Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите в София трябва да паднат!

Публикувано от slynce 
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
08-10-2010 - 23:57:45
Е, предполага се, че жилище не се сменя като износени джинси
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 03:33:04
За да се износят, трябва доста да ги носиш( джинсите де) ..
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 09:32:41
Две интересни примерчета от обявите на www.imoti.net:
1)
- Апартамент от 90 кв. м., ново строителство, югоизточно изложение, тухла, на бул. Мария Луиза се дава под наем за 350 евро на месец, обявата е тук: [www.imoti.net]
2)
- Апартамент от 86 кв. м., ново строителство, западно изложение, тухла, на бул. Мария Луиза се продава за 73,000 евро, обявата е тук: [www.imoti.net]

За да бъде закупен апартаментът със заем са необходими 58,400 евро банков заем (тоест 80% от цената). Условията на заема са примерно 8% лихва за 20 години. Тогава месечната вноска за погасяване на заема е 488.48 евро.

Тоест разликата между между наема и заема е 138.48 евро на месец или месечната вноска за заема е с над 39% по-висока от наема... :]



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-10-09 09:39 от Inform.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 12:04:58
Quote
ASSETION
мда разбирасм - ти си късметлия smiling smiley
ок но ако аз 2007 съм имал 100 000 лева и бях купил жилище с тези пари
сега щях да имам жилище за ? колко 120 000 лева?
СУПЕР!!! smiling smiley ама не съвсем - щото щях да имам жилище за 120 000 - непродаваемо smiling smiley и нямаше да имам 4 пъти повече свободни пари нали smiling smiley

Хипотетично ако беше купил тогава, сега щеше да имаш апартамент, който можеш да ипотекираш и пак да си въртиш парите кат си такъв мераклия. И пак хипотетично - ако за 120000 е непродаваемо/трудно продаваемо, то за 100000 си е съвсем продаваемо. И ще си го ползвал за 3 години, дали за себе си или за отдаване под наем. Ако в момента трябва да избирам, дали да имам апартамент или влог, определено бих заложил на апартамента, с определени характеристики разбира се - тухла, локация, етаж и т.н., да не се впускам в подробности. А също така приеми да кажем, че не съм склонен да инвестирам големи суми в бизнес в момента, предпочитам да имам нещо по ниско доходно, но реално. Имаш ли нужда от пари - ипотекираш го и тва е
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 12:57:50
Защото яйцата са седнали да учат кокошката ще осветя простия народ с мъдрост.
През 1991 г. наех група магазини на Пиротска за 91000лв. на медец. Тогава 1 заплата беше 400-500 лв. т.е. месечния наем беше равен на около 200 заплати, което сега отговаря на 100-150 хил. лв. На месец! Неремонтирани магазини, които в последствие разделихме с едно акционерно дружество "Лекс", като аз плащах 41 хил. или около 80-100 раб. заплати на месец. Вадеха се пари в куфари, в брой не ги знам, сато напълнех куфарчето отивах за стока. Изводите, които мота да направя след много години са следните:

1. Парите на търговеца са в стока и колкото и да му излизат много по баланси, никога не стигат.
2. Винаги имотите са били прекалено скъпи, за да можеш без наследство или голям кредит да ги купиш. говоря за магазини, които да дават голям наем. В годините, когато апартамент в Докторската струваше 300 долара, магазин от 30 м2 на Пиротска се продаде за 160 хил. долара. За да извади един търговец 160 хил. от оборота трябва да има в стока за 500-700 хиляди и пак ще му е трудно.
3. За всичките години в които съм се занимавал с наемане за работа или наемане с цел преотдаване, съм водил но няколко дела за всеки един от обектите. Няма собственик, на който да вземеш магазина, да хвърлиш десетки хиляди за ремонт, много знания за да го разработиш и да почне да носи и веднага да не тръгне да разваля договора, защото си го ограбвал. Няма и пренаемател, който да не хукне да търси собственикът за да направи договор с него, за да не печелиш ти. Не за да му излезе по-евтино, а за не го "отрабваш".

Изводът:
Търговия до 40 г. максимум, докато имаш крака за тичане и глава за побеляване, след това само собственик и безработен. Ако не бях мислил като яйцата във форума и бях купувал по 1 апартамент на 2-3 месеца, сега щях да имам поне 20-30, а от търговията са ми останали само спомени за трошене на пари на корем, които за съжаление в момента не ми плащат сметките.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 13:52:05
Quote
Inform
Две интересни примерчета от обявите на www.imoti.net:
1)
- Апартамент от 90 кв. м., ново строителство, югоизточно изложение, тухла, на бул. Мария Луиза се дава под наем за 350 евро на месец, обявата е тук: [www.imoti.net]
2)
- Апартамент от 86 кв. м., ново строителство, западно изложение, тухла, на бул. Мария Луиза се продава за 73,000 евро, обявата е тук: [www.imoti.net]

За да бъде закупен апартаментът със заем са необходими 58,400 евро банков заем (тоест 80% от цената). Условията на заема са примерно 8% лихва за 20 години. Тогава месечната вноска за погасяване на заема е 488.48 евро.

Тоест разликата между между наема и заема е 138.48 евро на месец или месечната вноска за заема е с над 39% по-висока от наема... :]
Аз съм от "сривльовците (до 700 евро/м2)", но съм длъжен да ти поясня, че сметката ти е "крива".
Заплатите в България ще растат в следващите 20 години, и наемите, и цените на м2.
Но заемът ще си остане все 58,400 евро, а лихвата е твърде вероятно да спада или в най-лошия случай да си остане същата.
Така че си коригирай сметките smiling smiley
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 14:01:32
Quote
др. Иванов
Защото яйцата са седнали да учат кокошката ще осветя простия народ с мъдрост.
През 1991 г. наех група магазини на Пиротска за 91000лв. на медец. Тогава 1 заплата беше 400-500 лв. т.е. месечния наем беше равен на около 200 заплати, което сега отговаря на 100-150 хил. лв. На месец!
Виждаме, много си пестил от неизядени банички smiling smiley И подходящи приятели си имал winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-09 14:03 от barbaron.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 15:23:47
Quote
barbaron
Виждаме, много си пестил от неизядени банички smiling smiley И подходящи приятели си имал winking smiley

От депутатските банички на Маргарит Мицев ще са били:] И както всички знаем те бяха от много специално депутатско тесто!!
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 19:53:09
avatar
Колкото и да ми е неприятно да се съглася с мнението на Другаря Ив. ще трябва да го направя..
и той и PER0 са прави и аз съм прав... зависи от гледната точка..
Бизнеси има много и различни... Това с тичането до 40 години е вярно и нерви и тичане ... но аз реших още на 30 че това не е за мен и не ми харесва затова прекъснах всякакъв бизнес който иска много нерви и тичане.
Накрая осъзнаваш че живееш за да работиш един вид, а това не си струва.
И аз мисля още 2-3 години да поработя, а после ще му мисля. Имотите винаги са били добра инвестиция така е.
Дали ще е земя, жилища или бизнес имоти. След година 2 предполагам ще мисля като вас и ще вкарвам парите си в имоти, но докато мога да печеля с тези пари десетократно повече отколкото ако са вкарани в недвижима собственост предпочитам да съм търговецsmiling smiley
Колкото и да поскъпват жилищата ще е трудно да изпреварят доходите от добър бизнес.
Ако сега струва 100 едно жилище а след 2 години 150 , за мен пак ще е добре. Защото тези 100 ще са станали поне 200 ако не и 400
така че пак не съм на сметка да купувам сега.
Това е моята гледна точка. Пак казвам след няколко години предполагам и аз ще мисля като вас.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
09-10-2010 - 21:07:19
Много ти е загадъчно посланието ти в частта си за бизнеса. Не съм чувал за бизнес, при който да няма нерви, даже и при нелегалния пак си има своето напрежение и риск, макар че там печалбите са неколкократно по- високи. Ти си знаеш де, щом си го измислил по този начин добре си го измислил ако е истина. Съдейки по бизнесите, които аз съм въртял, те винаги са били свързани и с нерви, и с тичане, и с време, някои успешни, други не, но това, което казваш така леко ме озадачава. За другото което казваш - всяко нещо с времето си, защото рано или късно започваш да си задаваш въпроса - досега работих като ненормален, кога най после ще отделя време за себе си ей така просто да се почуствам човек, дали на 40, 50 или 60 г зависи от човека и е строго индивидуално.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход