Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анализирай това...

Публикувано от ASSETION 
Анализирай това...
04-11-2010 - 11:55:26
avatar
Да ви разкажа нещо, че днес се чувствам много социално, пък ме мързи да излизам от нас smiling smiley

Та такааа...

Държа едно помещение под наем около 70 квадратя нещо като двустаен апартамент, но на партера на епк и се води общо помещение, не знам с каква идея е направено там, но е като апартамент сам на етаж... в повечето епк-та има такива.
Та държа го аз от години това помещение, като наема беше 200 лева, по-миналата година го направихме 250. Добра е цената, затова и си го държа, ползвам го за склад половината, в другата половина съм си сложил един билярд да си търкаляме топките smiling smiley
Преди година ми направи впечатление че на съседния вход на същото помещение има сложен надпис дава се под наем... викам идеално и без това ми е тясно това, ще взема и второто, звъня по телефона и ми вдига там домоуправителя им...
колко е цената? - ами елате да го разгледате вътре как е и почва да ми обяснява има две стаи, кухня, ок казвам му знам го как изглежда държа същото на 20 метра от това колко е наема,...
Ами ние на общото събрание решихме че по европейските нормативи, това е скадово помещение и цента е 5 евро на квадрат, но благоволно го даваме за 600 лева на месец... направо ме порази smiling smiley викам как 600 лева бре като до вас е 250 ?
Ами такива са цените не знам си какво... ок приятен ден...
Минава една година оттогава. Преди няколко дни се загледах, бележката още стои, поизбеляла от слънцето.
Звъня, пак ми вдига същия добър ден - добър ден.. давате под наем, колко е цената? - 600 лева...
как 600 лева бре човек нали паднаха наеми те какво говориш, ами то двустаен апартамент търговско ...
Ми ок ама те и двустайните по 350 в района? е да ама в техния вход миналия месец наели един двустаен за 420...
брех да му се невиди. пак му обяснявам .. виж помещението е на задънена улица не е с лицена на булевард или главна улица, на задблоковото където има само паркинг и кофи за боклук каква е тая цена. ами ще обсъдим цената ще намалим малко, питам колко малко.. ми 50 лева отстъпка били добре...
и го питам поизнервен бре другарю то от една година празно не си ли взехте поука че няма да стане за 600 лева?
ако ми го бяхте дали преди една година за 300 сега щяхте да имате 3500 лева да си оправите входа малко..
взе да ми мънка.. пак по европейските нормативи складова площ 5 евро така били решили...
та айде някой да ми обясни каква е тая дебела кратуна.. при положение че повече от година стои празно той си знае 600...
За справка на 50 метра от това помещение но на БУЛЕВАРДА държа 4 търговски помещения / бяха 5 даже допреди година smiling smiley / и на всички наема им е между 500 - 700 лева... а са на булевард магазини с човекопоток...
как да му уври на подобен домоуправител главата че той за тая дупка 600 лева няма да види още 10 години ?
Взех две по малки помещения един вход 20-тина квадрата за 80 лева и един гараж за 100 пак са ми там в радиус от 60 метра.

Та айде някой да ми обясни... аз що съм такава скрънза и неща да му давам 600 лева на човека smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Анализирай това...
04-11-2010 - 12:14:14
.........по европейските нормативи :]
Re: Анализирай това...
04-11-2010 - 12:35:34
Quote
ASSETION
Да ви разкажа нещо, че днес се чувствам много социално, пък ме мързи да излизам от нас smiling smiley

Oпределено имаш достатъчно време за губене. Барабар със склонността да го правиш winking smiley
Re: Анализирай това...
04-11-2010 - 12:58:48
Хубавото на пазарната икономика е, че рано или късно всеки бива поставен на мястото си. Явно на тея "европейци" още не им е дошло времето, но колкото по-късно - толкова по болезнено......
Re: Анализирай това...
04-11-2010 - 13:03:25
avatar
Quote
ivorad
Quote
ASSETION
Да ви разкажа нещо, че днес се чувствам много социално, пък ме мързи да излизам от нас smiling smiley

Oпределено имаш достатъчно време за губене. Барабар със склонността да го правиш winking smiley

целта ми е да изкарам достатъчно през следващите няколко години, за да не се налага да работя никога повече докато съм жив...
Лошото е че времената са несигурни и не виждам как ще мога да си живея без притеснения и без никаква нужда да контактувам с други хора, освен с такива виртуални убавци като вас smiling smiley ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Анализирай това...
04-11-2010 - 13:06:25
ASEETION, напълно те разбирам , и аз съм бил в подобно положение .
Според мен е възможно не всички живущи във входа да са запознати с твоята оферта( просто да си попаднал на домоуправител-пенсиониран брокер *pardon*).
А ако си правил преговори от позицията на собственик на бизнес - вината си е изцяло твоя . В България логиката е - щом си бизнесмен значи си баровец , щом си баровец- ще си плащаш .
Re: Анализирай това...
04-11-2010 - 13:12:23
avatar
Ами аз от имоти си казах че не разбирам професионално.. но но като дърт и опитен наемател... все пак мога да смятам...
входа в който ползвам помещението получава наем от мен от 2004-та година средно по 220 лева на месец 6 години по 12 месеца...
не са малко пари нали? другото помещение си стои празно поне от 5 години, преди това май някакви го ползваха да живеят в него.
Много входове са така не е само този...
и входа в който живея от една година имат празно помещение по рано го ползва някаква фирма за офис.. то е малко 15- квадрата но от година стои празно... щото му искат 250 лева smiling smiley а то е във входа не е на улицата много подобни има

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Анализирай това...
04-11-2010 - 13:19:26
Мнооооо-го показателна история. Какви европейски норми бе, селяндури със селяндурите!
Българинът това му е, мое да съм тъп, мое да съм беден, ама имоту ми е европейски.
Re: Анализирай това...
04-11-2010 - 13:27:29
Просто си подходил супер непрофесионално, това е. Ако се беше поозорил, до сега отдавна да си го наел. Първо господин домоуправителя е господин никой, второ за какви телефони говориш, след като си на 20 метра и трето за търговец е голяма беда в бг да не си разбрал, че нещата не става точно така smiling smiley Търсиш тарторите братче у входа и с с тях правиш преговорите в близката кръчма... аз ли да те уча :] Имаш поне 4-5 варианта за спретнеш какви ли не интриги и чудесии за да го вземеш със сигурност на цената на "твойто" помещение... Просто явно не искал да го наемеш - не си го наел. Не може да ме убедиш, че седи празно от 5 години и не си се договорил, мани тая smiling smiley
Re: Анализирай това...
04-11-2010 - 13:37:46
avatar
Quote
Svetlio
Просто си подходил супер непрофесионално, това е. Ако се беше поозорил, до сега отдавна да си го наел. Първо господин домоуправителя е господин никой, второ за какви телефони говориш, след като си на 20 метра и трето за търговец е голяма беда в бг да не си разбрал, че нещата не става точно така smiling smiley Търсиш тарторите братче у входа и с с тях правиш преговорите в близката кръчма... аз ли да те уча :] Имаш поне 4-5 варианта за спретнеш какви ли не интриги и чудесии за да го вземеш със сигурност на цената на "твойто" помещение... Просто явно не искал да го наемеш - не си го наел. Не може да ме убедиш, че седи празно от 5 години и не си се договорил, мани тая smiling smiley

Нещо не си ме разбрал явно... Аз не съм човек който ще тръгне да обикаля да търси да звъни и да се занимава за нещо което не е от голяма важност.
Ако е онлайн да си чатна с някого да.... Но аз не съм социален тип който би седнал в кръчма с някакви, за да уговаря и води преговори за нещо за което не е на зор. За мен говоренето по телефон е неприятна работа. В кръчми не ходя освен там където готвят хубаво, но в квартална е много трудно да ме накараш да седна, даже без малко с последния брокер да си развалим отношенията, защото му отказах да седна в квартално кръчме за да обсъдим smiling smiley

Разбира се че мога. мога да минавам една седмица в различен час и да лепя една оферта на входа им с телефон. Мога да причакам на входа някой от живущите. Дори съм сигурен че ще намеря пооне десет които са ми редовни клиенти, но не виждам смисъл да го правя? Последното такова дебнене правих преди 3 години за едно помещение на обивен булевард и го взех, но тогава имах реален интерес да го направя и не сбърках. Докато тук нито имам спешна нужда от него, нито аз ще спечеля кой знае колко, че да правя някакви усилия за това. Няма да е лошо да го взема , но и нямам някаква нужда осезаема от него за да се боря smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход