Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 14:00:35
Айде, кога ше купуваме на жълтите павета? За начало искам да зема към 600-700 квадрата, после ако тряя и заеми ше земем
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 14:10:01
Аз нещо не можах да схвана основаната идея на Моранди, защото някак рошаво е изложението му (може би, защото не съм запознат с цялото му творчество-та и за това запитах), напр. не разбрах сега в България инфлация или дефлация има или даже дефлационна спирала според него? Защото макар, че прокрадвата идеята за дефлация, по-долу в изложението си говори за увеличаване на цените на стоките и услугите, което го вкарва в алогизъм и вътрешно противоречие.
Вярно е, че държавата не се разплати с бизнеса или поне не възприе методиката за ценообразуване на доставените стоки и услуги на същата, задължително включваща "онези 10 %", които доганщината направиха поне няколко повече, но причината не беше нежелание, а липса на възможност-ако беше се разплатила при това безобразно ценообразуване-щеше бюджетния дефицит да литне в небесата, само че моранди забравя да каже от къде да се вземат пари за разплащане, щом като не могат да се напечатат.
Вярно е, обаче друго, че задължително следваше да се съкрати администрацията поне с 30 %, но и тук монетата си има и друга страна-това веднага щеше да удари негативно потреблението, свивайки го неколкократно-затова и тук има известен резон в позицията на дянков съкращението на администрацията да става постепенно и пропорцианално с нарастване на БПВ, така че да се запазят оборотите на икономиката.
Намирам за изключително неприемлива идеята за отмяна на плоския данък и въобще за каквото и да е увеличение на фискалната тежест.
Ако толкова има недостиг във фиска, по-бързо и ефикасно е не плоския данък, а ДДС-то да се корегира, което щеше да е неминуемо при безапелативно харчене на пари по "фактурирани" квази доставки на стоки и услуги.
Разбира се, мога да поспоря с моранди и за категориалното му определение за "инфлация" и "дефлация", защото той ги определя със следствия, а не обратно, ама нейсе. Бих поспорил и дали тези понятия обхващат само "книжните" пари и т.н.

За Недвижимите имоти, според мен нещата не стоят кой знай колко различно от останалите стоки и услуги, в условия на инфлация, която според мен съществува в бг и даже ще расте. Още повече, че растящата инфлация, ще накара вложителите сериозно да осмислят дългосрочното си поведение за парите си.

Домързя ме вече.
Извинявай!
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 14:25:10
avatar
Quote
Naskata
Аз нещо не можах да схвана основаната идея на Моранди, защото някак рошаво е изложението му (може би, защото не съм запознат с цялото му творчество-та и за това запитах), напр. не разбрах сега в България инфлация или дефлация има или даже дефлационна спирала според него? Защото макар, че прокрадвата идеята за дефлация, по-долу в изложението си говори за увеличаване на цените на стоките и услугите, което го вкарва в алогизъм и вътрешно противоречие.
Вярно е, че държавата не се разплати с бизнеса или поне не възприе методиката за ценообразуване на доставените стоки и услуги на същата, задължително включваща "онези 10 %", които доганщината направиха поне няколко повече, но причината не беше нежелание, а липса на възможност-ако беше се разплатила при това безобразно ценообразуване-щеше бюджетния дефицит да литне в небесата, само че моранди забравя да каже от къде да се вземат пари за разплащане, щом като не могат да се напечатат.
Вярно е, обаче друго, че задължително следваше да се съкрати администрацията поне с 30 %, но и тук монетата си има и друга страна-това веднага щеше да удари негативно потреблението, свивайки го неколкократно-затова и тук има известен резон в позицията на дянков съкращението на администрацията да става постепенно и пропорцианално с нарастване на БПВ, така че да се запазят оборотите на икономиката.
Намирам за изключително неприемлива идеята за отмяна на плоския данък и въобще за каквото и да е увеличение на фискалната тежест.
Ако толкова има недостиг във фиска, по-бързо и ефикасно е не плоския данък, а ДДС-то да се корегира, което щеше да е неминуемо при безапелативно харчене на пари по "фактурирани" квази доставки на стоки и услуги.
Разбира се, мога да поспоря с моранди и за категориалното му определение за "инфлация" и "дефлация", защото той ги определя със следствия, а не обратно, ама нейсе. Бих поспорил и дали тези понятия обхващат само "книжните" пари и т.н.

За Недвижимите имоти, според мен нещата не стоят кой знай колко различно от останалите стоки и услуги, в условия на инфлация, която според мен съществува в бг и даже ще расте. Още повече, че растящата инфлация, ще накара вложителите сериозно да осмислят дългосрочното си поведение за парите си.

Домързя ме вече.
Извинявай!

Naska,

Благодаря ти все пак че пишеш по темата. Ето ти един жокер от асен1975:
сега трябва да се питаш други питанки.......а те са как сегашните гамени продължават неправилната политика на предишните.........
и в бг може да се получи стагфлация,което е НАЙ-ОПАСНОТО НЕЩО!!!!!!!
жокерче:
в целия свят цената на газта пада,в бг се качва ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ И ТО РЕКОРДНО!!!!!!!25% качване???????
разбира се,обвинени са руснаците......само че да те светна,че в момента да наемеш един кораб за втечнен газ от близкия изток,газта ще ти излезне около двойно по евтино,отколкото руснаците ти я доставят......та да те пиатам ВЕРНИЯ ВЪПРОС:
защо бг правителството не поръчва газ от международните пазари на реални цени,а продължава да купува от руснаците на тройна цена?
ами отговора искаш ли го?вариянтите са два:
1.дянков е изкарал гениялната идея да пълни бюджета с повишени енергийни данъци,а в пресата се обвиняват руснаците
2.руснаците са дали под масата на дянков и бат ти бойко 10милиона долара,че да "замижват"(недовиждат) за цената и ощетяват бг държавата в 50торен размер в сравнение с жълтите стотинки с които са подкупени-по принцип тва са номерата на матрьошките,с "представител" румен овчаров.......

следствието от това ще е стагфлация-имаш разлика между растеж в БВП и инфлация в негово следствие....... и колосална криза+рецесия и повишаване на инфлацията.......едната инфлация е "добра",другата е "лоша",нищо,че физически изразена е еднаква......

и само да "спомена:
бг никога до сега не е изпадала в стагфалация!!!!
в унссОВЧАРНИКА моа да са ви говорили,че по виденов е имало колосална инфалция +криза,но това НЕ Е ВЯРНО-имаше инфлация в левове-тя е следствие на девалвацията на националната валута,а във всякакви други измерение по виденово време имаше ДЕФЛАЦИЯ В СЛЕДСТВИЕ НА РЕЦЕСИЯТА!!!!!!!!!!
а сега браточка бг е изправена пред истинска стагфлация-и в левове, и в евро, и в долари ,и в банани ,и в кисели краставици.......
да видим до къде ще я отведат тая икйономика коствени данъци от рода на повишаване на цените на енергийните източници........и руснаците били виновни......
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 14:27:04
При валутен борд и фиксирана парична маса до какво може да доведе една лека инфлацийка?При намаляващи доходи и растяща безработица? Може би до една продължителна и не много лека дефлацийка? ( четете Маркс и Шльокер) Перо , ще ти откъртя нощес едно жълто паве брато! Да си имаш , да си го гледкаш на библиотеката докато дойде денят "X" (149е.)
Анонимен потребител
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 14:37:04
Quote
paio
Хладилника на безработния обаче има дъно и колкото по-ясно се вижда то, толкова по-далече е дъното на цените на имотите

Това е малко като да ми обясняваш, че поради големия брой гладуващи в Сомалия от БМВ трябва да свалят цените на автомобилите.
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 14:42:37
avatar
Quote
Тинки Уинки
Quote
paio
Хладилника на безработния обаче има дъно и колкото по-ясно се вижда то, толкова по-далече е дъното на цените на имотите

Това е малко като да ми обясняваш, че поради големия брой гладуващи в Сомалия от БМВ трябва да свалят цените на автомобилите.

Тинки дали си запознат колко продажби на нови BMW автомобили са реализирани в Сомалия? като имаш и предвид колко автомобила BMW има на склад в Сомалия и колко коптори има на склад в Анадола.
Анонимен потребител
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 14:54:25
Quote
paio
При намаляващи доходи и растяща безработица?

Безработицата расте, но заплатите на тези, които остават се качват.
Справка НСИ.
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 15:12:10
Тинки, ти сериозно ли не виждаш връзката между празния хладилник и пазара на имоти? А между празните глави пишещи виртуални цени и застоя на пазара виждаш ли връзка? Празния хладилник символизира "благосъстоянието" на евентуалните ипотекари купувачи! Но празния хладилник е на път да символизира и състоянието на много продавачи! И когато този символ ,хладилника стане общ национален, ще настъпи тотална хармония , но на пазара на имоти ще му правим 40 дена ! Тинки, кръстоносецо! Разбирам,че си тръгнал на поход да спасяваш Вечния Ъп да се свети името Му ! Направи каквото трябва! Капише?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-30 15:42 от paio.
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 15:36:39
avatar
Quote
paio
Тинки, ти сериозно ли не виждаш връзката между празния хладилник и пазара на имоти? А между празните глави пишещи виртуални цени и застоя на пазара виждаш ли връзка? Празния хладилник символизира "благосъстоянието" на евентуалните ипотекари купувачи! Но празния хладилник е на път да символизира и състоянието на много продавачи! И когато този символ ,хладилника стане общ национален, ще настъпи тотална хармония , но на пазара на имоти ще му правим 40 дена !

Виж сега paio,

Тинки толкова си може. Не го обвинявай. Аз навремето когато писах, че средната цена на м2 трябва да е равна на средната месечна заплата, той (Тинки) изчисли набързо как за 3 години би си купил коптор, само дето забрави, да уточни че през тези 3 години, храната, енергията, водата, спането и дрехите ще са потребности от които той няма да се нуждае.

Тинки, по цивилизованият свят когато се изчислява позволимост се взема предвид не само доход но и семейно положение, месечни разходи за храна, вода, енергия, дрехи, транспорт и т.н. Т.е. ако имаш доход 1000лв, не смятай м2=1000лв. а м2=650лв.
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
30-11-2010 - 15:37:28
Простете за отклонението. Прочетох marandi и незнайно защо се сетих за ...borsi. Всъщност знайно - струва ми се, че изказа им си прилича доста, макар че са на диаметрално противоположни мнения.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход