Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нова тема и ново 20....

Публикувано от dival 
Re: Нова тема и ново 20....
27-09-2010 - 09:33:40
Не дай боже да падне борда, ще стане мазало. Аз съм за сменяне на курса на лев/евро, но не знам дали може да стане. 4лева към еврото е добре като за начало, но трябва да става много плавно иначе БАУ. Но погледнато от друга гледна точка нямаме изход. При делвалвиране на лева покупваемостта намалява, както и стоките внесени отвън поскъпват но така също и стоките вътре тъй като повечето от тях се образуват от външни за страната енергийни продукти. Вземането на заем отвън ще накара данъците да се завишат МНОГОКРАТНО, писали сме в другата тема за намаляващото население и емиграция. Работната ръка намалява драстично докато нашите хора искат да вземат заеми, няма да има кой да ги връща. Не съм проверявал скоро но мисля че лихвата по сегашния(външния) е 1 000 000 000 евро годишно. Кризата няма да бъде V- образна а ще бъде W- образна и после едно L- образно, тоест поне още 2-3 години криза и после пълзене по дъното 5-20 години. Големите печатат пари и с това дефактум създават инфлация, с това България само губи тъй като не може да посрещне тази инфлация с ресурси и ако продължи така ще ядем големия до 2-3 години(казвам до а не след). Ако това е вярно за заема отвън то това означава че ние не можем да покрием дупката в баланса което ще доведе до въпроса ами ако 2012,2013,2014 са с ниска събераемост на данъци това означава ли че трябва да теглим още пари за всяка фин. година и ако този процес продължава а той не може да продължи дълго какво правим. Какво правим ако примерно външния дълг стане 100 милиарда евро а ние едвам можем да покриваме 30-40 милиарда дълг. Силно заставам зад идеята че тези 610 000 паразити трябва да се намалят поне с 50% до края на мандата на правителство, или вариянт Б само тези които са мамините,чичовите,вуйчовите,лелените, на тати,на шурито баджанака,сестрата,брата,любовника/цата:], май се поолях, те 80% са само такива.
Re: Нова тема и ново 20....
27-09-2010 - 09:55:24
Quote
др. Иванов
Иванов,
Миналата година по това време ми обеща да ме офертираш с хубав апартамент в новострояща се сграда. Построи ли?


В момента строя, ще ти пусна апартаментите.


Тези на всичко могат да видят сметката, валутния борд ще им отнеме 15 дни. Между другото сме краят на септември, когото според осмият срок на Дянков трябваше да сме цъфнали. Първият срок, когато трябваше да излезем от кризата според Дянков беше септември м.г.

Повече от година, а строежа не е готов и още се продават доста апартаманти.

Един съвет към този, който пита за свободните апартаменти, внимавай с Иванов, че да няма после мяу.

Ако му разгледаш мненията ще видиш, че е доста подозрителен най-малкото.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-27 09:57 от javcho.
Re: Нова тема и ново 20....
27-09-2010 - 16:07:58
Quote
Imotko
Разбрах бе, Дивале, ще свалим малко цените в София*yes*


Имотко , цените в София не ме вълнуват
Идеята на темата е друга
Re: Нова тема и ново 20....
27-09-2010 - 18:59:57
[www.dnes.bg]

още по темата
Re: Нова тема и ново 20....
27-09-2010 - 19:45:40
Quote
dival
Quote
Imotko
Разбрах бе, Дивале, ще свалим малко цените в София*yes*


Имотко , цените в София не ме вълнуват
Идеята на темата е друга

Щом казваш. Макар че цените на имотите в София в икономически смисъл са индикатор на много неща.
Re: Нова тема и ново 20....
27-09-2010 - 20:08:07
Разбира се че са индикатор , но говорим за друго .
Re: Нова тема и ново 20....
27-09-2010 - 20:12:03
Дете-идиотче. Здравната кукувица я намериха на едно кръстовище, а тоя - сигурно в климатично училище.
Ама пак ние ще плащаме масрафа, да му мислим. Като ще взема заеми /няма лошо/, що не ги взе
миналата есен, като имахме висок рейтинг??? Днеска чета, че пласирал "успешно" държавни облигации при
6,45% лихва! Ай, сиктитир бе! На тоя процент можеше и в заложна къща да отиде. "Закъсалата" Испания
скоро пласира 3,5 млрд. Евро дълг на 3,25%!!!!! Горко ни с такива идиоти начело.
Re: Нова тема и ново 20....
27-09-2010 - 20:16:42
4лева към еврото е добре като за начало, но трябва да става много плавно иначе БАУ.

Реалната цена на еврото е 1,20-1,30 лв.

Иначе строителната площадка е открита на 3 август 2010 г. и апартаменти за продаване има два + един евентуално.
Re: Нова тема и ново 20....
27-09-2010 - 21:58:38
Quote
landstar
Дете-идиотче. Здравната кукувица я намериха на едно кръстовище, а тоя - сигурно в климатично училище.
Ама пак ние ще плащаме масрафа, да му мислим. Като ще взема заеми /няма лошо/, що не ги взе
миналата есен, като имахме висок рейтинг??? Днеска чета, че пласирал "успешно" държавни облигации при
6,45% лихва! Ай, сиктитир бе! На тоя процент можеше и в заложна къща да отиде. "Закъсалата" Испания
скоро пласира 3,5 млрд. Евро дълг на 3,25%!!!!! Горко ни с такива идиоти начело.

Много попадения има в поста ти и съм съгласен с казаното . За мен миналата есен беше подходяща за такива упражнения , но тогава все още кабинета се биеше в гърдите че може всичко (от високо като се пада -наи боли )
Съкращението в администрацията би свършило някаква работа , но те просто съкратиха щатовете които така или иначе бяха само на хартия .Лощото в ситуацията , че се обрича следващото поколение на бедност , защото това което се взема днес - утре трябва да се връща ! Между другото с такива маневри мисля че всеки може да бъде финансов министър
Мисля че отговаора на хората ще бъде преминаване от сива към направо тъмно сива икономика - както стана с цигарите след увеличаването на акциза - някои спряха да пушат , други минаха на изцяло безбандеролни , трети (като мен) на електронни ,но акциза в хазната не стана повече - дори намаля .Много съм притеснен от грамотноста на кабинета (с едно-две изключения) .Подчертавам - нямам политически пристрастия !
Re: Нова тема и ново 20....
27-09-2010 - 22:11:25
И аз вече започвам да имам такива съмнения, дори много по-тежки...
Някои май още не са се наиграли sad smiley и май ще трябва да бъдат наиграни *black eye*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход