Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на НИ се раздвижва...

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Анонимен потребител
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
30-11-2010 - 11:23:34
На теб пък какво съм ти модерирал?
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
30-11-2010 - 11:30:49
avatar
Quote
Тинки Уинки
На теб пък какво съм ти модерирал?

Не ти, а Продавача ме модерира, а ти се заяде с втория пример. Като стъкмистиките които правиш не отчитат и грам от икономическото и демографското състояние на държавата.
Анонимен потребител
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
30-11-2010 - 11:44:53
А твоите не отчитат паричната маса в населението.

Реално един имот може да поевтинява като цената му се качва в същото време - всичко зависи от парите.
А пари в смисъл на хартийки има много в момента.

Затова имотите може да поевтиняват като относителна цена спрямо другите стоки, но като абсолютна величина в парични знаци - не ми се вярва спрямо сегашните нива.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
30-11-2010 - 11:54:36
avatar
Quote
Тинки Уинки
А твоите не отчитат паричната маса в населението.

Моля? Я пак повтори. Паричната маса драги се отчита нето т.е. депозити - дългове. Засега равенството е със знак - като няма никаква гаранция, че единиците които са на + ще купуват задължително коптори.
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
30-11-2010 - 12:16:25
Quote
Шльокер и 3/4
Паричната маса драги се отчита нето т.е. депозити - дългове. Засега равенството е със знак - като няма никаква гаранция, че единиците които са на + ще купуват задължително коптори.

Ако искаш да кажеш, че депозитите на домакинствата, са по-малко от заемите на домакинствата-това не е вярно !
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
30-11-2010 - 13:54:57
Quote
Тинки Уинки

Реално един имот може да поевтинява като цената му се качва в същото време - всичко зависи от парите.
quote]

Тинки, :ami: това вече си е култова фраза *ok*
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
30-11-2010 - 14:04:33
avatar
Мога да приема в момента цените за почти нормални, НО ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ БЯХА ЦЕНИ ЗА ЧИСТА ЖИЛИЩНА ПЛОЩ!

Не е нормално да пише квадрат 650 евро площ 100 квадрата от които 50 квадрата са общи части стени и тераси.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
30-11-2010 - 14:08:52
avatar
Quote
Шльокер и 3/4
... ама само от към страна на повишаващо се предлагне.

НАРУШЕНА ТОЧКА 4 ОТ ПРАВИЛАТА

Сега в Банско, скоро и в Ман. Ливади.

На печелившите честито.

Още ли има съмнения относно 149те кинта за жълтите павета?


Много пъти са били давани линкове към ЧСИ-та и никога не са били модерирани и премахвани ?

перке тоя път? Лични терзания или вътрешен сърбеж?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
30-11-2010 - 14:14:24
avatar
Quote
ASSETION
Quote
Шльокер и 3/4
... ама само от към страна на повишаващо се предлагне.

НАРУШЕНА ТОЧКА 4 ОТ ПРАВИЛАТА

Сега в Банско, скоро и в Ман. Ливади.

На печелившите честито.

Още ли има съмнения относно 149те кинта за жълтите павета?


Много пъти са били давани линкове към ЧСИ-та и никога не са били модерирани и премахвани ?

перке тоя път? Лични терзания или вътрешен сърбеж?

Добър въпрос. Още повече като се има предвид, че линка който бях дал не беше директен към страницата на Камарата на Частните Съдебни Изпълнители а към страница на която имаше линк към нея. Та затова и аз се питам: Лични терзания или вътрешен сърбеж?
Анонимен потребител
Re: Пазарът на НИ се раздвижва...
30-11-2010 - 14:34:01
ами явно на някой хора им трябва примерче.

Днес сиренето е 8 лева, а имотите се харчат по 800 евро/м2.
Утре сиренето е 20 лева, а имотите се харчат по 1000 евро/м2.

Е имота поскъпнал ли е? Ами поскъпнал е в абсолютни стойности - от 800 е/м2 е станал на 1000 е/м2.
Ама ако го сметнеш в килограми сирене - реално е поевтинял.

Та не виждам проблем имота да поевтинява на практика, а стойността му в "хартийки" да расте.

Та, затова съм на мнение, че стойността на имотите в "хартийки" няма да пада.
Погледнете как са нараствали заплатите в "хартийки" от 2000 година насам и колко е инфлацията. На сайта на НСИ ги има данните.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход