Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите в София трябва да паднат!

Публикувано от slynce 
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
08-10-2010 - 19:37:49
Даааа, по-добре трудно може да се каже. Не цените са ни високи, а доходите-ниски.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
08-10-2010 - 20:11:57
avatar
Quote
Imotko
Даааа, по-добре трудно може да се каже. Не цените са ни високи, а доходите-ниски.

ДОХОДИТЕ СА СИ ПЕРФЕКТНИ!!! - ЦЕНИТЕ СА ВИСОКИ! и не само на жилищата smiling smiley

ще дам аз 100 000 евро знаеш ли кога? със 100 000 евро мога да си живяея 20
години без да помислям за работа - а я доживея още 20 я не!
ще дам аз 100 000 знаеш ли кога? КАТО ИМА ИНТЕЛИГЕНТНИ ХОРА, КОИТО РАЗБИРАТ И СА ИМ НИСКИ ЦЕНИТЕ - ДА КУПУВАТ!
АЗ ПОНЕЖЕ СЪМ НАЙ-ПРОСТИЯ ОТ ВСИЧКИ ЩЕ СЕ ВЪЗДЪРЖА! ще си поживея на наем още 4-5 годинки и после ще си харесам някое балканско селце в което няма ЦИГАНИ И БРОКЕРИ ! и шЪ си рупам печени агънца... па вие си живейте в маломерните кочини и си бройте квадратите smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
08-10-2010 - 20:34:46
Quote
ASSETION
Quote
Imotko
Даааа, по-добре трудно може да се каже. Не цените са ни високи, а доходите-ниски.

ДОХОДИТЕ СА СИ ПЕРФЕКТНИ!!! - ЦЕНИТЕ СА ВИСОКИ! и не само на жилищата smiling smiley
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
600 - 700 лв били перфектни доходи??? Ти нещо не си добре. Да, има и по-високи заплати, но те са или за "наши ора", или са по специални професии. За да казваш, че доходите са перфектни трябва да си изключително ограничен и тесногръд.

А за 20 години аз ще изкарам толкова от наеми, че пръста си няма да мръдна. Работило е.... и в момента работи....и пак ще работи, така е по света. пък ти си харчи парите, добре дошли са ми.......един от многото.....и хич, ама хич не бързам, няма и за къде.......малко били паднали наемите....... и кво от това, пак си вървят.......
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
08-10-2010 - 22:06:19
avatar
ши изкараш друг път... smiling smiley както е озверял бойко... зимата нема море да гони там... бизнеса и той слаб... сега наемодателите ще са на мушката. Договори, данъци и изисквания.
Пък като гледам двустайните кочини по 300 -350 се харчат... 3-4000 на година чисти ?мерси за тоя бизнес...ти ще изкараш с 100 000 лева за една година 3 000- пет да изкараш даже МНОГО ЛИ СА ТИ ? и ми се хвалиш че ти бил харен бизнеса? и после аз съм бил тесногръд и ограничен smiling smiley
Ако ти не беше тесногръд и ограничен да си вкарал тези пари в работа, не да изкарваш по малко отколкото лихвите.
Аз плащам около 4000 лева наеми всеки месец, та мислиш ли че ако ми беше по изгодно нямаше да съм купил вместо да плащам наем.
Щото съм тесногръд и ограничен и не ми идва на акъла нали smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
08-10-2010 - 22:08:16
изобщо не са перфектни доходите, предлаганите заплати от по 600 лв не стигат дори за храна, камоли за наеми!А и претенции имат работодателите..Но според мен по-важно е цените да паднат.
Няма достатъчно снимки на грозните блокове при първа възможност ще направя някои.Но това го няма в развитите европейски страни!А по цени ги гоним :]




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-08 22:25 от slynce.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
08-10-2010 - 23:01:26
Quote
ASSETION
ши изкараш друг път... smiling smiley както е озверял бойко... зимата нема море да гони там... бизнеса и той слаб... сега наемодателите ще са на мушката. Договори, данъци и изисквания.
Пък като гледам двустайните кочини по 300 -350 се харчат... 3-4000 на година чисти ?мерси за тоя бизнес...ти ще изкараш с 100 000 лева за една година 3 000- пет да изкараш даже МНОГО ЛИ СА ТИ ? и ми се хвалиш че ти бил харен бизнеса? и после аз съм бил тесногръд и ограничен smiling smiley
Ако ти не беше тесногръд и ограничен да си вкарал тези пари в работа, не да изкарваш по малко отколкото лихвите.
Аз плащам около 4000 лева наеми всеки месец, та мислиш ли че ако ми беше по изгодно нямаше да съм купил вместо да плащам наем.
Щото съм тесногръд и ограничен и не ми идва на акъла нали smiling smiley

Е ти нали си бизнесмен? За теб няма ли договори, данъци и изисквания, както има за наемите? А хубавото на наемите е, че освен да ги събираш на определена дата, можеш да се занимаваш с нещо друго в останалото време - дали е бизнес, работа или хоби е въпрос на избор. Мога да предоставя имотите си за стопанисване и да работя в чужбина, и тук да идвам само за да обера събраното от такива като теб. Предпочитам така да получавам пари, отколкото да сложа парите в банка и утре да съжалявам. Някои имоти, купени от мен през 90-те години са поскъпнали 15 пъти до момента. Никоя банка не може да ми даде такава лихва. Наемите, които ми носят са отделно
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
08-10-2010 - 23:22:07
И толкова като напъваш да въртиш бизнес, ако си сигурен, ипотекираш си имота, и въртиш парите. Какъв е проблема ако имаш нужда от пари за бизнес и си СИГУРЕН, че няма да се издъниш?
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
08-10-2010 - 23:24:20
avatar
говорим за в момента...
който е купил преди 2003 И ПРОДАЛ 2007 евалата!
щото пак ти казвам тия пари ако се вложат в бизнес се множат прогресивно...
а за свободното време smiling smiley
Аз също си ценя времето... предпочитам да изкарвам 1000 лева и да съм свободен постоянно
отколкото 10 000 и да съм цял ден на работа.
е аз намерих трети вартиант smiling smiley хем изкарвам много хем съм свободен както виждаш вися повече от теб по форуми smiling smiley спя до обяд после се чудя къде да ходя и какво да правя цял ден докато стане време за лягане smiling smiley

говорим за момента- че сега НЕ Е ИЗГОДНО да се купуват жилища с цел бизнес
нито за инвестиция нито за даване под наем.
предпочитам да плащам наеми отколкото да купувам.
всеки има право да иска каквато цена пожелае... друг е въпроса че балъците с пари намаляват много и трудно се намира кой да купи!
в момента има в района който търся сносни дупки тристайни за под 100 000 лева, но явно нямам толкова силно желание да купувам щом дори не звъня вече и да питам.
Аз си ценя парите, защото те ми носят спокоен и добър живот и не бих ги хвърлил за глупости.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
08-10-2010 - 23:45:23
"който е купил преди 2003 И ПРОДАЛ 2007 евалата! "

Това е много общо казано. Тъй като аз купих април 2007 ти давам веднага цифри. Тогава средните цени за даден вид апартамент бяха 900е/м2. Сега са 1150Е/м2. Разбира се говорим за офертни цени, но както тогава, така и сега допускаме, че реалните цени са били под офертните. Така че, уж говорим за спад, ама не съвсем.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
08-10-2010 - 23:51:11
avatar
мда разбирасм - ти си късметлия smiling smiley
ок но ако аз 2007 съм имал 100 000 лева и бях купил жилище с тези пари
сега щях да имам жилище за ? колко 120 000 лева?
СУПЕР!!! smiling smiley ама не съвсем - щото щях да имам жилище за 120 000 - непродаваемо smiling smiley и нямаше да имам 4 пъти повече свободни пари нали smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход