Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

и пак за себестойността

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: и пак за себестойността
11-10-2010 - 09:23:57
avatar
Quote
Peter_K
Но в Търново топ заплата засега е около 1500лв, поне по мои проучвания.

Може и до 2000 да стигнеш, но трудно. Инфо от първа ръка smiling smiley
Re: и пак за себестойността
11-10-2010 - 15:04:38
Quote
Тинки Уинки
То ясно, че като ти дават 1000 ти няма да се дърпаш и да викаш - НЕ, сакън, искам 600.
Затова и в началото казах да не коментираме цени, а себестойност.

Сега ясно, че ако си абсолютно начинаещ и знаеш, че някой ти дава 1000, то може да не си правиш много сметката и да гледаш да ти се "върже" под 1000 пък колкото печалба има - толкова. Ама го има пък и другото, че ако си неизвестен и гледаш да държиш ниски цени.

30% разлика в себестойността на два обекта ми се вижда нормално нещо.
Въпросът ми беше горе долу да изкараме някаква средна цена. То дали ще е 250 или 300 мисля никой няма да прави на въпрос. Ама ако един каже 250 пък друг 750 за приблизително еднакви неща, вече човек почва да се позамисля.

Далеч съм от мисълта, че един строител в София влага много по-качествени материали от един в Банско. То често и строителят е един и същ, просто мястото, на което строи е различно. Също съм далеч и от мисълта, че повечето строители ги е еня какво ще стане с това дето са построили.

С този въпрос бъркаш на лобито на строителя, а и на самия строител в трибуквията. Защото те много добре си знаят себестойността. И затова на свой ред се опитват да те натъпчат целия на кучето в трибуквието.

Иначе не забравяй, че в себестойността влизат и любовниците и мутресите и джиповете и басейните и къщите-като на доган-ефенди. За всичкото им имане купувачът плаща, чат ли си? Това е то себестойността.

А продажната цена се получава от себестойността по 2, по 3 или по 5. Който както те премери, колко може да пуснеш.
Т.е. пазарна икономикаwinking smiley

А тухлата, бетона и заплатата на бачкатора е една и съща от южната ни граница до Дунав и от Черно море до Сърбия.

В пазарните икономики се счита за нормална печалба максимум 30% над себестойността преди или след облагане с данъци. Печалби над 30% се таксуват като кражби. При наши условия за такива печалби никой не тръгва да сложи и една тухла. Щото сме мързеливи, поради което и крадливи.

Има някаква надежда за спад на себестойността, респективно спад в пазарните цени, откакто ни напъпли кризата. Но лобитата здраво държат на тяхното си и на печалби в пъти над себестойността. Няма да държат на Тинки нито на Уйнки, нито на който и да е купувач. Може отново да пуснат яко кредити, но от печалби няма да се откаже никой. Докато не им се опре дуло в слепоочието или ножа в кокала, или не огладнеят толкова, че да им паяжинясат трибуквията …

Чат ли си ? Или се правиш на улав, както тук имотко определи?spinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-11 15:08 от iiujen.
Re: и пак за себестойността
11-10-2010 - 15:19:21
И ти се правиш на улав, освен ако не си вярваш на това, дето без никакво разбиране на инвестиционния процес си написал.
Себестойност по 2 означава например в Княжево цени от 850 евро/кв.м., а в Борово по 1050 евро. Къде виждаш такива?
Re: и пак за себестойността
11-10-2010 - 22:20:31
Значи поради кризата има надежда да падне себестойността... хахаха такова баш не съм чел :}

Над 30% който ни взима.... НЕК, ВИК, ТЕЦ, ANYTEL, СГТ, МЗ, НОИ ... и още хилядите знайни и незнайни... са крадци а ? Ти го каза winking smiley А аз се чудех що сме мързеливи и крадливи :]
Re: и пак за себестойността
12-10-2010 - 14:39:17
Quote
iiujen
В пазарните икономики се счита за нормална печалба максимум 30% над себестойността преди или след облагане с данъци. Печалби над 30% се таксуват като кражби.

Защо не отидеш да протестираш пред МакДоналдс - изпечени крадци. Или да дадеш производителите на праховете за пране на съд - знаеш ли колко е себестойността им? Или производителите на лекарства... По твоята логика всеки, който печели над 30% от себестойността е крадец. Ами за Майкрософт какво да кажем?
Изобщо големи икономисти се извъдихте. Цял живот карате на държавна заплата, ама да определяте печалбите на другите сте супер специалисти.
Re: и пак за себестойността
12-10-2010 - 14:43:13
avatar
Да не забравяме все пак, че стоките имат свойството, освен на печалба да се продават и на загуба, според търсенето им на пазара. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: и пак за себестойността
12-10-2010 - 16:58:09
Quote
ASSETION
Хубаво изброихте градове и села ама...
от тези които сте зиброили само в Габрово незнам да има много цигани и в Търново се ядва...

ама Котел, Елена, Казнлък... по-добре направо в Красна поляна?
Aсейшъна нещо бъркаш.Цигани вече има навсякъде в България.Или се учиш да живееш с тях или напускш България.Другото са фантасмагории.След 20г циганите ще са колкото българите ако не и повече.
Re: и пак за себестойността
16-10-2010 - 17:19:59
Тинки, Сирма може би е по-добра опция от JCI или Codix, поне от това което чувам.

Колкото до SAP или VMWare, те ако отидат извън Сф ще е в Пловдив (летище, магистрали) или Русе (да хванат и Румъния). Мое мнение.

Търново и Габрово са опции за фирма до 50 човека.
Ще те имам предвид smiling smiley

А по въпроса за циганите - в Търново са доста по-различни от тези във София.
Re: и пак за себестойността
16-10-2010 - 21:46:30
Потвърждавам, някога съм работил в Сирма, от JCI имам доста близки впечатления а Кодикс са франсета, за тях или хубаво или нищо. Сирма е класи над тези от гледна точка на редовия програмист.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход