Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете

Публикувано от Продавач 
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
30-09-2010 - 13:39:13
Натискайте си клавишите, нали казах, че само това знаете да правите. От това пари не се изкарват и цени на имоти не се свалят.
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
01-10-2010 - 09:30:21
По въпросите на ценообразуването. Следях повече от една година как апартамент елегантно намаляваше офертната си цена започвайки от 54 000 евро. Нкрарая стихна 32 000 евро и вися така месеци наред. Не разбрах накрая продадоха ли го и за колко или се отказаха да го продават. Днес обаче от любопитство пуснах търсачката. Че го нямаше нямаше го, но в квартала са пуснали за продан два идентични с този за който ви говория, с офертни цени между 45 и 50 000 евро. Е ще ме прощават продавачите, ама как може да тръгваш от цени надути с 50% спрямо възможностите на пазара. Нека постоят година да им дойде акъла.
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
01-10-2010 - 09:53:31
За кой квартал става дума?
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
01-10-2010 - 11:10:49
Някой не увряха, че задължително се продават наследствени апартаменти и на длъжници, по-рядко, когато някой иска да го смени или вземе сума и да отиде на село. Като изключим първите два случая, в останалите апартамента се продава за определена цена, която ако няма кой да даде същия се вади от пазара, защото парите не вършат работа на продавача. Иван продава на 50000, може да свали на 45000, но толкова, като не става продължава да си живее в него.
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
01-10-2010 - 14:04:32
Quote
greenbul
Е ще ме прощават продавачите, ама как може да тръгваш от цени надути с 50% спрямо възможностите на пазара.

Май това е често срещано явление. Пример от един друг форум, става дума за продажба на парцел.
Продавач:
"Аз съм собственик и имам всички изрядни документи. Цена 45000 лева"
Седмица по-късно:
"Нова цена 40000 лв"
След около два месеца:
"Имах предложение за 22000 лв но ми се сториха малко и отказах,надявам се да му взема поне 30000 лв."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Какво излиза: искам да му взема поне 30000, значи почвам от 45000.
Смятам, че по този начин продавача изпуска купувачи, които не предполагат, че офертната цена може да спадне с 25% до 30%.
Краят наближава winking smiley
03-10-2010 - 23:06:06
avatar
Quote
др. Иванов
Някой не увряха, че задължително се продават наследствени апартаменти и на длъжници, по-рядко, когато някой иска да го смени или вземе сума и да отиде на село. Като изключим първите два случая, в останалите апартамента се продава за определена цена, която ако няма кой да даде същия се вади от пазара, защото парите не вършат работа на продавача. Иван продава на 50000, може да свали на 45000, но толкова, като не става продължава да си живее в него.

Те увряха вече, но не ги устрова ситуацията и мрънкат. Всички надежди отново са насочени към идната зима (третата подред след началото на кризата) и май и на децата ще им стане ясно, че ако до края на март "краха" не е смазал тотално цениТЕ - никога няма да може да ги смаже повече от това, което е сега winking smiley Най-прецакани отново ще бъдат тези, които са с нереални очаквания.

Това преди кризата бяха продавачите, които искаха нереални цени и останаха с пръст в уста, а сега идва ред на тези купувачи, които очакват нереални цени и на свой ред ще останат с пръст в уста.


"На далавера" ще може да се купи в следващите 3-6 месеца от там нататък, който е издържал три кризисни зими и не си е подарил имота ще издържи още толкова зими, а тя кризата няма да е вечна колкото и да им се иска на разни болни мозъци всичко да потъва и да върви на зле.

"Далаверата" да се купи сега е до толкова далавера до колкото наистина все още има шанс за отстъпки.

И не казвам, че цениТЕ ще се качат след половин година, но както вече всички забелязаха цениТЕ на търсените жилища нещо отдавна не вървят вече на долу а? Така ще бъде и догодина и по догодина. Но тази година предвид страха от лютата зима (колко ще е люта ще видим) има шанс за добър пазарлък. Догодина по това време може да няма никакъв подобен шанс. ЦениТЕ няма да се качват и догодина! Но "далаверата" за купувачите свършва на пролет winking smiley Свършва, защото тази част от няколкото хиляди души, които обикалят ежеседмично по огледи и няма да си купят имот през зимата, направиха същото и миналата зима...идната пролет обаче ще разберат, че края с падането на цениТЕ на имотиТЕ наближава и ще вземат решение да не чакат 4-тата зима от началото на кризата и да действат. Обаче са станали много - чакащите. Повече са от колкото можете да си представите. И думите ми очаквам да се потвърдят догодина когато те започнат да купуват. Ръст в цените няма да има, но всички ще разберат, че дъното е било достигнато още през тази година.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Краят наближава winking smiley
04-10-2010 - 07:40:41
Quote
Продавач
"На далавера" ще може да се купи в следващите 3-6 месеца от там нататък, който е издържал три кризисни зими и не си е подарил имота ще издържи още толкова зими, а тя кризата няма да е вечна колкото и да им се иска на разни болни мозъци всичко да потъва и да върви на зле.

Да видим. Нека не забравяме, че фундаменталните причини за кризата в България са си все същите. Едва сега изпапкахме целия резерв трупан през годините на наблончване и опряхме до МВФ. Пазарът няма да се диктува от тези устискали две години дето не им дреме да устискат и още 10. Настъпи генерална промяна в банковата система на Европа (Базелски правила 3), ефектите от която ще започнат да се проявяват през следващата година. Пазарът няма да се срине тотално, но да видим сегашните цени, но в лева е съвсем, съвсем реално. И пак повтарям, продавачите няма да са тези които, останаха с пръст в устата по време на балона. Те се прецакаха тогава, прецакани са сега и после пак ще са прецакани. Продавачи ще са хора които в момента дори и не подозират, че ще са такива.
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
04-10-2010 - 08:17:36
avatar
"продавачите няма да са тези които, останаха с пръст в устата по време на балона. Те се прецакаха тогава, прецакани са сега и после пак ще са прецакани. Продавачи ще са хора които в момента дори и не подозират, че ще са такива."

Да тези, които са купили с кредит през 2007г. и кредита им е бил над 50% от сделката ще са прецакани и утре, но ако не са продали три години по-късно значи те реално нямат проблем - плащат си кредита и не продават на всяка цена или дори изобщо не продават. А тези, които не подозират, че ще бъдат продавачи и те няма да са достатъчно много, че да дърпат пазара надолу.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Барабар Петко с мъжете - влизайте и четете
04-10-2010 - 19:38:13
avatar
Разберете ме правилно аз не съм на ничия страна *pardon* Аз съм посредник, защото съм по средата. Понякога това означава между чука и наковалнята, а понякога направо на .айнинген :] Това за вас обаче не е толкова важно, по-важно е да си реализирате плановете, а когато те се разминават крайно много с действителността тогава всички губим *tired*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
БрокерЪ
06-10-2010 - 09:11:42
avatar
Quote
Брокеръ
Quote
Продавач
"Така, че не потребителските кредити, а нивото на жилищните кредити все още застрашава икономиката на САЩ"

Вероятно имаш предвид % на броя сделки с ипотечни кредити в САЩ спрямо тези с плащане в брой? Защото в САЩ сделките без ипотечен кредит вероятно са под 15% от общия брой сделки, но тук в България съотношението е съвсем друго по простата причина, че повечето сделки стават след продажбата на собствен имот. Докато в САЩ прийждащите емигранти няма от къде да наследят имот, а и нямат достатъчно кеш за да купят къща и искат не искат теглят кредит. Тук нещата са мнооооооого по-различни. Родителите продават земи, къщи, апартаменти за да може младото семейство да си купи или най-малкото да осигури поне 50-60% от сделката в брой. Това е и причината да няма масови разпродажби на ипотекирани имоти, а пика на кризата определено НЕ предстои, а по-скоро премина, а колко ще продължи незнам, но едва ли до другата зима ще останат хора, които ще се надяват да купят ипотекиран имот на публична продан за 500лв в центъра на София. Кой говореше за потребителски кредити нямам идея. А и какво се надяват брокерчетата едва ли има каквото и да е значение, важното е да си мислиш, че ги разбираш нещата и да имаш информация от кухнята winking smiley

Inform ти говори с цифри, ти пак продължаваш с изсмуканото от пръстите.
Ей тва болднатото - от къде имаш информация за него? Колко продажби има в прованса???
А кризата няма никакво намерение да си тръгва от тук.

Ако беше наистина брокер щеше да знаеш, че информацията ми е от първа ръка *book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход