Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Грешна ли ми е сметката? Или малко сметки за крайната цена на Е 1м2 ново строителство в София. *book*

Публикувано от antoninus_pius 
Хайде момчета, хващайте се. Да видят тия мръсници, дето не свалят цените. Ама после да не ревете, щото много реват...
300-350Е застроена площ с изолациите със средна ръка ПВС, без стойността на земята, това преди година за лична къщичка. Като се сложи обезщетението за земята и ето ги 400-500Е.

И не е коректно да се сравняват цени Е/м2. Намират се строители който обявяват по БДС.
Крис,
Ти като го построи продаде ли го на себе си и плати ли ДДС, нот. и общински такси и комисионни и каква печалба си начисли, за тебе и офиса?
Не, точно това казвам че трябва да се смятат всички разходи и печалба върху квадрат и няма как да стане за 230Е, освен ако пясъка и цимента и .....не са крадени....или нещо не е направено както трябва..
Quote
antoninus_pius
Във форума намерих следната обява:
*write*
Quote

Извършваме всички видове строително монтажни работи.Груб строеж -от 80 до 90 евро кв/м.с материали и труд,само труд от 35 лв до 50 лв кв/м.До ключ-230 евро кв/м!
...
Работим на териториата на София-област и други градове по договаряне!
*

Зададох си въпроса: ако до ключ крайната цена е Е230 в София област, то за София град да кажем, че договорента цена ще стане Е250-260 (себестойност до ключ). .



Подобен въпрос може да си зададе единствено човек, който НИКОГА досега не е построил и един квадратен метър с помощта на строители от подобни обяви.......
:]
Quote
ivorad
Quote
antoninus_pius
Във форума намерих следната обява:
*write*
Quote

Извършваме всички видове строително монтажни работи.Груб строеж -от 80 до 90 евро кв/м.с материали и труд,само труд от 35 лв до 50 лв кв/м.До ключ-230 евро кв/м!
...
Работим на териториата на София-област и други градове по договаряне!
*

Зададох си въпроса: ако до ключ крайната цена е Е230 в София област, то за София град да кажем, че договорента цена ще стане Е250-260 (себестойност до ключ). .



Подобен въпрос може да си зададе единствено човек, който НИКОГА досега не е построил и един квадратен метър с помощта на строители от подобни обяви.......
:]

Наблегни на последното изречение в подписа ми - ще ти го подчертая в зелено, за да не пропуснеш.
Quote
antoninus_pius
Разликата между форумите по света:
В английски - питаш и ти отговарят.
В руски - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и поне 100 човечета ти казват колко си прост, че задаваш въпроси.

Остава да изскочат от мишите дупки още 99 души - като си помисля ако запретнеш ръкави и дадеш зор на родата, като нищо да свалиш бройкатана 90. spinning smiley sticking its tongue out:]:}
Quote
antoninus_pius
Quote
ivorad
Quote
antoninus_pius
Във форума намерих следната обява:
*write*
Quote

Извършваме всички видове строително монтажни работи.Груб строеж -от 80 до 90 евро кв/м.с материали и труд,само труд от 35 лв до 50 лв кв/м.До ключ-230 евро кв/м!
...
Работим на териториата на София-област и други градове по договаряне!
*

Зададох си въпроса: ако до ключ крайната цена е Е230 в София област, то за София град да кажем, че договорента цена ще стане Е250-260 (себестойност до ключ). .



Подобен въпрос може да си зададе единствено човек, който НИКОГА досега не е построил и един квадратен метър с помощта на строители от подобни обяви.......
:]

Наблегни на последното изречение в подписа ми - ще ти го подчертая в зелено, за да не пропуснеш.
Quote
antoninus_pius
Разликата между форумите по света:
В английски - питаш и ти отговарят.
В руски - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и поне 100 човечета ти казват колко си прост, че задаваш въпроси.

Остава да изскочат от мишите дупки още 99 души - като си помисля ако запретнеш ръкави и дадеш зор на родата, като нищо да свалиш бройкатана 90. spinning smiley sticking its tongue out:]:}

Драги Тончо, две пояснения по смелия ти и назидателен отговор:

1. Никъде не съм те нарекъл "прост". Смеейки се установявам, че си поредният лаик, който се занимава с неща, от които очевидно нищо не разбира.
2. Още по - голям смях предизвиква опитът ти назидателно да иронизираш мен . За този смях е необходимо да се съобрази, че приведеният виц има и продължение. В което се анализират и качеството на отговорите, които дават различните видове питащи, след като получат отгворите. Понеже се изживяваш като англосаксончанин - нека ти кажа, че когато един представител на този вид хора получи смислен отговор - негово абсолютно задължение е да го прокоментира.
Е, ти, драги назидатко, получи поне един смислен отговор на въпроса ти - това е поста на др. Иванов. Дали ще се съгласиш или не с тезата му - това е въпрос на вкус и възможности, но да му отвърнеш аргументирано е твое задължение. Не си го направил.
Само отбелязвам, че това е по-скоро поведение на българин, а не на англичанин. При това българинът не е обикновен, а е класически екземпляр от рода на Рачко Пръдлето, който, като не може да отвърне нищо смислено - просто се прави, че няма проблем.
Пак да отбележа, че това е разсмиващо:]
Quote
antoninus_pius
Във форума намерих следната обява:
*write*
Quote

Извършваме всички видове строително монтажни работи.Груб строеж -от 80 до 90 евро кв/м.с материали и труд,само труд от 35 лв до 50 лв кв/м.До ключ-230 евро кв/м!
...
Работим на териториата на София-област и други градове по договаряне!
*

Зададох си въпроса: ако до ключ крайната цена е Е230 в София област, то за София град да кажем, че договорента цена ще стане Е250-260 (себестойност до ключ). В една кооперация, където има доста общи части е възможно да се постигне и някакъв отбив от цената под формата на отстъпка (напр. 10-15 % - все пак ако една стена е между 2 апартамента, то разходите за стената излизат за всеки от двамата на по 50%). Т.е. дотук имаме Е200-220 до ключ за София. Да кажем, че уговорката със собственика е 30% обезщетение (ще приема леко увеличение - 33%). Да приемем условно, че в сградата ще има 12 апартамента по 100 м2. Излиза, че изграждане до ключ на 1 апартамент струва Е 20000- 22000 (усреднено Е 21000). Т.е. всички апартаменти ще струват (21000*12=253000). След като даде 4 апартамента (33%) на собственика на парцела, остават 8, които трябва да се продадат минимум за 253000 (за да не е на загуба цялото мероприятие). Или за да сме на нула, 1 апартамент излиза Е 31500. Ако печалбата е 25%, то крайната цена следва да е Е 39375. Слагам още Е 10000 (на апартамент!!! ех тия държавни служители winking smiley ) за други разходи (все пак сме в България winking smiley + кредити). И себестойност на 1м2 излиза Е 493.75. От мен, айде Е 495.

И се питам защо цената на 1м2 в по-краен квартал в София (Младост, Люлин, Банишора - последният не е много краенspinning smiley sticking its tongue out ) следва да е повече от Е 495, още повече, че платежоспособното търсене намалява. Визирам ново строителство.

Опитах се по един елементарен и разбираем начин да изложа доводите си. Благодаря предварително на всеки включил се в диспута *ok*

---------------------
* В интернет намерих за СОФИЯ град както по-високи, така и по-ниски цени. Затова тези ги взех за примера.

абе ти малоумен ли или се праиш на интересен не знам ама си много просто момче. Я се замисли тогава 100-годишния апартамент на майка ти колко струва smiling smiley
Quote
tino76
абе ти малоумен ли или се праиш на интересен не знам ама си много просто момче. Я се замисли тогава 100-годишния апартамент на майка ти колко струва smiling smiley
Ама, Ванчо, това твой друг ник ли е?

Quote
ivorad
Драги Тончо, две пояснения по смелия ти и назидателен отговор:

1. Никъде не съм те нарекъл "прост". Смеейки се установявам, че си поредният лаик, който се занимава с неща, от които очевидно нищо не разбира.
2. Още по - голям смях предизвиква опитът ти назидателно да иронизираш мен . За този смях е необходимо да се съобрази, че приведеният виц има и продължение. В което се анализират и качеството на отговорите, които дават различните видове питащи, след като получат отгворите. Понеже се изживяваш като англосаксончанин - нека ти кажа, че когато един представител на този вид хора получи смислен отговор - негово абсолютно задължение е да го прокоментира.
Е, ти, драги назидатко, получи поне един смислен отговор на въпроса ти - това е поста на др. Иванов. Дали ще се съгласиш или не с тезата му - това е въпрос на вкус и възможности, но да му отвърнеш аргументирано е твое задължение. Не си го направил.
Само отбелязвам, че това е по-скоро поведение на българин, а не на англичанин. При това българинът не е обикновен, а е класически екземпляр от рода на Рачко Пръдлето, който, като не може да отвърне нищо смислено - просто се прави, че няма проблем.
Пак да отбележа, че това е разсмиващо:]

Драги, Ванчо,
1. Има един лаф - Не се страхувай да експериментираш - Ноевият ковчег е дело на аматьори, професионалистите са конструирали Титаник. Та и аз като 1 лаик съм нагазил в област, от която не рабирам.
2. Съгласен съм, че съм длъжен да коментирам мненията, за съжаление, поради служебни задължения бях зает вчера до късно прочетох всички отзиви, но намерих време да отговоря само на теб.
3. Моля пиши професионално - щом се дразниш от лаици, обещавам да не се включвам в отворени от теб теми.
4. Съгласен съм, че не съм изказал тезата професионално - напр. сигурно си забелязал, че Е10 000 ги слагам, след като съм калкулуирал печалба, което е неправилно.
Желанието ми беше да видя колко идва себестойност на 1м2 ново строителство, тъй като помагам на мои близки да купят апартамент и исках да видя какви са разходите са построяването на 1 сграда (по точно колко излиза 1 м2) за да знам доколко могат да намалеят цените на новозапочнатите сгради - т.е. има ли смисъл да се чака още 2 години за закупуване на апартамент в новострояща се сграда или не. Нямам в предвид покупка на зелено, а покупка на апартамент поне с А15, което означава чак 2011-2012 да стане сделката. По принцип всеки (сривльовци и ъпъри) казва някакви крайни цени, но никъде не съм намерил детайлна как достига до тази цена, а само визира някакви показатели като 120 наема напр. Разбира се не отчитам ценовата еластичност, търсене и предлагане и различни други фактори, но информацията, която получих от темата (особено от др. Иванов) ми е много полезна.
Както писах в първият пост благодаря на всеки включил се в темата. Може изложеното от мен да е обсъждано и преди, но аз не намерих необходимата информация някъде, а ме интересува, защото помагам на мои близки при покупка на апартамент. Също така съм се колебаех дали има смисъл да тегля кредит за строеж на къща на парцел, притежаван от родителите ми и както очаквах има доста препъникамъни, които др. Иванов е посочил.

bibise,
Тези Е 10 000 не са само за подкупи, в тях съм включил "цена за проектиране, конструиране и т.н", както и някои други разходи, за които др. Иванов е писал (има някои такива, за които не съм и чувал, но не очаквах, че няма да влязат в Е10 000); освен това за 25%, предвид факта, че една сграда се построява за около 2 години прави около 12%, което е малко. Трябваше да взема по 25% на година.

salvador,
Този, който е купувал на Е 1000 м2 предполагам е имал намерение да продава на по-платежоспособни купувачи и да предлага по-високо като качество и цени строителство. Ако не, значи не си е направил правилно сметката;

1.9,
не намерих необходимата ми информация, затова отворих и темата;

др. Иванов,
Благодаря ви за подробното обяснение. И аз предполагах, че цената е само за да ги наемат, после се почва 1,2,3...
Иначе има доста неща, за които не бях запознат (напр. това за тротоарите).

dival,
Аз също смятам, че Е750-800 е висока цена - и на мен ми е интересно какво ще е положението с цените зимата и пролетта.

Jim,
За областен град ли става дума (Е300 м2). Аз в Пловдив, на 2 км от централна гара видях преди 3 месеца обява за Е550 м2. Но там мисля, че цените са по-ниски от София.

фло,
И аз подозирах, че е измама. др. Иванов и ти ми потвърдихте опасенията.

kris66,
Благодаря за даденият от вас пример. Имам няколко познати които строят/пристрояват и те ми казаха сходни цени (около Е300 м2 без земята).

Imotko,
Не съм искал да се хващам да строя. Както писах, итересвуам се на новозапочнатите сгради колко излиза 1 м2, за да знам има ли смисъл да чакаме новозапочнатите сгради да бъдат построени и колко ще струва 1м2 при тях.

*ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход