Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 18:32:59
Quote
камелия
Quote
barbaron
Нескопосана глупава ирония Цел ?
1) защото бабата и дядото няма да останат да мръзнат в жилище 120м2 , а ще го заменят с по-малко или някое по периферията ...
2) защото ще се избегне бързото надуване на балоните ...
3) ясно защо ...
1. Ти също вече отиваш към дядовците, нали? Да ти пожелая ли да те стигне?

Пожелавай ми го, но нямаш късмет. Не ми се иска като Сахиба да размахвам байрака, но ме принуждаваш.
Благодарение на гореописаните "дефискализации" си имам и къща върху терен 3000 м2, и няколко жилища под наем, и комфортна пенсия, и допълнителни хонорари, и т.н. smiling smiley
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 18:35:10
Quote
koqn
Quote
barbaron

Нескопосана глупава ирония Цел ?
1) защото бабата и дядото няма да останат да мръзнат в жилище 120м2 , а ще го заменят с по-малко или някое по периферията ...
2) защото ще се избегне бързото надуване на балоните ...
3) ясно защо ...

Крайно дясно звучи, заради лоша социална политика, възрастните да не могат да си изпратят оставащото време в семейното жилище..

Как е във Франция?

Пенсия/данък(100кв.м. Rue de Rivoli примерно)?


Под крайно дясно разбираш фашизъм предполагам! Съгласен съм с извода.И фашистите и комунистите винаги са знаели кое и е най-добре за хората и са вземали строги мерки ,ако не са съгласни. Могат и да неглижират чуждото мнение с реплика от сорта:Нескопосана глупава ирония
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 18:39:32
avatar
Quote
barbaron

Пожелавай ми го, но нямаш късмет. Не ми се иска като Сахиба да размахвам байрака, но ме принуждаваш.
Благодарение на гореописаните "дефискализации" си имам и къща върху терен 3000 м2, и няколко жилища под наем, и комфортна пенсия, и допълнителни хонорари, и т.н. smiling smiley

Е, като имаш, що толкова ти се ще другите да нямат?
Аз бих искала държавата да създаде такива условия, че колкото се може повече хора да имат.
Ама, аз не съм ти.........
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 19:05:13
Quote
камелия
Е, като имаш, що толкова ти се ще другите да нямат?
Аз бих искала държавата да създаде такива условия, че колкото се може повече хора да имат.
Ама, аз не съм ти.........
Ако беше прочела и се замислила над разните ми "предложения" (всъщност резюме на някои закони, действащи от много години в СОЦИАЛНА Франция), щеше да разбереш (може би), че и аз искам като теб същото - "повече хора да имат".
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 19:15:18
Quote
PMP
4) Увеличаване на данъка пропорционално на броя жилища
5) жилища без акт 16 колко са? какъв контрол има там...
6) къде е контролата върху наемодателите? колко % от тях плащат данък...
*.fr :
4) ..., плащане на данъците върху истинската цена, записана в нотариалния акт
5) ... Контрол не е нужен, когато си купувам на зелено, знам точната дата (и часа smiling smiley ), на която ще си получа ключовете.
6) ... странен въпрос, сигурно е разбираем само за българи в България smiling smiley
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 19:18:37
Quote
barbaron
Quote
камелия
Е, като имаш, що толкова ти се ще другите да нямат?
Аз бих искала държавата да създаде такива условия, че колкото се може повече хора да имат.
Ама, аз не съм ти.........
Ако беше прочела и се замислила над разните ми "предложения" (всъщност резюме на някои закони, действащи от много години в СОЦИАЛНА Франция), щеше да разбереш (може би), че и аз искам като теб същото - "повече хора да имат".

"Социална Франция", ако не докарва Африка до пълна изнемога от глад и бедност и да им дърпа природните богатства сега щеше да действа конвента и пейзаните да пеят марсилезата нон-стоп. Това е цената на френското имане и е много ,ама много брутално да сравняваш социалната система на колониална Франция с българската!
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 19:23:03
Quote
barbaron
Quote
PMP
4) Увеличаване на данъка пропорционално на броя жилища
5) жилища без акт 16 колко са? какъв контрол има там...
6) къде е контролата върху наемодателите? колко % от тях плащат данък...
*.fr :
4) ..., плащане на данъците върху истинската цена, записана в нотариалния акт
5) ... Контрол не е нужен, когато си купувам на зелено, знам точната дата (и часа smiling smiley ), на която ще си получа ключовете.
6) ... странен въпрос, сигурно е разбираем само за българи в България smiling smiley

Данъка се плаща на основата на данъчната оценка, която е различна от покупно-продажната цена.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 19:23:15
Quote
фло
Под крайно дясно разбираш фашизъм предполагам! Съгласен съм с извода.И фашистите и комунистите винаги са знаели кое и е най-добре за хората и са вземали строги мерки ,ако не са съгласни. Могат и да неглижират чуждото мнение с реплика от сорта:Нескопосана глупава ирония
Очевидно си читател на Дума [ivo.bg]
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 19:37:25
avatar
Quote
Пламен Николов
Batko, далавераджиите нито валутния борд, нито Европейския съюз ще ги спре. Ако си припомниш последните 20 години колко пъти българите са "оправени" ще се съгласиш с мене:
90-а година - нямаше нищо по магазините,
91-а - нещата се появиха, ама на петорна цена,
после бяха пирамидите,
после банките фалираха и долара стигна 3000лв.,
после половината народ тегли кредити на 6-7% лихва, сега лихвата им е 10-11%.
Останалата половина не се набълбукаха и депозираха. Сега се мислят за много умни и ръсят мозък из форумите. За мен е въпрос на време да им го турят, как точно и кога е въпрос на подробности.
Ако искате, можем да се поупражняваме и да прогнозираме сценария за прибиране на парите на депозитарите.
Един възможен сценарий е да се обложат депозитите с 10-15% данък. Давайте вашите прогнози, после ще теглим чертата и ще видим кой е бил най-близо до истината.

Пламене, според теб кои са хората с депозитите ? Че се крадеше последните 20 години е вярно, но тези с депозитите са тези дето са крали - "елита" или политическата върхушка. Другите - окрадените са и набълбуканите с кредити в сегашната ситуация. Разбира се има и изключения, но в общи линии е така. Така че, от бутане на борда "далавераджиите" нямат полза, даже е в техен интерес да сме в борд
Борда може да падне разбира се, но не заради интересите на "далавераджиите", а по други причини на макро ниво - за справка - Аржентина smiling smiley

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 19:37:57
Quote
barbaron
Quote
фло
Под крайно дясно разбираш фашизъм предполагам! Съгласен съм с извода.И фашистите и комунистите винаги са знаели кое и е най-добре за хората и са вземали строги мерки ,ако не са съгласни. Могат и да неглижират чуждото мнение с реплика от сорта:Нескопосана глупава ирония
Очевидно си читател на Дума [ivo.bg]

За теб нещо е очевидно само като сложиш очилата! Тоя път си пропуснал!
Я кажи сега какви ги бъркате в Сенегал? Не е ли тази гражданска война френска калимера за контрол върху акациевата гума и да отрежете китайските апетити от тази суровина. Бих се обзаложил за тази ситуация,че е мръсно френско дело,тъй-като от край време експлоатирате жестоко този район и си го имате за собствен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход