Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете

Публикувано от Продавач 
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
06-10-2010 - 13:45:31
Quote
айрян
Quote
Пламен Николов
Преди 20-ина дни, кредитния ми инспектор се обажда, ако му закарам клиент щял да ни опрости една вноска. За сведения, фирмата ни е купила два офиса с кредит, плащаме си вноските и скоро няма да ги пускаме на пазара spinning smiley sticking its tongue out.
Та, теглих му една сладка защото... Миналата година като дойде кризата пробвах да взема овърдрафт, въртяха и сукаха и поставиха такива условия, дето набутвацията ставаше жестока. Сега ме търсят да ги препоръчвам. Да, ама не.
....
Щом имате бол пари и една вноска подарък ви е излишна, правете се на разсърдени. Миналата година си е за миналата година, каквото било било, кой каквото казал - казал, който се сърдил - сърдил се. Има интереси към сегашния момент, другото се преглъща. Никой не те кара да харесваш кредитния инспектор или банката, дори и да работите заедно.
И др.Иванов беше се заклел, че няма да пише повече в този форум след като го цензурираха, ама преглътна някак си.

Виж, една вноска на никого не е излишна, но това означава да прецакам някой мой приятел. На никого не бих препоръчал повече тази банка и след три години (ако не го погасим предсрочно) им тегля една майна и си закривам сметките там. Защото бизнес се прави на доверие. Ако не си коректен, каквито и договори и клаузи да си пишеш ти излиза лошо име и си аут. Това важи за всички бизнеси, включително и банковия.
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
06-10-2010 - 16:35:03
Quote
Пламен Николов
Защото бизнес се прави на доверие. Ако не си коректен, каквито и договори и клаузи да си пишеш ти излиза лошо име и си аут. Това важи за всички бизнеси, включително и банковия.

С първото изречение не съм съвсем съгласен, но може би е споменато в контекста на историята, която имате в банката. С второто - на 100% с добавката "....рано или късно си аут".
Използвах това само да се включа в темата, защото я изчетох цялата, интересна ми е и имам мнение, което смятам да споделя:

За Продавач мисля ще бъде по-добре, ако в реалната си работа, като посредник се стреми да не слага всички собственици и клиенти в един кюп. На пазара има собственици и купувачи, които знаят какво правят, знаят какво искат и как да го постигнат, такива които оценяват свършената работа от посредника и плащат за такава. За съжаление пазарът ни е млад, изкривен, калпав и е пазар на абсурдите и има много играчи, играейки на принципа прее.. другарчето. Всичко това е резултат от манталитет и обективни (макар и нежелани от болшинството) икономически обстоятелства.
Продавач, може аргументите, които си изброил в началния пост да са железни, но ако по този начин ги поднасяш на клиентите си - собственици и кандидат собственици, аз не бих се възползвал от услугите ти.
Посредника има ролята да постигне нужните компромиси от двете страни за да се срещнат интересите им, като ги консултира (с информация от извора), без да заема страна. За съжаление, в периода на добър пазар, много от посредниците играеха повече на страната на продавача / предприемача, а някой от тях продължават и сега по инерция.

Към опонентите на Продавач и гилдията, айде да не хокаме и плюем всички посредници / агенции на НИ. Много от тях си вършат работата добре и си изкарват парите заслужено.

За движението на цените и прогнозите имам предложение. Дайте да създадем един ЕвроИмот с букмейкъри, и който дава прогнози и пророчества да залага пари. Това може би ще се отрази благоприятно на прогнозите, изследванията и новините за пазара, особено що се отнася до изявленията по телевизия и други медии, на които винаги случайно забравят да сложат етикета "Платено съобщение".

kasak
==============================
Да ставам ли брокер на НИ или не!??
[monitori.start.bg]
[projektori.start.bg]
[blog.kasakov.com]
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
06-10-2010 - 17:27:59
Quote
kasak
Quote
Пламен Николов
За движението на цените и прогнозите имам предложение. Дайте да създадем един ЕвроИмот с букмейкъри, и който дава прогнози и пророчества да залага пари. Това може би ще се отрази благоприятно на прогнозите, изследванията и новините за пазара, особено що се отнася до изявленията по телевизия и други медии, на които винаги случайно забравят да сложат етикета "Платено съобщение".

:]

Айде да правим борса smiling smiley Нема остане и 3/4-ти сривьо :}

Само че, кой ще бъде после "меродавният" източник за определяне на пИчелившите winking smiley
Ще има пак - не е зелено, а зелеНИКАКВО и не червено, а червеНИКАКВО smiling smiley
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
06-10-2010 - 17:32:48
avatar
Quote
kasak
Quote
Пламен Николов
Защото бизнес се прави на доверие. Ако не си коректен, каквито и договори и клаузи да си пишеш ти излиза лошо име и си аут. Това важи за всички бизнеси, включително и банковия.

С първото изречение не съм съвсем съгласен, но може би е споменато в контекста на историята, която имате в банката. С второто - на 100% с добавката "....рано или късно си аут".
Използвах това само да се включа в темата, защото я изчетох цялата, интересна ми е и имам мнение, което смятам да споделя:

За Продавач мисля ще бъде по-добре, ако в реалната си работа, като посредник се стреми да не слага всички собственици и клиенти в един кюп. На пазара има собственици и купувачи, които знаят какво правят, знаят какво искат и как да го постигнат, такива които оценяват свършената работа от посредника и плащат за такава. За съжаление пазарът ни е млад, изкривен, калпав и е пазар на абсурдите и има много играчи, играейки на принципа прее.. другарчето. Всичко това е резултат от манталитет и обективни (макар и нежелани от болшинството) икономически обстоятелства.
Продавач, може аргументите, които си изброил в началния пост да са железни, но ако по този начин ги поднасяш на клиентите си - собственици и кандидат собственици, аз не бих се възползвал от услугите ти.
Посредника има ролята да постигне нужните компромиси от двете страни за да се срещнат интересите им, като ги консултира (с информация от извора), без да заема страна. За съжаление, в периода на добър пазар, много от посредниците играеха повече на страната на продавача / предприемача, а някой от тях продължават и сега по инерция.

Към опонентите на Продавач и гилдията, айде да не хокаме и плюем всички посредници / агенции на НИ. Много от тях си вършат работата добре и си изкарват парите заслужено.

За движението на цените и прогнозите имам предложение. Дайте да създадем един ЕвроИмот с букмейкъри, и който дава прогнози и пророчества да залага пари. Това може би ще се отрази благоприятно на прогнозите, изследванията и новините за пазара, особено що се отнася до изявленията по телевизия и други медии, на които винаги случайно забравят да сложат етикета "Платено съобщение".

Написаното е доста....разумно,но имайки предвид някои ...никове тук,които си плюят просто за да им олекне,а не с аргументи или капка разум е почти неизпълнимо...
Ще започна отзад напред.
Не само телевизиите,а и форуми за имоти забравят да направят това...Манипулирането на общественото мнение в България е усвоено до най-малката тънкост...и е свързано с народопсихологията на българина....Затова и масата се лашка от едната крайност до другата...
Залагането на пари за прогнози ще е неравностойно,защото тези,които прогнозират тотален срив...просто ги нямат...Затова и го правят...
Посредниците,които играеха от страната на продавача и твърдяха-купувайте,утре ще е по-скъпо,после първи започнаха да тормозят този продавач,да сваля цените,защото утре ще е по-евтино...Те не се нуждаят от коментар...защото те не са консултанти,не са дори и посредници в истинският смисъл,а обикновени шмекери...
И последно ,но не по важност...Бизнес не се прави с доверие...Прави се с коректност и така се гради име...
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
07-10-2010 - 10:20:36
Quote
Перловец

Залагането на пари за прогнози ще е неравностойно,защото тези,които прогнозират тотален срив...просто ги нямат...Затова и го правят...
Посредниците,които играеха от страната на продавача и твърдяха-купувайте,утре ще е по-скъпо,после първи започнаха да тормозят този продавач,да сваля цените,защото утре ще е по-евтино...Те не се нуждаят от коментар...защото те не са консултанти,не са дори и посредници в истинският смисъл,а обикновени шмекери...
И последно ,но не по важност...Бизнес не се прави с доверие...Прави се с коректност и така се гради име...

За съжаление не е възможно организирането на залагания (до сега щеше да е направено), но някой трябва да се осъзнаят с техните "прогнози". Тотален срив, както и рязък такъв просто не е възможен, защото за да има такъв някой трябва да продава (същото важи и за рязък ръст на цените), а луди нЕма, само принудените да го правят свалят цени, но далеч от темповете и размера очакван от тези дето чакат да купят без пари.

Относно ДОВЕРИЕТО, без такова не може да се прави бизнес, но то трябва да е изградено в резултат на история, добри практики и коректност.

kasak
==============================
Да ставам ли брокер на НИ или не!??
[monitori.start.bg]
[projektori.start.bg]
[blog.kasakov.com]
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
07-10-2010 - 15:19:06
Quote
barbaron

Quote
Inform
Много невярна информация имаш относно жилищните кредити в САЩ. :] :]
Броят на домакинствата в САЩ в края на 2009г. е под 117.2 милиона.
Домакинствата, които притежават жилище (независимо дали вече са изплатили жилищния кредит или още го изплащат) са само 67.2% от всички домакинства в САЩ в края на 2009г. или по-малко от 78.8 милиона домакинства. Също така в края на 2009г. има все още над 47 милиона неизплатени жилищни заеми в САЩ. :] :]
[online.wsj.com]
[www.census.gov]
[www.census.gov]

Браво smiling smiley
Да се има предвид също ( Actifs-menages-US-immobiliers-financiers ), че:
"Домакинствата в САЩ притежават имущество в размер на 67 413 милиарда $ : 35 недвижимо и 65 финансово имущество (акции, облигации и други финансови активи)."




[www.federalreserve.gov]



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-10-07 15:29 от Inform.
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
07-10-2010 - 23:22:38
*book* Интересно. Сега е най-силното откъм продажби на НИ тримесечие. И въпреки всичко един съфорумец (от друг форум) е успял да договори Е41000 за тристаен апартамнет, който се
Quote
предлагаше от 3 агенции на цени 49 900, 46 000 и 45 000 евро
.

Дори спрямо най-ниската цена цена, това са близо 10% отбив (отстъпка от цената). А някои казват, че вече нямалко продавачи, склонни на компромиси. И това е сделка в сравнително голям град (Варна). Интересно. *book*

Присетих се още нещо - още два месеца е периодът на значително търсене и после следват най-слабите откъм продажби Януари, Февруари и Март. Дали и тогава продавачите няма да са склонни на компромис.*huh*

Моля автора на темата за коментар на изложеното становище в последният параграф.
Антонинус минус
07-10-2010 - 23:42:01
avatar
Автора на темата се самоцитира (от страница 5 на същата тема) за да даде вече дадения отговор на въпроса още преди той да бъде зададен:

"На далавера" ще може да се купи в следващите 3-6 месеца от там нататък, който е издържал три кризисни зими и не си е подарил имота ще издържи още толкова зими, а тя кризата няма да е вечна колкото и да им се иска на разни болни мозъци всичко да потъва и да върви на зле.

"Далаверата" да се купи сега е до толкова далавера до колкото наистина все още има шанс за отстъпки.

И не казвам, че цениТЕ ще се качат след половин година, но както вече всички забелязаха цениТЕ на търсените жилища нещо отдавна не вървят вече на долу а? Така ще бъде и догодина и по догодина. Но тази година предвид страха от лютата зима (колко ще е люта ще видим) има шанс за добър пазарлък. Догодина по това време може да няма никакъв подобен шанс


И добавям още - колкото имота е по-голям по площ - толкова му е по-ниска цената на кв.м. и обратно!

Също така - колкото е по-малък имота толкова му е по-ниска крайната цена и съотвено става по-достъпен за много повече хора, а това води до много по-малки отстъпки както и обратното!

Въпроси?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
07-10-2010 - 23:48:40
Мерси, така систематизирано е много по-прегледно. Тъй като четох темата по диагонал, явно съм пропуснал. Със здраве!*drunk*

BTW на мен не ми се иска нещата да отиват на зле, ама то за съжаление положението се скапва в цял свят и особено в САЩ. През идещата петилетка положението няма да се подобри. Все пак се надявам да греша.
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
07-10-2010 - 23:53:46
avatar
Quote
valsodar
Продавач winking smiley според мен, избърваш доста много в очакванията си за изчерпване на спада в цените.
Няма как периодът на спад да е по-кратък от периода на надуване на балона, освен ако не бъркаш държавата и не ни имаш за някакъв азиатски тигър из Европата?!

Това дето го даваш като прогноза ще е валидно, но... не по-рано от пет години ( оптимистична прогноза )


ЦениТЕ на хубавите имоти отдавна вече не падат, а цениТЕ на имотиТЕ като една крива криволичеща по разни безумни графики за разни обобщени цени на кв.м. може да падат още ама на кой му дреме? Аз и в една друга тема писах ама никой не чете, а всички повтарят като папагали едни и същи безумици...

Имаш отделни сегменти в имотите както и различни типове имоти - жилища, ваканционни имоти, къщи, вили, парцели, земеделска земя с категории от 1 до 10, търговски имоти - магазини, офиси, заведения, имоти за продажба и имоти за под наем. Имаш имоти в големи градове и имоти в малки градове и села, имоти с добри локации и имоти с лоши локации, жилища - тухлени, панелни, ЕПК, ПК. С различни квадратури от мезонети до боксониери... И да ок всичко това са имотиТЕ, но техните цени е смешно да бъдат обобщавани освен в наистина много общ план като например - графиката хикс, която показва средното понижение на цениТЕ на кв.м. на еди кои си имоти като в статистическата извадка влизат имоти с реални цени и имоти с нереални цени, които никога няма да се реализират на тези ценови нива. И на тази база някой умува и вади кардинални изводи...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход