Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 21:39:49
avatar
не съм казал че няма нерви и тичане smiling smiley
но едно е да тичаш като ламав и да хабиш нерви с дребни клиенти изнервени от безпаричие за да кажем 2 000 на месец
съвсем друго е да работиш на едро с клиенти който в по-голямата си част знаят какво искат и свеждаш нервите и тичането до минимум а печелиш 20 000.

Примерно и продавачите на зеленчуци изкарат добри пари на сергия на пазара, ама не е за всеки да става в пет часа всеки ден и зиме и лете и да се разправяш с луди пенсионери и изкукали 40 годишни безработни лелки бивши даскалици.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 22:46:40
"Колко хубаво нещо щеше да е бизнесът, ако не бяха проклетите клиенти"-беше казал някой.
Вярно, че поомръзва да се работи на високи обороти, и на мен нещо така взе да ми писва. Не че не върви, нормално си върви за кризата, но безинтересно ми стана, няма тръпка, няма адреналин. Пък и парите по-малко, нали. *huh*От друга страна пък ако почти нищо не правиш, е голяма скука, не е само до парите. Не знам, няма лесно решение.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 22:57:58
Стана ли ясно защо цените на имотите трябва да паднат?!Значи и за бизнес не става София...И много грозни гледки..много мизерийка!
Да кажа нещо позитивно (горе-долу) хората вече не са толкова злобни в София - просто са апатични, прекалено непукисти и не се поставят на мястото на човека отсреща.Та миражът или балонът за жилища, стрували някога 1000 лв сега да са десетки хиляди евро е време да бъде рабит!
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
10-10-2010 - 12:16:58
Quote
ASSETION
Аз плащам около 4000 лева наеми всеки месец, та мислиш ли че ако ми беше по изгодно нямаше да съм купил вместо да плащам наем.

Оставете ASSETION и вижте банките. Обикновено всичките им офиси без централния са под наем. Ако имаше далавера банките щяха да си купят офисите, а не да ги наемат. Ако някой си мисли, че е по-тарикат от банките, да знае че мно-о-о-о-о се лъже!
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
10-10-2010 - 13:00:43
Банките купуват офиси, а другаде са под наем. Под наем са където не им ги продават, мястото търпи развитие е т.н. Освен това банката има строго определена дейност и тя не включва търговия с имоти или преотдаване нод наем, за да има извод от примера. Банките най-вече не се пенсионират, за да им се налага да спят под мостовете или да търсят съборетина на село, каквото трябва да направи сривльото, когато започне да получава по 50-60% от доходите си гордо наречени пенсия.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
10-10-2010 - 13:31:58
Quote
др. Иванов
Банките купуват офиси, а другаде са под наем. Под наем са където не им ги продават, мястото търпи развитие е т.н. Освен това банката има строго определена дейност и тя не включва търговия с имоти или преотдаване нод наем, за да има извод от примера. Банките най-вече не се пенсионират, за да им се налага да спят под мостовете или да търсят съборетина на село, каквото трябва да направи сривльото, когато започне да получава по 50-60% от доходите си гордо наречени пенсия.

Мозъкът ти не функционира правилно вече. Ако обясниш и каква е била великата мисъл в подчертаното? Които живее на село живота му е по-евтин? Или къщата е по-евтина? Или завиждаш? А за мостовете поне за прост човек като мен е необходимо обяснение.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
10-10-2010 - 13:40:26
Иванов,

нещо се изказваш неподготвен и си в голяма грешка. Банките имат нормативни ограничения за инвестиции в недвижими имоти, ама в този конкретен случай май първо си писал а после си мислил...Нищо де винаги може да научиш нещо ново.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
10-10-2010 - 14:32:15
Хм, туомас, би ли посочил конкретната действаща законова разпоредба, която да ограничава банките да придобиват НИ?
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
10-10-2010 - 14:44:45
анките не могат да правят никакви инвестиции, нито в недвижими имоти, нито зърно, нито в нефт. Те са банки и си гледат банкирането, както и строители, зърнопроизводители и нафтаджии не могат да извършват банкова дейност. Да си купиш офис не означава да инвестираш в недвижими имоти, а да си купиш офис, както си купуваш факс или бонбони за клиентите. Пукупката на офис щеше да е инвестиция ако се даваше под наем, ползнаше се за публичен дом или въобще за нещо дето носи пари.

Върко, мисълта не е велика, а житейска. Ако някога те назначат на работа ще разбереш от разговори с колеги, че с годините заплатите растат, а заедно със заплатите и размера на жилището и възможностите за по-охолен живот. Това няма как да го знаеш на опашката за социално подпомагане, защото там е обратното - с времето облагите намаляват. Та като свикнете с жена ти да живеете в тристаен под наем с 4000 евро чисти и се пенсионирате ще започнете да взимате 2000-2500, което ще рече, че или трябва да спрете да ядете, което може да пордължи около 40 дни, или да карате на огнище в хола и лов и събирателство в местната градинка или да напуснете апартамента под наем и да се изнесете към място, където живеят сривльовците. В този смисъл банките могат да карат само на наеми, защото не се пенсионират, ако го правеха весъмнено щяха да си си купили имоти, където да мине старостта им, защото разликата между ипотеката и наема е, че след 30 години спираш да плащаш ипотека, но продължаваш да плащаш наем.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
10-10-2010 - 15:39:26
Quote
др. Иванов
анките не могат да правят никакви инвестиции, нито в недвижими имоти, нито зърно, нито в нефт. Те са банки и си гледат банкирането, както и строители, зърнопроизводители и нафтаджии не могат да извършват банкова дейност. Да си купиш офис не означава да инвестираш в недвижими имоти, а да си купиш офис, както си купуваш факс или бонбони за клиентите. Пукупката на офис щеше да е инвестиция ако се даваше под наем, ползнаше се за публичен дом или въобще за нещо дето носи пари.

Върко, мисълта не е велика, а житейска. Ако някога те назначат на работа ще разбереш от разговори с колеги, че с годините заплатите растат, а заедно със заплатите и размера на жилището и възможностите за по-охолен живот. Това няма как да го знаеш на опашката за социално подпомагане, защото там е обратното - с времето облагите намаляват. Та като свикнете с жена ти да живеете в тристаен под наем с 4000 евро чисти и се пенсионирате ще започнете да взимате 2000-2500, което ще рече, че или трябва да спрете да ядете, което може да пордължи около 40 дни, или да карате на огнище в хола и лов и събирателство в местната градинка или да напуснете апартамента под наем и да се изнесете към място, където живеят сривльовците. В този смисъл банките могат да карат само на наеми, защото не се пенсионират, ако го правеха весъмнено щяха да си си купили имоти, където да мине старостта им, защото разликата между ипотеката и наема е, че след 30 години спираш да плащаш ипотека, но продължаваш да плащаш наем.

Да не навлизаме в стари спорове. Знаеш, че написаното няма да се случи никога (кредита да е по-изгоден от наема и то през всичките 30 години). Гледам и банките тихомълком вдигат лихвите по депозитите в последните 3 месеца. А познай какво ни очаква....ох забравих ти по-далеч от строежа невиждаш. Задава се втора криза, а в България ще е погром. Не напразно Дянков бърза да привлече някое евро, че догодина пари и за пенсии няма да има. А ти си строй..... и този път ще чакаш анадолски инвеститор. Добре,че хората се опариха и по-малко прибягват до кредит, че ще има голяма сеч. Даже и тези които сега успяват някак да погасят вноските ще са в невъзножност.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход