Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лош кредити eye popping smiley

Публикувано от javcho 
Анонимен потребител
Re: Лош кредити eye popping smiley
19-11-2010 - 11:25:48
Значи народа има пари да внася в депозитите, но няма пари да си връща кредитите - интересно smiling smiley
Освен това депозитите са повече от 3 пъти повече от жилищните кредити - интересно.

През Септември за сефте намаляха потребителските кредити - т.е. връщат си хората кредитите.
Re: Лош кредити eye popping smiley
19-11-2010 - 11:35:14
avatar
Извращаваш ми словата smiling smiley
Имат пари тези, които нямат да връщат.
тези които имат да връщат вместо да трупат в банка си връщат парите...
20-30 процента са нищо...
това са ония които си самоповярваха нагло. Те си заслужават да загубят това което не е било тяхно.
Идват от село където са избирали на кафенце дали да пият кафе или кола, щото няма пари и за двете.
И за поздрав не са казвали здрасти как си, а ЗДРАСТИ ДАЙ ЕДНА ЦИГАРА!
Та тая сган изведнъж започна да получава висока заплата, без да има никакви умения и си повярваха... човек винаги гледа да се надскочи. Видяха че имат някой лев и се помислиха за велика... кредит за кола кредит за жилище, кредит за обзавеждане.
Заслужават си напълно всичко коевто ще им се случи... разбира се покрай сухото гори и мокрото и съжалявам за малкия процент от земни хора който ще пострадат заради тази работа.
Един познат ми разказва преди години, как давал малки заплати и работниците крадяли по малко, да имат за пиене и цигари, решил да им вдигне заплатите за да не го крадат, но като им вдигнал заплатите, те започнали да го крадат още повече, вдигнал им се стандарта и вече не им били достатъчни парите, започнали да крадат за да си купуват мебелии и екстри...

Така и с голяма част от ипотекарите... те са си мечтаели за 500 лева на месец и като са започнали да ги получават са се размечтали за 800 и така нагоре, като са си повярвали и при положение че имаш 1000 лева в брой, искаш да си купиш апартамент за 150 000 ? стига бе smiling smiley точно тия ще изгорят, другите с половинести ипотеки ще устискат повечето някак си...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
PMP
Re: Лош кредити eye popping smiley
19-11-2010 - 11:35:35
Народа който внася депозити, няма ипотеки, а на бас?
Re: Лош кредити eye popping smiley
19-11-2010 - 11:36:28
avatar
Quote
Тинки Уинки
Значи народа има пари да внася в депозитите, но няма пари да си връща кредитите - интересно smiling smiley
Освен това депозитите са повече от 3 пъти повече от жилищните кредити - интересно.

През Септември за сефте намаляха потребителските кредити - т.е. връщат си хората кредитите.

тинки ти и тука ли се развихри?

Народа не е ЕДНО ЛИЦЕ!

Едните са бедни и с за това имат кредити
Другите са богати и не влагат вече в имоти, щото цените падат и трупат депозите

ти от кои си?
Re: Лош кредити eye popping smiley
19-11-2010 - 11:43:15
Quote
Тинки Уинки
Значи народа има пари да внася в депозитите, но няма пари да си връща кредитите - интересно smiling smiley
Освен това депозитите са повече от 3 пъти повече от жилищните кредити - интересно.

През Септември за сефте намаляха потребителските кредити - т.е. връщат си хората кредитите.

Глобано погледнато народът яде свинско със зеле - едни свинско, а други зеле...
Re: Лош кредити :]
19-11-2010 - 11:52:07
avatar
Аха, Камито вече я цитират като класик от времето на имотният балон

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Анонимен потребител
Re: Лош кредити eye popping smiley
19-11-2010 - 11:57:26
То това ясно, мен идеята ми беше друга.

След като на този дето няма кредит му остават пари за да влага в депозит може да се предположи, че и този с кредит ще може да си го покрива.
Ако нещата тръгнат много на зле тогава този с кредита няма да може да го връща, но и този с депозита няма да има какво повече да влага.

И пак повтарям размера на потребителските намалява.
На 23-ти излиза статистиката ще видим какво е положението.
Re: Лош кредити eye popping smiley
19-11-2010 - 12:12:53
avatar
Quote
Тинки Уинки
То това ясно, мен идеята ми беше друга.

След като на този дето няма кредит му остават пари за да влага в депозит може да се предположи, че и този с кредит ще може да си го покрива.
Ако нещата тръгнат много на зле тогава този с кредита няма да може да го връща, но и този с депозита няма да има какво повече да влага.

И пак повтарям размера на потребителските намалява.
На 23-ти излиза статистиката ще видим какво е положението.

как да ти се обясни че не е така?

има хора с 500 има и 2500 заплата.

има хора работещи има и неработещи от година....

има собственици на работеши фирми има и на фалирали фирми smiling smiley

а познай кой спестява?
Re: Лош кредити eye popping smiley
19-11-2010 - 12:13:28
Quote
ASSETION
Quote
Тинки Уинки

Ако положението е толкова зле защо тогава парите по депозити нарастват????

щото малкото умни хора които не лапнахме кредити... тъпчем пачки по банкитеsmiling smiley
а и наемите се сринаха, та и от там по някой лев спестяваме.
Народа иска пари да има и вече НЕ купува техника и мебели, дограма и теракота на изплащане, като обезумял...
доста магазини фалираха,
В сферата на услугите също има поне едно 30% спад.
Народа предпочита като му останат 200 лева , да си ги внесе.

Интересно откъде ги вземаш тези пачки да ги тъпчеш в банката, след като навсякъде има спад? И като имаш пачка в банката мислиш, че си хванал дядо Господ за шлифера и си много богат. Ако дядовците на днешните реститути бяха мислили като тебе сега наследниците щаха да хванат голия... Крайно време е да разберете, че парите са хартия, която струва толкова колкото струва хартията. Същото важи донякъде и за акциите, поне в България. Истински богатите имат реални неща и част от тия реални неща са земята, имотите, златото, произведения на изкуството. Не те знам колко си голям, ама аз помня как с една пачка се купуваше един хляб и нулите по банкнотите растяха със страшна сила. Мислиш, че това не може да стане? Или че Дянков е финансов гений и ще ни извади от кризата?
При това движение на нещата, догодина във фискалния резерв ще има вакуум, а хората ще искат заплати, пенсии, социални помощи. На мястото на правителството бих направил единствения правилен ход в тази ситуация - борда пада, пуска се печатницата и толкова. Искате пари - ето ви пари. Колко струват тези пари е друг въпрос. Ама че на някой са изгорели паричките в банката - какво да се прави, криза е. Каквото за сите турци, това и за гол Хасан.
Re: Лош кредити :]
19-11-2010 - 12:13:48
Quote
valsodar
Аха, Камито вече я цитират като класик от времето на имотният балон

Камито си е мега класик.
Нейното произведение, в което се разказва за набълбукан ипотекар, купил рушаща се панелка в Люлин за 1000 еврака квадрата, ползайки безценните съвети на дипломиран химик се превърна в бестселър. След началото на кризата произведението буквално заля книжния пазар. Ще го намерите в секцията Ипотечна драма под името "Отнесени от вихъра" :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход