Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 17:24:22
avatar
Quote
фло

Е ,каква е крайната цел барба? По-заможна държава и по-бедно население ли?
Ми подскажи му за трудовата повинност,концентрационните лагери,как се прави клуп на въже и други хитрини!

Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 17:24:53
Quote
Тинки Уинки
Quote
razbivach2
Не знам кое е по-притеснително 3% по-малко допълнителни приходи ( от лихви )
Тука според мен бъркаш - това не са 3% по-малко допълнителни приходи, а 3% обезценяване на спестяванията. Т.е. реално си 3% назад.

Ако си представиш следната ситуация: инфлация от 10%, лихва по кредита 10%, лихва по депозит 5% какво излиза.
Значи този с депозита всяка година реално е 5% назад.
Този с кредита реално всяка година главницата му се обезценява с по 10%.


Наистина за конкретния пример аз бъркам и се извинявам за което , но формулата Ти е вярна само при условие , че приходите се индексират със размера на инфлацията , което за сега не се случва , дори напротив .
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 17:28:20
Quote
фло
Quote
barbaron
Но преди това ще му подскажа и други идеи:
1) Увеличаване на данъка върху недвижимата собственост;
2) Увеличаване на данъка върху печалбата ако жилище се продава в първите 5 години, дегресивно нататъка;
3) Лицензиране на брокерите ...
Е ,каква е крайната цел барба? По-заможна държава и по-бедно население ли?
Ми подскажи му за трудовата повинност,концентрационните лагери,как се прави клуп на въже и други хитрини!
Нескопосана глупава ирония Цел ?
1) защото бабата и дядото няма да останат да мръзнат в жилище 120м2 , а ще го заменят с по-малко или някое по периферията ...
2) защото ще се избегне бързото надуване на балоните ...
3) ясно защо ...
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 17:50:00
Quote
barbaron

Нескопосана глупава ирония Цел ?
1) защото бабата и дядото няма да останат да мръзнат в жилище 120м2 , а ще го заменят с по-малко или някое по периферията ...
2) защото ще се избегне бързото надуване на балоните ...
3) ясно защо ...

Много е лошо като си мислиш,че знаеш кое е по- добро за бабата и дядото,дето мръзнат в жилище от 120 м2 от тях самите!Те според тебе са толкова зле с мисленето ,че се налага ти да мислиш вместо тях ,заедно с Дянков и като им предпишеш непосилен данък веднага да се затичат към първата гарсониера! Пътят към ада е покрит с добри намерения! "Благородните цели " са докарали най-големите беди на хората!
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 17:55:56
Quote
barbaron

Нескопосана глупава ирония Цел ?
1) защото бабата и дядото няма да останат да мръзнат в жилище 120м2 , а ще го заменят с по-малко или някое по периферията ...
2) защото ще се избегне бързото надуване на балоните ...
3) ясно защо ...

Крайно дясно звучи, заради лоша социална политика, възрастните да не могат да си изпратят оставащото време в семейното жилище..

Как е във Франция?

Пенсия/данък(100кв.м. Rue de Rivoli примерно)?
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 18:00:10
Quote
PMP
4) Увеличаване на данъка пропорционално на броя жилища
5) жилища без акт 16 колко са? какъв контрол има там...
6) къде е контролата върху наемодателите? колко % от тях плащат данък...

Държавата ще може да увеличи събераемостта от наеми когато може да гарантира на наемодателите някаква по голяма защитеност от некоректни наематели. Аз като наемодател с удоволствие ще си декларирам дохода, ако знам, че няма да е необходимо да ходя с години по съдилища за да си взема парите от наематели вандали, т.е ще чувствам, че съм защитен по някакъв начин. С какво ме предпазва и гарантира държавата сега? Искам наемателите да са с постоянни доходи и да се гарантира, че при проблем от тяхна страна аз ще бъда обезщетен подобаващо, искам да знам доколко са надеждни, защото аз пускам тези хора в моя собственост, но за това държавата трябва да създаде механизъм, който да ми дава гаранция(доколкото е възможно), че аз мога да си потърся реално правата. Тогава ще се увеличи % на събираемост.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 18:13:14
По-високите данъци обикновено водят до по-ниска събираемост.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 18:15:46
avatar
Quote
barbaron

Нескопосана глупава ирония Цел ?
1) защото бабата и дядото няма да останат да мръзнат в жилище 120м2 , а ще го заменят с по-малко или някое по периферията ...
2) защото ще се избегне бързото надуване на балоните ...
3) ясно защо ...

1. Ти също вече отиваш към дядовците, нали? Да ти пожелая ли да те стигне?
2. През цялото време на повишението на цените, законът за облагане на печалбата от жилище, продадено преди изтичане на 5г. от покупката, действаше. Не ми е известно някой да го е отменил.
3. Това е най- важната точка- щом лицензират брокерите и хазната ще се напълни и прелее.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 18:21:05
Quote
koqn
Quote
barbaron
Нескопосана глупава ирония Цел ?
1) защото бабата и дядото няма да останат да мръзнат в жилище 120м2 , а ще го заменят с по-малко или някое по периферията ...
2) защото ще се избегне бързото надуване на балоните ...
3) ясно защо ...
Крайно дясно звучи, заради лоша социална политика, възрастните да не могат да си изпратят оставащото време в семейното жилище..
Как е във Франция?
Пенсия/данък(100кв.м. Rue de Rivoli примерно)?
Минимална пенсия: 633,61 ?/месец http://www.notretemps.com/depart-en-retraite/2307225-le-minimum-auquel-vous-avez-droit.html
Среден данък за Paris: 1030 ?/година
Среден данък за Versailles: 1678 ?/година
Среден данък за Lyon: 1389 ?/година
Среден данък за Marseille: 1603 ?/година
Среден данък за Nice: 1726 ?/година
http://www.impots-locaux.net/impots-locaux-a-paris/
Да, коригирам се. Причината във Франция много възрастни с ниски пенсии (след пенсиониране) да продават голямото си жилище и да купуват по-малко, често на юг, е:
1) Климата;
2) Огромната разлика в цените на м2. В Париж 10 000 евро/м2, в селце на юг - 2000 евро/м2
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 18:27:29
Quote
Тинки Уинки
инфлация от 10%, лихва по кредита 10%, лихва по депозит 5% какво излиза.
Значи този с депозита всяка година реално е 5% назад.
Този с кредита реално всяка година главницата му се обезценява с по 10%.

Нещо не е както трябва в сметките - винаги кредитите са с по-висока лихва от депозитите (банката кешира), сценарии с човек с кредит и с депозит, надяващ се на лихва от последното, не съществува, или поне не знае къде е *xxx* В този случай -5% са му най-малкият проблем winking smiley

Целта на депозита никога не е била да прави *голяма* печалба спрямо основата, а да намали загубата от инфлацията, плюс дребни, за по бира.
Печалба се прави с други неща, не от лихва по депозит.
Тежко му на всеки, който мисли обратното smiling smiley И блазе, едновременно... smiling smiley

Преди години не успях да обясня на един приятел защо годишна лихва по депозит от 4.5% и инфлация за същата година от 12% не е печалба (според него той правеше пари...).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход