Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...

Публикувано от dmb 
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
13-09-2010 - 09:56:26
Quote
др. Иванов
Имаш предвид, че трябва да надвавам на търга за нечии дълг, а не имот??

Предполагам, че ако ти се явиш ще купиш само дълга, а имота ще гепи някой с акъл, но по принцип при вписана ипотека или друга тежест имотът се купува с нея, което е отразено и в цената.

Е, как не разбра, че при търг на ЧСИ ипотекиран имот се купува без тежестите му, в останалите ситуации си прав.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-13 09:58 от briko.
dmb
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
13-09-2010 - 10:40:02
Публичната продан - независимо от инициатора и, освобождава имота от всички тежести. Ипотекарният кредитор просто взима пръв от парите.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
13-09-2010 - 11:11:02
avatar
Quote
др. Иванов
Наска,
Има си хора да ги знаят тези работи. Конкретната - съдия-изпълнителите. Да не се минеш да се консултираш с адвокат, ако не е водил пони 3 дела с този предмет. та на въпроса:

Купиш ли ипотекиран имот имаш избор:
1. печелиш търга, плащаш ипотеката на кредитора по нея и си ходиш вкъщи;
2. печелиш търга и си ходиш си вкъщи, след което изплащаш във времето ипотеката.

И нещо което не го пише в закона: "Видиш ли нещо дето е много на сметка - бягайте крака да бягаме" Щото ако беше много на сметка нямаше на тебе да го дадат. Аз поне така правя и досега не съм се минавал.

Иванов тъп си като гъз !!!!
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
13-09-2010 - 12:06:54
avatar
И аз да добавя:

Иванов изложи се мнОООго!
Сделка от съдия изпълнител е най-чистата сделка на практика!!!
Всчики предишни тежести ОТПАДАТ по презумция!

Ако си купиш имот през нотариус, след 3 месеца могат да цъфнат задължения и си ВЪТРЕ!

През съдия няма такъв филм. Съдията решава и КРАЙ! Всички останали дългове са за предишния собственик. даже и таксите за входа smiling smiley
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
13-09-2010 - 15:34:30
По принцип ипотеката не се прехвърля. Единствено Топлофикация, Енергото и ВиК могат да те гонят за дългове на предишния собственик. Не че имат някакво основание, ама като монополистите ти спрат тока нищо не можеш да направиш. А иначе ипотечен договор се сключва между банката и ипотекаря. Не може една банка да ме накара да плащам по договор, който не съм подписал. Не знам само дали при продажба на ипотекиран апартамент директно от ипотекаря се изка съгласие от банката. Това ако някой знае нека каже.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
13-09-2010 - 20:57:50
В конкретният случай по прикаченият пример съм грешал, но като цяло не е така.

Ето го текста:

Чл. 175. С извършването на публична продан на имота всички ипотеки върху него, както и всички вещни права, учредени след първата ипотека, се погасяват. Ипотекарните кредитори имат право на предпочтително удовлетворение от цената по реда на ипотеките си.

Погасяват се ипотеките и вещните права след първата ипотека. Ипотеките и възбраните по други изп. листи се погасяват, защото се приема, че ще се постигне дадена цена, която е справедлива за имота в дадения момент и парите следва да се разпределят между ипотекарите и другите взискатели, като първо прибират ипотекарите, по реда и размера, а след това по различните възбрани си делят парите по дял. Затова при две ипотеки, прибира първата и за втората не остават пари, същото е и с възбраните, след ипотеката.

Относно вещните права, погасяват се само тези сред първата ипотека, като с това се пази ипотекарят, за да не се стигне до учредяване на ипотека, а след това учредяване и на вещни права, които да ощетят кредитора. Според текста другите вещни права/ограничени/, вписани преди първата ипотека не се погасяват и няма правен разум да се прави. Отделно има и права, които не се погасяват и след десета ипотека, но те са по други закони - сервитутите. Как стои въпросът с другите тежести, вписани преди първата ипотека и които не са ограничени вещни права не знам, предполагам, че трябва да останат, като напр. вписан договор да наем. Мисля, че един особен вид възбрана въобще не би трябвало да допусне публична продан, ако е вписана преди първа ипотека, ако ще и 100 ипотекари да има, но коя е ще оставя на специалистите тук. По нея утре пускам иск срещу един отворко, за улеснение - най-исвестният вещноправен иск.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
14-09-2010 - 09:58:20
avatar
Радвам се, че за безспорните неща постигаме съгласие!

Иванов - Поздравления за признанието. Обикновенно тези които сгрешат се покриват.
*beer*
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
14-09-2010 - 10:21:07
Вашите грешки бяха къде-къде по-големи, но се спотайвате.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
14-09-2010 - 11:28:36
Quote
др. Иванов
Вашите грешки бяха къде-къде по-големи, но се спотайвате.

Иванов, Иванов ... ами нали от години го набиваме в канчетата на ипотекар баламурниците. То не бяха заблуди, лъжи и дезинформация. Аз ти прощавам, ама хората дето цял живот ще робуват за туй дето са ви слушали съветите мъдри не знам как ще ти простят.
dmb
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
14-09-2010 - 16:50:24
Трета страна - която не е ипотечен кредитор, може да поиска публична продан на ипотекиран имот. Банката-кредитори не може да спре тази продан. Просто и съобщават, че има продан да дойде първа да си вземе парите. Т.е. ако електрото заради неплатена сметка ви продаде ипотекирания апартамент, банката ще получи парите преди него.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход