Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
13-09-2010 - 14:22:23
Quote
Шльокер и 3/4
Ха ха хаааа winking smiley)

Лакомията идва от строителите. Като са такива тарикати защо не си купуват земята както правят сериозните инвеститори ами гонят собствениците на земя та им досаждат?

И в момента гледам как се довършва строеж, при положение, че се води дело срещу строителя. Щото иначе освен дело за неустойка, ще има дело за недовършване според договор. Като искът за неустойката е само частичен т.е. до момента, и колкото повече-толкова повече докато инвеститорът фалира.

Досега съм бил свидетел на 2 фалита и едно сваляне на гащите на строител по време на дело.
Лекарството е: пари срещу пари, връзки срещу връзки, а ако се налага дори сила.

Шльокере, къде ги тея фалити.За кой град говориш.

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
13-09-2010 - 18:43:45
Quote
Шльокер и 3/4
Ха ха хаааа winking smiley)

Лакомията идва от строителите. Като са такива тарикати защо не си купуват земята както правят сериозните инвеститори ами гонят собствениците на земя та им досаждат?

И в момента гледам как се довършва строеж, при положение, че се води дело срещу строителя. Щото иначе освен дело за неустойка, ще има дело за недовършване според договор. Като искът за неустойката е само частичен т.е. до момента, и колкото повече-толкова повече докато инвеститорът фалира.

Досега съм бил свидетел на 2 фалита и едно сваляне на гащите на строител по време на дело.
Лекарството е: пари срещу пари, връзки срещу връзки, а ако се налага дори сила.

Тъй де, а като фалира кой ще довърши строежа, че нещо не се сещам?

А колкото за силата и връзките - по-полека!
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
13-09-2010 - 19:57:40
avatar
Абе ти подпиши подобен договор пък тогава ще разбереш.. кои туй...

Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
13-09-2010 - 20:23:50
Шмьокер, съвсем си изперкал!
1. Когато сключвош договор не е редно да го правиш с цел да прецакаш другата страна и докато строителят или предприемачът смятат да работят ти да ги саботираш, за да вземеш неустойки.
2. Опастностите са в много по-голяма степен за собствениците, ако строежа спре, отколкото за строителя, който до скоро продаваше на зелено и му беше през оная работа след като прибере парите, кой с кого ще се съди.
3. Народът е казал "С богат да се не караш и с рогат да се не бодеш!", вероятно от собствен опит, трупан през вековете, та не знам какви пари ще изкараш срещу пари, при положение, че първо трябва да ги имаш и да убедиш останалите собственици да тръгнат да си трошат парите по дела, които могат да продължат и над 10 г., през което време имаш една купчина бетон на обекта.

Договорът се прави за да се изпълнява от двете страни и се договаря добросъвестно! Толкова.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
13-09-2010 - 20:47:56
avatar
Иванов, другарю,

тва "инвеститорите" и "строителите" сте изключително тъпо племе. В една друга тема с юридически казус относно продажбите на търг станахте за смях, и вместо да си вземете поука, вие пак скачате вътре с двата крака в подобна ситуация.

Марш оттука да работите Иванов! Айде на Триъгълника да носите вар и тухли, че току виж срокът за А.16 минал и после... а кои туй нещУ
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
13-09-2010 - 21:03:58
Аз съм давал имот на обезщетение и по този имот съм договорирал нотариално, колкото всички тук взети заедно нямате. Строителят свърши парите с първата сграда в съседният парцел и изпадна в тежко положение, като му тежеше и неустойка от 600Е на ден. Каза ми, че ще тегли кредит за да зопочне моето и аз след като помислих предпочетох да си получа неустойките до момента и да разваля договора, както ме молеше. Може и да съм се минал, но вероятно щях да се мина повече, ако полузастроен имот със СМР за 4 млн., беше изоставен ипатекиран пред няколко банки. Сега поне парцел имам и то празен, с поект, траф, вода и канал, които строителят плати, освен неустойката. Спя спокойно и сме приятели с човека.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
14-09-2010 - 00:11:16
Quote
др. Иванов
Аз съм давал имот на обезщетение и по този имот съм договорирал нотариално, колкото всички тук взети заедно нямате. Строителят свърши парите с първата сграда в съседният парцел и изпадна в тежко положение, като му тежеше и неустойка от 600Е на ден. Каза ми, че ще тегли кредит за да зопочне моето и аз след като помислих предпочетох да си получа неустойките до момента и да разваля договора, както ме молеше. Може и да съм се минал, но вероятно щях да се мина повече, ако полузастроен имот със СМР за 4 млн., беше изоставен ипатекиран пред няколко банки. Сега поне парцел имам и то празен, с поект, траф, вода и канал, които строителят плати, освен неустойката. Спя спокойно и сме приятели с човека.

Много добре си излязал от ситуацията мисля аз. Поздравления
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
14-09-2010 - 12:02:22
Quote
Шльокер и 3/4
Абе ти подпиши подобен договор пък тогава ще разбереш.. кои туй...

Ако и на потенциалните инвеститори им говориш с тоя тон, направо се чудя кой изобщо се е хванал да работи с теб и откъде си натрупал опита, който беше така добър да споделиш с нас.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
14-09-2010 - 12:35:38
Работи грънци.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
14-09-2010 - 12:52:55
avatar
slun4o,

Инвеститорите ги избирам аз, а не те мене. Инвеститорите които аз подбирам обикновено на се големи мощни строителни фирми, но и не допускам инвеститори които ще инвестират със заем от банка. С други думи като ги подбирам гледам да са такива дето ако дойде време за "борба" да сме с изравнени сили, откъм адвокати, финансови позиции, интерес и т.н. Продажби "на зелено" същоо не допускам.
Инвеститор който не приеме условията си хваща пътя няма сделка. Просто е. А опита съм го натрупал подобно на др. Иванов.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход