Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Това ли е изгодна цена на жилище във Варна ???

Публикувано от novo 
Re: Това ли е изгодна цена на жилище във Варна ???
02-11-2010 - 03:15:03
Как става това да ти кажат, че цената е с 10-15% по-висока отколкото я е обявил продавача??? Ами това е измама! Това, ако става, легално ли е? Обща практика ли е?
Re: Това ли е изгодна цена на жилище във Варна ???
02-11-2010 - 10:17:47
Само скрита камера ще каже дали е обща практика. Ама случайна среща между продавача и купувача след огледа чрез агенция и става ясно. Клиента подписал договор без срок с агенцията, не си е направил труда да погледне обяви в други агенции или от собственици и ах изненада.

За съжаление това не е единствен случай, т.е. с една агенция. Не е коректно към продавача а клиента харесва но не може да си го позволи и то заради надутата цена по този начин.
bah
Re: Това ли е изгодна цена на жилище във Варна ???
02-11-2010 - 12:07:01
avatar
Не знам, дали брокерите са виновни за лекия хаос при някои оферти.
Пример: звънкам на продавач и ми се описва апартамент с неговите параметри и цена.
Уговаряме си час за оглед (след около 2 часа). Отивам, разглеждам.
Докато трае огледа продавача ми обяснява, че в съседния вход са продали жилище предната седмица за еди колко си пари и затова вече цената е с 12.000 евро по-висока отколкото се бяхме уточнили по телефона преди два часа.
Какво го правите такъв продавач.
Няма брокер, който да мъти водата в този случай.
Ако имаше брокер, щях да излея всичкия си гняв върху него (колкото и да ми се оправдава, че не е виновен, нямаше да му повярвам).

Продавача е една гадна, злобна бабка. Имота е панелен апартамент до ХЕИ, ул.Царевец бл.55 ет.2.
Тя живее в кухнята и дава под наем всяка от другите три стаи, като хотел (по две легла - 5лв. на легло).

Ето какви хора има. Този апартамент се рекламира от две - три фирми.
Напълно ги разбирам, ако има разлика в офертната им цена.
Кой гарантира, че продавача е човек на място. Това подвежда и фирмите.
Re: Това ли е изгодна цена на жилище във Варна ???
03-11-2010 - 08:18:32
При твоя случай е от възрастта (не го казвам с лоши чувства). Решават си нещо и давай, после виждат че са объркали и пробват да коригират нещата. Имал съм подобен случай след предварителен договор. Бабката каза отказвам се - ок връщай двойно капарото и разваляме договора.

При брокерите явно са опити да изкарат доходи като от преди 2008 г., или цената на продавача е ниска, а те се опитват да продатат на реалната цена...При всички случай коректните брокери правят сделки, а другите само ходят по огледи и се надяват да попаднат на някой балък.
Re: Това ли е изгодна цена на жилище във Варна ???
03-11-2010 - 21:13:28
А колко е използваемата площ? щото тея 60 кв. 2-ст. да не излязат 40 и цената пак отиде на 1кЕУР/кв. Щото има и чисто нови на тая цена, ама дали стаите са правоъгълни?
Отделно в дясната половина на посочения район няма нови кооперации. да не би да имат в предвид на е на юг от кракра което води в един друг район - погребите?
Re: Това ли е изгодна цена на жилище във Варна ???
03-11-2010 - 22:32:08
Re: Това ли е изгодна цена на жилище във Варна ???
03-11-2010 - 23:14:31
Vabo, какво е това, моля? Не схващам идеята, пък съм много любопитен по природа.
Re: Това ли е изгодна цена на жилище във Варна ???
04-11-2010 - 09:28:52
По дадената оферта, там е шумно, тясно и прашно според мен - въпрос на предпочитания. Ако е нещо завършено около 2000- 2002г има вероятност обявената квадратура да е ЧЖП. Само оглед ще покаже.
Re: Това ли е изгодна цена на жилище във Варна ???
07-11-2010 - 09:37:18
В Гръцката махала обявяваните цени са много високи. Реални ли са?
Re: Това ли е изгодна цена на жилище във Варна ???
07-11-2010 - 18:56:56
Quote
general
В Гръцката махала обявяваните цени са много високи. Реални ли са?

Мой приятел сега си търси 'евтин' апартамент в Гръцката. Ами просто няма предлагане...
Има няколко страхотни, но се предлагат на цени от преди кризата.

Що се отнася до апартамента, който се визира в първия пост, не мисля, че е от най-отдалечените от циганската махала
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход