отделно банките спряха кранчето. Дръпнаха и свободния кеш, във вид на спестовност, влогове с висока доходност.

Инфлацията от какво се обуславя - повече пари в обръщение. Е, няма ги. В същото време сме зависими от вноса, вече на какво ли не? И ето го абсурда - няма пари, има инфлация, което няма как да не доведе до стагнация на икономиката. Ако продължаваме така, уверено вървим към стагфлация.

Също, не съм съгласна за плоския данък. Натовариха се по-ниските слоеве, но отново привидно. Последва увеличаване на брутните заплатите, което да неутрализира данъка на работника. Увеличаването му, означава още повече източване на бизнеса от към пари. Не че, сега не се случва, под други форми...

И още нещо искам да добавя. Мисля, че дойде времето, когато трябва да се внимава с влоговете, независимо в коя държава са. (може би параноята и конспирацията ме объркват :-[:] )

*drink1*

Внимавай какво пишеш Музичке, че току виж ти спретна и тук една серенада... winking smiley
Анонимен потребител
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 16:54:44
ами и на мен не ми се вярва ама те се оляха.
Ако бяха казали 700 евро/м2 или в краен случай 650 ако много се залюлее махалото изобщо нямаше да споря с тях. Ама те: 149 е/м2, 1/3 заплата на м2 и т.н.

Един форум е ценен когато човек четейки го добива представа за сферата, която се обсъжда.
Когато започнат да се пишат неща за по 2000 евро/м2 както беше преди 2-3 години, или за 149 евро/м2 е някой трябва да се намеси smiling smiley В крайна сметка хората идват тук да се информират за пазара на НИ, а не за мокрите сънища на продавачи или купувачи.
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 16:58:07
avatar
Quote
Купувач
Ха, интересно!!! От доста време не съм се заглеждал по графиката. Колко трябваше да е по "методологията" (преди или след корекцията по "методологията"winking smiley?

Трябваше да е на нивото преди месец когато беше най-ниско. Това последното откъде си го изсмукаха само те си знаят.

Отделно да не забравяме, че тази "графика" изобразява Средно Случайно, т.е. не трябва да и се обръща внимание, но все пак се чувствах длъжен да отбележа, че освен Средно Случайно е и натъкмявано ръчно.

Край на отклонението от темата, извинете.
Анонимен потребител
smiling smiley
30-11-2010 - 17:21:47
Най-ниската стойност е от 01.11.2010 година.
Ако погледнеш тука
[www.imoti.net]
ще видиш че е:
01.11 - 786,2173913
29.11 - 795,1310861

Сефте разбрах, че 795 > 786

Нещо замъглява съзнанието ти dodо2 и това определено не е тъмната страна на Силата smiling smiley
Като пишеш нещо поне го проверявай.
Единствено ми е жал за хората, които заблуждаваш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход