Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
25-01-2011 - 21:18:52
Светлана Стефанова:
да не си безимотен!!


Сривлетата са автоматично извън играта....winking smiley Обаче това за програмистите не си много права. Виж Марк Зукърбърг, създателя на Фейсбук, не си знае парите, обаче си ходи със старите дънки и си кара старичката хонда акорд. Просто въпрос на гледна точка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-25 21:26 от PER0.
bah
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
25-01-2011 - 21:34:35
avatar
Quote
PER0
Виж Марк Зукърбърг, създателя на Фейсбук, не си знае парите, обаче си ходи със старите дънки и си кара старичката хонда акорд. Просто въпрос на гледна точка.

И в ситито в Лондон бая юпита ходят на работа с метрото.
Ама тук е България.
Пари може да нямат, кредитите да висят, ........... но требе да се демонстрира фукария с маркова кола, МОЛ, яки кръчми, ланци, оргии, силикони, ............... , за жалост.
Re: Какво е дережето в края на годината
25-01-2011 - 21:47:10
Виж тук за имоти много се изписа през годините,аз участвам в пазара на имоти рядко и то само, когато е във връзка с бизнес.
Моя съвет към вас брокерите е да се насочите към земеделските земи.Региони с потенциал за биопроизведство.
Това ще е една от новите мании в световен мащаб.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-25 21:50 от Тинки Уинки.
Re: Какво е дережето в края на годината
25-01-2011 - 21:57:15
Quote
PER0
Quote
darkside
Pero!Ти не разбираш! Малък кръг от платежоспособни не може да влияе на пазара! Или може, но в посока НАДОЛУ !Нужен е голям кръг от хора поне с доход, сигурен и достатъчен да купуват с ипотека ако искаш някога да се стабилизира тоя пазар. Цена 10000лв. за панелен може скоро да стане реалност, и знаеш ли защо още не е факт? Инерцията е голяма и наклона (глада) още е малък, майна! Но времето е пред нас, майна!

В това, което си писал има 2 взаимно изключващи се варианта.

Вариант 1:Нужен е голям кръг от хора поне с доход, сигурен и достатъчен да купуват с ипотека ако искаш някога да се стабилизира тоя пазар. Добре звучи, звучи като излизане от криза, бъдещо развитие

Вариант 2: Цена 10000лв. за панелен може скоро да стане реалност, и знаеш ли защо още не е факт? Инерцията е голяма и наклона (глада) още е малък, майна! Но времето е пред нас, майна! Това е версията за срив, крах, малко вероятна, но не е невъзможна.

Ако имаш 2 бутона пред себе си, всеки със съответния вариант, ти кой би натиснал, кой би предпочел?
Естествено избирам вариант 1, но не отпадат опасенията ми от вариант 2!
Re: Какво е дережето в края на годината
25-01-2011 - 22:01:08
Quote
Тинки Уинки
Да изчакаме до 9-ти февруари тогава ще излезе тримесечната статистика на БНБ по количествени категории и ще видим в кой диапазон е увеличението.

До тогава може да погледнеш данните за Септември
[bnb.bg]
и да видиш, че Цветенцето и Петенцето и още доста с депозити над 200 000 лева държат само ... по-малко от 10%.

Така че пак ти казвам - не се самонавивай, ами вземи погледни малко данни.
Знам, че не са само Цветето и Петето. Мисля, че държателите на тези депозити са около 10000 души ориентировъчно. Останалите са няколко милиона.
Анонимен потребител
Re: Какво е дережето в края на годината
26-01-2011 - 19:33:08
Quote
darkside
Знам, че не са само Цветето и Петето. Мисля, че държателите на тези депозити са около 10000 души ориентировъчно. Останалите са няколко милиона.

Добре де, не мога да разбера изобщо гледаш ли какви данни ти давам за размисъл или пак си говориш наизуст
Ами вземи отвори ей това Excel-че:
[bnb.bg]
и ще видиш, че Септември 2010 общата бройка на депозитите над 200 000 лева са ... 4553.
Какви 10 000 души, какви 5 лева. Те трябва по двама да депозит да са се групирали и никой да няма повече от един.

Та пак се връщаме на основното - гледай данните.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
26-01-2011 - 22:24:57
avatar
Истината е че малко хора държат големите депозити. Ако приемем, че са 5000 души, каква е вероятността 5% от тях да са регистрирани потребители в този форум? Дори да е голяма, не мисля, че дори 5% от възхваляващите депозитите влогари са от онези 5% с големите депозити. Тогава да се запитаме какви са другите? Според мен пълни гащници-мечтатели за имот без пари или на цената на пералня Перла 04.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
26-01-2011 - 23:39:57
Добре Тинки! Тези около 5000 субекта според вас процентно какъв дял от депозитите държат? (говоря за в бг. банки, навън само оня отгоре знае) Стопанин, от тях във форума никой не участва. Аз се включвам защото имам много свободно време в момента .Ти също имаш имоти някакви, но с парите не си сигурен и си нервен. Обиждаш околните поради тая нервност и се възползваш от анонимността си. " Гашник " не е вид финансово или имотно положение, а просташко поведение което е признак на слабост и несигурност в утрешния ден, липса на възпитание и образование и на първите 7 години .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-26 23:42 от darkside.
Анонимен потребител
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 09:16:39
Отвори този Excel
[bnb.bg]
Най-отдолу има "Домакинства и НТООД "
След това има: "брой" и под него има "хил. лв."
Отгоре има: "до 1 000 лева", "над 1 000 до 2 500 лева", ... , "над 1 000 000 лева"

Айде сега погледни данните и ще видиш, че депозитите на "Домакинства и НТООД" над 200 000 лева са общо 4553 на брой и възлизат на 2 594 970 хиляди лева. Общия размер на депозитите на "Домакинства и НТООД" е 25 945 353 хиляди лева, т.е. тези над 200 000 лева съставляват 10% от общия размер.

За мен са интересни групите от 20 000 до 100 000 лева. Там има едни 9 милиарда лева.

Моята теза е, че ще се повтори ситуацията от средата на 2002 до 2004. Тогава след едно голямо "стискане" от средата на 1997 до средата на 2002 (5 години) изведнъж се оказа, че има доста "натрупан" капитал, който беше причина за поскъпването на имотите. В момента ако приемем, че "разумните" хора са излезли от пазара 2007 година то към момента според мен има доста натрупан капитал, ако щеш само от лихви за периода, затова и смятам, че ще има повторение на 2002 година.
При налични над 70% от сумата за покупка на жилище вече не е изгодно да се живее под наем, освен това жените заповат да натискат след 5 години спестяване за пристъпване към покупка.
Re: Депозити на домакинства за 3-то тримесечие на 2010
27-01-2011 - 10:46:04
avatar
Quote
Тинки Уинки
Отвори този Excel
[bnb.bg]
Най-отдолу има "Домакинства и НТООД "
След това има: "брой" и под него има "хил. лв."
Отгоре има: "до 1 000 лева", "над 1 000 до 2 500 лева", ... , "над 1 000 000 лева"

Айде сега погледни данните и ще видиш, че депозитите на "Домакинства и НТООД" над 200 000 лева са общо 4553 на брой и възлизат на 2 594 970 хиляди лева. Общия размер на депозитите на "Домакинства и НТООД" е 25 945 353 хиляди лева, т.е. тези над 200 000 лева съставляват 10% от общия размер.

За мен са интересни групите от 20 000 до 100 000 лева. Там има едни 9 милиарда лева.

Моята теза е, че ще се повтори ситуацията от средата на 2002 до 2004. Тогава след едно голямо "стискане" от средата на 1997 до средата на 2002 (5 години) изведнъж се оказа, че има доста "натрупан" капитал, който беше причина за поскъпването на имотите. В момента ако приемем, че "разумните" хора са излезли от пазара 2007 година то към момента според мен има доста натрупан капитал, ако щеш само от лихви за периода, затова и смятам, че ще има повторение на 2002 година.
При налични над 70% от сумата за покупка на жилище вече не е изгодно да се живее под наем, освен това жените заповат да натискат след 5 години спестяване за пристъпване към покупка.

Пак там БНБ - а 19-те милиарда кредити само за Домакинства и НТООД отчиташ ли ги някъде? 9 милиарда са само жилищните кредити, които трябва са се обслужват :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход